Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Teljesen reális. De a cím az félrevezető. Ez nem védőoltás hanem antivirális gyógyszer.
Abból van jó pár féle. Magyarországon eddig a meglévőket használták. Malária, AIDS, és Influenza vírusok elleni készítményekkel és koktéljával próbálkoztak. Van akinél működik, van akinél nem. A legjobb persze a vírus specifikus szer, ezen megy a versenyfutás gyakorlatilag mindenhol, de ezek soha nem 100%-os anyagok, csak javítják a túlélési esélyeket.
Magyarországon is fejlesztik és gyártó kapacitás is van rá szerencsére, ha találnak valami jó cuccot.
Az igazi megoldás a védőoltás kifejlesztése, ez viszont időbe telik egy ennyire új kórokozó esetén. Szerencsére ezen a téren is a világ élvonalába tartoznak a magyar kutatók.

Azt mondják ha korábban kifejlesztették volna a SARS, MERS, meg a többi hasonló koronavírus elleni oltást azt már könnyebb lenne módosítani állítólag, ugyan úgy ahogy a szezonális influenza esetén is csak hozzáigazítják az aktuális törzshöz. Ezen a téren nem tudom miket kavarnak, mert csak a folyosói pletykákat ismerem, és elképzelhetetlennek tartom, hogy nem volt egy "brit tudós" sem aki ne dolgozott volna ezeken, szóval lehet hogy nem ilyen egyszerű a dolog.
Egy csomó celebről hipphopp kiderült hogy buzi,mégis elvannak egy boccs tévedtemmel.
Az ilyen Lacifélék meg olyan mellett állnak ki teljes ,ellszálességgel amit másnapra már tagadni kell, én ebből ízeretnék kimaradni és továbbra is csak olyat mondani amit évek múlva is vállalhatok.
Aki szolgálatban van, az igazoltan hiányzott a motorról.
Lehet...pár kurva okos ember dolgozik ezen a világon,nem gondolnám hogy ez feladja nekik a leckét.
Nem Pipire gondoltam.....
Viszont porszűrő neked sincs rajta
Lehet ez már nem kamu..?? https://www.life.hu/hirek/2020...
Így és ezt hitelesnek tartom, amit leírtál.

Tegnap szolgálatban voltam és nem motoroztam
Szerintem itt egy dolgot kurva jól csináltak. Mégpedig az iskolák bezárását. Ott mindenki elkapta volna egymástól ,de így millió Kontaktot elkerülsz ezzel.
Ez a távoktatás is jobb mint azt reméltük. Legalábbis nálunk hibátlanul működik
Még a gyerek is szereti....
Kispályás.
Vagy sima autó légszűrő. Abból van itthon sok, mert egy akció miatt több évre elegendőt táraztam be
Amúgy csak kimostam a meglévőt.
Na konkrétan ez kéne, csak nem tudom mire vásárolták fel, mert ez gyakorlatilag semmit nem ér a vírus ellen. Ez csak egy előszűrő az aktívszenes gázmaszkhoz, hogy ne a drága szűrőt csessze szét a por.
https://www.vedoeszkozbolt.hu/...
Abba jó két darab mosogatószivacs is.....
Nem
Van rendes maszkom, csak ehhez nincs:
https://www.cerva.com/hu/catal...
Kell ilyen?
Nem most kellene kapkodni, hanem egy-két hónappal ezelőtt venni....
De lehet,viszont justse a térdemre rakom.
Fasz kivan ezzel is. Nem kapok szűrőbetétet az autófényezős maszkomhoz sem, pedig eddig még egyetlen embert sem láttam ilyen gázmaszkban a Tesco környékén.
te... ez nem térdvédő?
Dehogy.
https://www.biokertapolas.hu/m...
Igaz csak pár köbös felfújható medencében, de egy tabletta gyakorlatilag egy szezont kibírt nekem, és 3000ért 5 darab van egy ilyen csomagban.
A medencét előbb dobtam ki minthogy elfogyott volna a doboz
Baszki,sikerult vennem maszkot,mosható,szado-mazo.
600 forint,autos boltban.
Meg kezfertotlenitot.az dogdraga,2600 egy liter ipari etilalcohol-hidrogenperoxid.
Feleségemék futószalagban csinálták az elején, az országban kizárólagosan. Így volt nekik napi ~150.
Tehát eleve ne egy emberrel számoljatok, vagy öten dolgoztak csapatban.
És nem nagyon pisiltek, ittak, vagy ettek, mert a betegek folyamatosan jöttek, és nem volt idő kivetkőzni a szkafanderből, kimosakodni, dolgaikat elintézni, bemosakodni, beöltözni.
24 órát abban a szarban voltak. (nem 8 órában)
Persze ha a bürokráciát felszámolnák, némileg lehetne gyorsabb.

A mintavétel igazából nem bonyolult. Az meg van hamar. Azt beküldik a laborba és ott egy nap múlva megvan az eredmény.
Amúgy valamit csináltak, mert a László kezdeti durva leterheltsége lecsökkent, az eset és vizsgálat szám drasztikus növekedése mellett is, szóval azért csak dolgozik az Aperitif törzs.
Viszont annak hogy mindenkit teszteljenek nincs fizikai realitása. Ez ilyen indekszes hergelés amit Sanyifélék szépen be is nyaltak.

Ha megnézitek a WHO statisztikán Magyarországot, látszik hogy a napi új felfedezett fertőzött szám nem ment 50 fölé (csak egyszer), és ott stagnál, miközben az elvégzett tesztek száma drasztikusan megnövekedett, szóval azt sem lehet mondani, hogy azért nincs több, mert kevés tesztet csinálnak.
Ez pedig elképesztően jó. Eddig jobb mint amit bárki remélt.
Magyarország időben lépett, időben meghozta a szükséges intézkedéseket.
És bár abban igaza van az Indexnek hogy szar az egészségügy, meg nincs korlátlan eszközkészlet, meg az indexes riporterrel is bunkók az orvosok, meg a hipochonderek sem azt kapták amit szerettek volna, de minden nehézség ellenére jól kézben tartják a járványt.

Persze ezt már párszor leírtam, de az index olvasók még mindig ugyan azt hajtogatják " pedig a teszt csodaszer" de ha egyszer nincs 30 millió darab, és kapacitás sincs rá bazzmeg ezen mit nem lehet felfogni. És nem azért mert nincs rá pénz, hanem mert a világon nem ad el senki. A kórházban az FFP3-as maszkokat egy német beszállítótól vették. Amikor kitört a járvány a gyártó közölte hogy nem tud többet szállítani, mert kell nekik. A kőgazdag kolbászkerítéses USA-ban sincs elég, ők is a kínaiaktól veszik ahogy mi, csak ott még szarabb is a helyzet, mert Trump túl ostoba volt hogy idejében lépjen, pedig mire odaért, már volt tapasztalat hogy a nyájimmunitásos faszság nem működik.
Minden eszközzel így van. Ráadásul az index véleménye ellenére a teszt rohadtul nem csodaszer. Az csak egy durván megbízhatatlan diagnosztikai eszköz az orvosoknak, és nem azért mert a teszt kínai szar (nem az), hanem azért mert a vírus így viselkedik.
A járványügyi intézkedések, az orvosok és ápolók munkája, valamint a polgárok fegyelmezettsége tudja csak megállítani a járványt, akár egyetlen elvégzett teszt nélkül is.
De az index és birkanyája azért fújja a faszságokat. Még jó hogy nekik olyan jól ment a válság kormányzás annak idején, hogy feljogosítja őket a kritikára....ja nem is, kétszer buktak meg a 4 év lejárta előtt.

Amúgy meg buzi aki nem motorozott tegnap
Honnan tudná?
nem beszélve aról, ha megint egy helyre össze van rántva a tömeg akkor...
De lehet ez lenne a jó néhány hét azt túllennénk rajta
Nem a szúrással vagy a nyálmintával megy a legtöbb idő. Próbálj számolni: 3 nap 1200, ezt mondtad. Az napi 400, vagyis 8 órával 50/óra. Ha az orvos néha kezet mos, hugyozik (netán ebédel is a 8 órában egyet, akkor se tudná tartani ennyi időn át a percenként kb. 1 beteget. Mert ezeknek be kell jönni, ki kell menni, be kell írni a gépbe, a nyuggerek lassúak, meg ott a logisztika, ennyi beteg nem fog pont úgy érkezni a rendelőbe, mint egy just-in-time autógyárban A mintákat is iktatni kell, címkézni, elrakni... hidd ell inkább, hogy ennek nincs realitása. Ilyen jellegű tömeges mintavételt csak erre felállított és kialakított helyen lehet elvégezni.
Meg ahhoz ugye teszt eszköz is kéne, ami tudjuk, van az M1 híradó szerint dögivel, a valóságban pedig...