Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

belegondolsz ha eldurran a hidraulika cső (ami egy 100 kilós embernél azért ritka) akkor se jön le sokkal gyorsabban mint amikor teljes sebességgel engeded le
persze fájni fog meg lehet foltos lesz a tanga de nem sok esély van a nagyobb sérülésekre
ennél a munkagépnél meg nem is függőleges a gém mint a targoncánál
az biztos hogy ha megemelnek targoncával én nagyon félek már 1 méter felé......
pl itthon az asszony takarítja a csatornát mert nem merek addig felmászni a létrán
Biztonságtechnikailag megfelel a rögzített emelőkosár ne tudd meg mennyire szaroznak nálunk mindenen melóban...
Igaz, én csak teheremeléssel foglalkozom (ott is csak darukkal, de targoncával nem), de anno 8 éve a féléves tanfolyáson óva intettek bennünket az ilyen megoldásoktól. Persze tudom, hogy mindenki csinálja, ez tíz perces melóért nem hozatnak szerelőállványt vagy emelőkosaras járművet. Nincs baj, amíg nincs baj...
van hozzá egy jó nagy markoló kanál is táncolni lehet benne akkora szerintem 3 ember simán elfér
háztetőkről szedtek már cserepet le vele elég sokszor, csak egy ingyenes hívásos telefon kell és mehet élőben hogy merre vigye
valami 20 ezer az óradíja a gépnek szerintem egész emberi összeg
De van. Emelhetsz emelőkosárban embert mivel mind a négy kereke a szélén van. Láncal biztosítod a kosarat a villatartóhoz. Sokoszor csináltam én is vill. szerelő kollégával ezt a munkát.
Ja, meg a rábarkácsolandó emelőkosárból sem lehet vezérelni a mozgásokat. Szóval biztosan nem.
Ezzel nem szabad. Többek között nincs a hidraulika rendszerükben zuhanásgátló sem.
Ilyen emelő gépekel is lehet embert emelni, csak kell a villákra egy rögzített emelőkosár, és ki kell kötni az embert.
Mondjuk elvileg a sima kosaras kocsihoz is kéne, biztosítás, meg mentő felszerelés (kötél és ereszkedő gép) de ezt sem szokták betartani.
Ugyan, ki látta azt? Eleve ott volt
Ha megfelelő a biztosítás akkor engem nem zavar.
A felszerelés megadja ugyan azt a biztonságot, vagy még jobbat is, mert én duplán vagyok kikötve, rendszeresen ellenőrzött felszereléssel, mint a teraszkorlát egy emeletes házon, amit 40éve heftölt oda a jómunkás ember.
Átrakta a szomszéd telkére....
Lehet Elon Musk is csak el akarta tüntetni a régi víztartályát a telekről?
http://youtu.be/bYb3bfA6_sQ
Amugy megfelelo mennyisegu robbanoanyag es ugy megy fel mint a raketa.
Jah,csak a kegtobb ember befosik a magasban.
Meg ne legyen a közelben senki, aki fotókat küld a munkavédelmi hatóságnak....
ilyesmi cucc van a szomszédnak csak zöld https://autoline.hu/-/berles/t...
kurva magasra felér a vége, csak legen aki fel mer menni oda
Ilyeneket vágtam már ki rengeteget. Felfelé beűlőben az ágakat vágod,adod le...mikor felértél meg kötéllel leengeded amit vágsz. Annyi hogy fél méteres darabokban le tudod engedni. Semmi nem törik,nem sérül...
Ezeket daruskocsiról szoktk fentről lefelé váni apró darabokban. Csináltak már néhányszor ilyet nálunk,mondjuk a daruskocsi nem olcsó
Nekem van papírom ipari alpinra, meg felszerelés is akad, de a fákra másszon a halál.
Ha darabokban akarnám levágni, akkor fel kell mászni a csúcsa alá legalább 1 méterre, ott meg ki tudja mennyire bír el, meg milyen állapotban van, aztán alattam dől ki az egész.
ha nem fosnék a magasan akkor felemelne egy rakodógép aztán adnék neki a fűrésszel
szerintem 3-4 óra alatt lazán ki lehetne vágni sérülés mentesen
kellene 10-20 nagyobb ácskapocs meg spanifer aztán lehetne is szórni lefelé
csak én már a hokedlin is szédülök
Csak ki kell kötni hogy biztosan arra dőljön, ne a ház irányába
már túlélt egy csomó vihart, viszonylag jó helyen van mert szinte minden oldalról védik a házak, csak már olyan öreg hogy egész nagy ágak száradnak el és esnek le
Várd meg a következő vihart, az majd ingyen elintézi. A villanydrótot is.
asszony öreganyjánál az udvarban lévő nyárfa kivágására 200 ezres ajánlat jött
de végül ennyiért sem vágták ki mert a villanyosokkal nem akartak egyezkedni a lekapcsolás miatt
mi meg úgy voltunk hogy mi tuti nem intézzük mert akkorra vagy itt lesznek vagy nem, aztán megrekedt a dolog
egy részét csak az utca felől lehetne vagdosni mert kurvára kifelé nőt a fa aztán ott a villanyvezeték
ezt most bóknak veszem