Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tehát eltévedünk a nagy akciódömpingben.
Nekem tök jó volt a minap a 2 literes Coca Zero 679 helyett 545.-ért,kár hogy már elfogyóban.
De a madaras szülinapi akciójában 1,37 erregő volt a dízel. 🤣Betáraztam egy 100-ast. 🤣
Szóval akkor itten minden féláron van ha 2 ojro felett is van pálya mellett.
Vetít.Nagy milka 4.50.Voltunk DM-be.Én ott nem vagyok képbe,de az asszony mondta hogy minden drágább,és nem arról van szó hogy mondjuk 3000 helyett 3200ft.
Nos, én nem osztrákban, hanem németben élek ezért az ottani pontos viszonyokat nem ismerem, de a németet igen.
Amit fireblade mond, kis túlzással, de elmegy.
- Bevásárlás: Ugye akik tömik az otthoniak fejét ilyesmivel, egy nagyon fontos dolgot kihagynak a meséből:
Valóban lehet 10-15 Eur körül 100 mosásos mosóport venni (Ariel, Persil,megatökömtudjamégmiféle), meg zsepit is, meg laktózmentes tejet, stb... AKCIÓBAN!!! Azt mindig elfelejtik hozzátenni, hogy mindenki, aki olcsóbban akar vásárolni, folyamatosan bújja a reklámújságokat és elautózik egy napot, amikor nagy bevásárlás van. Ez igaz szinte minden boltban kapható termékre, elég sok mindenre van komoly akció. Az a kávé pl, amit én a munkahelyemen iszom( Bosch Tassimo kapszulás), normál áron jelenleg 5,99€-->akcióban 3,79€ a 16 db kapszula. Ellenben a 400grammos Pick téliszalámi 4,40€-ért kapható, akit érdekel, tudok küldeni 🤣
- Üzemanyag: évtizedes hagyomány borult meg az idén, sok-sok éve most először olcsóbb a dízel(1,55-1,65€), mint a benzin1,79-1,89€) Természetesen az autópályán lévő benzinkutakon itt is, mint mindenhol a világon jóval drágább az üzemanyag (ahogy fireblade írja 2 eur fölött)
-Fűtés: ahogy múltkor már írtam, városon kívül vegyes/gáz/- és olajfűtés van, az olajról tudom ,hogy sokkal drágább lett, mint volt. Még most is kb 25-30%-kal drágább, mint a háború előtt( 0,7€-->0,95-1,05€ között mozog)
-Ingatlanvásárlásról nem is beszélek, mert azt csak örökölni lehet, vagy a lakáshitelt örökül hagyni a gyerekekre/unokákra 😅Legalábbis, ha bérből-fizetésből élsz.
- Albérletet városban megfizetni nem lehet, hacsak nem a törökök/ egyéb külföldiek által lakott lakóparkokban.
Várostól 15+km-re már lehet élhetőt találni, én pl. 18km-re lakom Ingolstadttól.
- Napelem: itt Bajorországban azért elég sok háztetőn látható, mint ahogy Villanykocsi is egyre több szaladgál az utakon.
- Végül: tsanyi-nak külön: NEM SÍROK, nincs is miért, csak leírtam néhány dolgot a "tisztánlátás" kedvéért ✌️
Hmmm,akkor miaf....t magyaraz nekem ez a hulye nő,mar a papirzsepit es a laktozmentes tejet is onnan hordja.
kocsi nem is kell ott a fasza opel
egy jobbos ködlámpát kell keresnem aztán full gyári lesz a gép
pecára nem kell jobb evvel még kihúzom 10 évig
Nem tudom,hol kezdjem?A boltba minden drágább,átlagba 30%-al.Mosópor?Ami itt 8ezer az ott 35euro.Gázolaj 1,65,de láttam 2.20!!!ért is.Egy élményfürdő 2felnőtt 2 gyerek egy kajával 150euro.Aztán amiket a sógor mesél,albérlet 1000euró 70nm.Ja,és a nagy parasztvakítás,napelem alig van a tetőkön, pont úgy ahogy elektromos autó,azt mondja az osztrák,hogy nincs olyan hosszú hosszabító ami a pályára elérne.sógorék egy társasházba laktak,4féle fűtés van.van ahol villany van ahol gáz, vegyestüzelésű és olaj.Egy csomó helyen olajjal fűtenek.
Bővebben?
Nem kell mindent elhinni,eléggé sikerült megismernem a fényes nyugatot.
Vége a sulinak,most jönnek a gyökér pestiek mellé a szépkártyások.Nem lézengés van,csak az ilyenkor megszokott embertömeg.
A fapatkánynál már jobb az idő de csak a motoros van tulreprezentálva. 🤣

https://glockenhuette.panomax.com/
Az edelwes-en is van parkoló ürese,de a köcsög motorosbol van a legtöbb. 🤣

https://www.grossglockner.at/g...
A glocneren sincs tömegnyomor.11,5 fok délben.

https://grossglockner.panomax.com/
Igazából olyan rohadtszar volt az idő a hétvégéig hogy kocsival jártam mert mindennap áztam.
Nem véletlen nem terveznek sehova.
Blődi meg már a herlitalálkozót várja epekedve. 🤣
Kedden délelőtt voltam ott, Siófoknál, szép napos idő, üres volt az egész part... jó, nem volt kánikula, de júni közepén ennél azé' több nép kéne legyen.
most voltam egy népszerű strandon. Látványosan fogy már a nép(gondolkodós)
balaton felé nem járok de minden nap van itt fent cikk, hogy lézengés van(gondolkodós) Blődi kellene az látja a tutit(kezeit széttáró)
Akkor erre lehet mondani, hogy: "ha 1000 évig élsz, se lesz ilyened" 😁
1437,5 évet számoltam havi 40 ezerrel (gondolkodós)
Még szerencse,hogy autód már van 😅
elég bajom van így is a puskával, hát még ha mindig ki lenne biztosítva....
a berzenkedés/panaszkodás csak addig szokott tartani amíg nem kell tenni ellene semmit sem
drága a balaton, geci a multi stbstb de mégis a balaton fullon a multiboltok fullon a bankok nem győzik a kölcsön kamatot emelni mert még így is felveszi a nép
de sírunk 0-24-ig
Na,mivel nem motoroztok gyön a szokásos gumicsont,mán megin megkaptam hogy kinn a fényes nyugaton csak havonta 15 euroval nőtt az energia,de a papirzsepi 1 euro a 100-as dobozos itthon meg 750.
Meg a mosópor jobb is meg olcsobb is.
Mondtam hogy hozna nagytételben és eladjuk 20%os árréssel.
Nemakarta a néni,nem értem miért. 😂
vigyázz, a szokásos kékkel vegyítve nehogy az örökkéállócerka legyen a mellékhatás 😅 🤣
ilyen heti 5-6 kilókat adok el átlagban
szerintem ehhez a lakáshoz be kellene venni egy örökélet tablettát 😂
Ehhez mennyi törpét kell összefogdosni, hogy kalkulálod?
Ha véletlenül pestre költöznél ide(gondolkodós)
Nem kell megijedni az ártól ehhez jár egy garázs is az asztmának(meghajlós)
A havi rezsi 270 ezer de egy csomó minden benne van velnesz, konditerem használat ilyesmi(meghajlós)
nem kifogás, tapasztalat
múlt évben nem volt ott az ember, jobban dőlt a hal
Na azért mégis találsz kifogást 😆