Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nálam ez nem jellemző. 1200 km-ert egyszer végigverettem bulgárig 1 megállást engedélyeztem a tankolás miatt igaz ez lassan 20 éve volt 😅
Mutasd a hulye tesla kivetelevel.
A prius es a leaf a homárul nez ki a tesla meg szereti elhagyni az uvegtetot.
Normalis auto forma auto kene,kombi.
Ami befer a garazsba.
Mer ha 18 milla utan meg garazst is kell epitenem eret vagyok valakin.
Hat,legutobb furgon senjig,egy tankolas,egy hugyozas,ablak lemosasa 650 km alatt.Kb 10 perc,ha addig belepumpalod azt a km-t es 5 millaba kerul a furgon veszek egyet.
Motorral ugyanez hugyozas csak minden masodik alkalommal 200km-enkent.
Hogyne lenne, csak mindenkinek a lufi tankok kellenek.
nem mondanám(gondolkodós) Te a babérjaimra törsz ennyi karakterrel(szemeit körbeforgató)
Pont nincs ilyen,egy kinai SUV gyartasa indult be kinai keszletrol,jovore tervezik a sajat alkatreszekkel a gyartast.
A lada volt ideiglenes csupaszitva,de mar tavaly megoldottak mashonnan az alapveto motyok beszerzeset,szervo abs satobbi.
Azota komplett beszallitoi lancok alakultak ki a szankciok atbaszasara,gruzia,torok,meg mindenfele isztán-on keresztul.
Egyszer ha utazol messzire, akkor kezdj el jegyzetelni, mikor mennyi időre álltál meg. Az emberek meg szoktak lepődni hogy mennyi időt elbasznak, úgy hogy észre sem veszik....különösen ha feleségükkel utaznak. 😆

Ne meg ez a program elég nagy ráhagyásokkal számol.
egy darabig hordta az asszony haza ezeket de nekem csípi a nyelvem szélét 2 oldalt és a kutya ette meg. Szóval én 4 hetvenet sem adnék érte 😅
az most van nem? abs meg parasztvakítós kütyük nélkül(kezeit széttáró) Nemrég rönó volt a gyár neve oroszországban 😆
nem vernyákolok. Jelenleg egy bérlőm se dolgozik a mercibe 😅
Mostanában nézem a tesla suv hülye ajtójának a vicces videóit.
Amúgy tökmindegy mennyi,egy normális autóméret sincs,csak a lufiként felfújt tankok.
Melyik az a villanyos ami egy hugyozás alatt feltöltődik?
Vagy neked hólyaghurutod van? 🤣
Mer 20-30 percig egyfolytában a ló nem hugyozik. 🤣
más a beállítottság teljes más a gondolat menet.(kezeit széttáró) Ez abból fakad, hogy kint egy bérből és fizetésből élő ha 4 ezer jurót is keres akkor sem tud még csak elgondolkozni sem, hogy saját otthona legyen(kezeit széttáró) Olyan elképesztő ingatlanárak vannak, hogy pont ugyanúgy juthatna saját otthonhoz mint most már nálunk is. Egész életében hitelt fizetne vissza(kezeit széttáró) tulajdonképen a mi fizetéseink és a mi ingatlanáraink nagyjából közös nevezőn vannak. Amennyivel szarabbul keres egy átlag szakmunkás itthon annyival olcsóbban juthat lakhatáshoz. Nálunk volt 40 év szocializmus és akárhogy is szidjuk azt a rendszert abban az időben ingyen hitellel volt lehetőség saját ingatlanhoz jutni. A fényes nyugaton meg abban a 40 évben is kőkemény kapitalizmus volt ahol teljes irreális volt a saját ingatlan megvásárlása bérből, fizetésből. (kezeit széttáró) Most már 30 éve nálunk is kapitalizmus van és most kezd beérni ami nyugaton már fél évszázada beért, hogy nagyon komoly állami segítség nélkül ma már nincs esély saját ingatlanhoz jutni egy életkezdő fiatal párnak, pont ahogy külföldiában sem. (kezeit széttáró) Nálunk az lesz a helyzet, hogy vagy tudja folytatni a kormány a lakhatáshoz jutást ha nem és most egyenlőre nem akkor saját lakhatása annak lesz aki megörököl. Most itt nyílván a széles tömegekre gondoltam akik bérből és fizetésből élnek és nem olyan vállalkozókról akiknek bejött az élet(kezeit széttáró) Egy szaros átlag lakás is vidéken 25-30 misi havi 5-6 százból erre belátható időn belül nem lehet összekuporgatni.
Az a szélsőség amit linkeltek valamelyik nap az elysium lakóparkba 5,5 millás négyzetméteráras lakótelepi lakás nekem egész megdöbbentő 😅 ki lehet az a zálogos marha aki 700 milliót fizet egy 120 négyzetméteres ingatlanért lakótelepen 😂
Meg azért azt is érdemes észben tartani, hogy EU másik végére 6 töltéssel elmenni valóban nem olcsóbb mint egy benzinessel, meg minimális extra macerával is járhat. Ugyan akkor ha évente egyszer használom erre, minden más esetben sokkal jobb a villanyos, akkor erre az egy alkalomra tartsak dízelt, vagy benzinest hogy amikor megállok hugyozni, vagy kajálni akkor ne kelljen feldugnom a töltőre?

Megjegyzem 6 töltéssel Barcelonáig lehet eljutni. 😁 Lássuk be, ez azért nem embernek való egy 2000km-es út, ide már garantáltan repülővel mennék.
https://abetterrouteplanner.co...
https://abetterrouteplanner.co...
én nem láttam(kezeit széttáró)
Osztottam a zotyát valamelyik nap nagy elkelt volna a segítség 😅
Nem kell 100-as pakk. Az én 77kWh-s pakkom is túlzás már. Elég az 40-50-60kWh-s kényelmesen. Egyedül a töltési sebességre kell figyelni, mert hatótávban a Renault Zoe is teljesen jól használható 52kWh pakkal, csak annyi a baja, hogy 40kW a maximális töltési sebessége, így ennek hosszútávon valóban sok a töltési ideje. De a Tesla átlag 150kW-os töltési sebességével már a kisebbik Tesla 50kWh-ja is bőven elég.
Mindenkit visz a 39M. 🤔
Namindegy,nekem jó ha csak bekussolnak és nem mondanak hülyeségeket.
Igen, a Bogyónak írt válaszaidból gondolhattam, hogy mélymagyarkodsz és ennek visszhangjaként írogattam időnként, hogy akkor miért vagy kint? Én teljesen megértem miért van bárki kint vagy itthon a vidéki család vidékinek nevelt gyereke miért ragad bp.-n ha csak egyszer átgyalogolt a belvároson, más. Ahogy mások az emberek igényei is, neked 1500 a lakhatás, öcsém most költözött 2 hete 3 szobás 90nm-es tetőtéribe 690-ért rezsivel együtt, eddig ugyanennyiért voltak a belvárosban 40nm-esben, így egész jól kijön a megemelt fizetéséből, igaz volt, hogy 1200+rezsiért béreltek 5 szobás házrészt mikor ketten kerestek összesen 2700 körül, na az értelmetlen volt. Minden az igényeken múlik ahogy Ini is írja (mondjuk szerinte az etióp-szomáli vonal lenne rajta kívül mindenki más számára a normális 😆). Itt egyáltalán azért lángolgat fel időnként ez a vita mert a magyar árak vészesen megközelítették a kintieket és így képbe kerül a fizetés is hisz nem mindegy, hogy átszámítva havi 1millából vagy 300000-ből (nálunk ez a normál gyári bér 3 műszakban hétvégékkel) kell ugyanazt majdnem ugyanannyiért megvenni. Amíg látványosan olcsóbb volt itthon az élet nem is volt erről beszélgetés sehol sem hisz hasonló volt a megélhetés.
A ződeket sajnos a Grétán és Prideon szocializálódott "nembinárisvegánfiatalok" tolják ezerrel, nem lehet őket lelőni....
Az élet sehol sem habostorta, ezt mindenki tudja aki nem szatyorban él. Viszont mindenkinek lehetősége van a saját életét jobbá- vagy rosszabbá tenni. Én személy szerint (a jelenlegi gondolkodásom és jelenlegi helyzet alapján!!!)nem tervezek hazamenni, nyugdíjas koromban sem. Motorozni szeretnék sokat, ott meg nem lehet állítólag /Visegrádról is ki vagyunk/tok már tiltva.../ 😂 Szardínia felé kacsintgatok, de addig még le kell nyomni vagy 14 évet minimum 😅
Ha németben engednek szavazni a zöldeket lécci lőjétek már ki.Hihetetlen mennyi kárt tudnak okozni,bár aogy nézem a CDU/CSU se semmi,talán a linke a legkevésbé kártékony. 🤣
Azok meg komcsik.Asszem. 🤣
Hogy röviden elmondjam mindenkinek a saját szemétdombja a szar. 🤣
Ebben az egész témakörben mindenki úgy beszélget, hogy van egy bizonytalan faktor, amit nem tudunk: a jövedelem.. mert ugye az akcijjós szalámi ára az publikus.
Nyilván a tiédet sem tudjuk, ne is írd le ide 😅 csak azok alapján ítélünk, amiket ismerősök, rokonok mondanak - de az se biztos, hogy mind igaz.
Neked kell minimum 3000-t kapni, és akkor tartasz ott (elkölthető pénzben) mint egy magyar szakmunkás az 500 ezrével (aki sajátban lakik). De ez se pontos, mert itthon is van sok vidéki , aki szakmunkásként 200-at kap, meg van, aki jobban húzó ágazatban, nagyobb városban akár 800-t is.
A lényeg: sose tudjuk meg, milyen ott kint élni, csak ha kimegyünk pár évre 😅 Én arra tippelek, ott se habostorta, csak abból, hogy aki kimegy, 3/4-e vissza is jön.
Az a qwa infláció 😅