Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze persze. És mivel kellett bonyolítsa ? Mi az ami miatt nem egyszerű az a recept?
Motort fel készítettem ,de holnap mibe menjek motorozni szerintetek ?
ha fasza lesz akkor minden héten nagyokat zabálunk
aztán minden egyes kalácson spórolok 2500 forintot, pár év alatt milliomos leszek 😂
Esetleg neked a legegyszerűbb a legjobb,de az nem jelenti azt hogy másnak is,tesóm elég sokat kísérletezett mire meglett a tuti,persze az egyedi recept.
Az elején több fogy.
Azért arra kíváncsi lennék hogy évente 5-10 kalácsért, 2-3felvonásban minek egy gép?
Ledobta a láncot? 😁
Na jó, de ez iparos, ilyen nem kell otthonra, majd forgatják kézzel...
Dehogynem. Nem kitalálom, 20év tapasztalat.
feltúrtam a padlást meglett a zsiguli ablaktörlő motorja meghajtásnak pont jó lesz
az a terv hogy szerzek egy centi vastag vas lemezt aztán azt melegítem gázlánggal, nem baszakodok a parázsal
de előtte a grillen tesztelem a tésztákat
Nem feltétlen.......
Egyszerűbb sütőben tömöröket sütni utána esztergában kifúrod a belsejét és máris lesz lukas kalács. 🤓
A jó tészta sem kihívás. A legegyszerűbb a legjobb.
Vegyél két fát ami minimum 20centi hosszú és legyen 30-40centi nyele aztán a grill felett megsütös.
Ezt úgy tudom elképzelni, hogy leégeted a fa szenet parázsig valamiben, ahol kap levegőt az égéshez, és aztán teríted bele a parazsat.
Na,ez pont a közepe.Ez 7 darabos.Pipi,az a helyzet hogy ezzel nem lehet jó kalácsot csinálni,vagy nyers marad vagy szarrá ég,vagy mindkettő.Egyébként egy ilyet sem bonyolult megcsinálni,tesómék is úgy csinálták őket.Nagyobb kihívás a jó tészta
ini szerencsénk van(meghajlós)
Találtam olcsóbbat(meghajlós)
értelek de nekem nem kell nagyüzemi elektromos forgatású faszság. Nekem arra kellene, ha pár cimbi eljön a kölkével tudjunk megcsinálni egy 5-10 db lyukas kalácsot(kezeit széttáró)
Ez egy kürtöskalács sütő......
(gondolkodós) tetszik a dolog(kezeit széttáró) Lehet rendelek én is ilyet ha már megtaláltad a neten(kezeit széttáró)
Kérdés. Abba a kis dobozba kell tenni a faszenet? Van annak elég hely? Nem fogja szétégetni a tésztát?
Ilyenből vegyél sokat aztán kezdheted árulni 😂😂😂 nem te leszel az első aki utána őszintén beismeri hogy nem tudta otthon megcsinálni úgy mint amit megvesz.
Persze sok szar kalács van a piacon, több mint jó. De ez is olyan mint a pizza. Lehet itt nektek jó az a paradicsomos kenyérlángos de az nem pizza.
Na,ebbe minden lesz csak kürtőskalács nem.
Annál kisebbet? Még az unoka játékkonyhájában is nagyobb sül. 😁
Nem csak a szoci rendszerben, azelőtt is, sőt a vidékiek folyamatosan... ismerős szüleinél gyesznyóvágáskor a só kivételével minden házi, a teljes feldolgozás alatt - igazából már a jószág is, mert saját terményt eszik. Ők megtermelnek mindent maguknak, amit nem, arra a "falusi bartel" működik 😁 ők nem sok élelmiszer ÁFÁt fizetnek be.
ki is néztem a szettet
jövő héten már sütünk
https://www.pobagazda.hu/perfe...

bár ez lehet kisebbet csinál mint amit a vásárokban árulnak
Azért arra nem vennék mérget hogy egy kalács árán megvan a sütő.