Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mondjuk ott más okból 😁
Pakson nincs kiemelkedő háttérsugárzás, de ahhoz képest is jobb bent.
Én szabin, holnap meg megyünk zasszonnyal (nem a királyfi) 😁 velneszre...
Melóban vagyok, nem fogok lődörögni. 😭
Meg az ólmozott benzinből mindenben ott az ólom is. Mérgek, vegyi anyagok.
Lehet jobb lett volna ha összejön az atomháború, akkor mostanra már újra élhető lenne a föld 😁
Fukusimában is kisebb volt, de talán még Csernobilban is...
Höerömü sem nagyon van, meg amik vannak azok talán jobban felügyelve vannak, mint egy atomerömü, itt nagyon figyelnek az ilyenre.
Ja és a vicc hogy Pakson a reaktor teremben kisebb a háttérsugárzás mint a szabadban 😁
Na ezért nincs bio termelés sehol, mert mindenhol ott a hidegháború mellék terméke.
Ettől független jó napot mindenkinek!
Ma jó kis lődörgős idő lesz... 😊
Egyrészt ez a széljárástól függ, nem is a távolságtól. Pl. Magyarország egész jól megúszta a a csernobili radioaktív port. Ausztria már nem annyira.
Másik hogy szénerőmű viszont tuti van. Azok sokkal nagyobb sugárforrások mint egy atomerőmű, mert utóbbi elég jól el van szigetelve jó esetben, de a szén égetése során bedúsulnak a természetes izotópok.
És régen a salakot belekeverték az építőanyagba, amíg valaki meg nem mérte a sugárzását.
Másik hogy pl. a bazalt és a legtöbb vulkanikus kőzet is jóval erősebben sugároz természetes urán és tórium tartalma miatt.
Amennyi eso van.Johogy.
Viszont a közelben sincs atomerömü, mégis van sugárzás...Fukusima és Csernobil is messze van, meg a Bikini-Atoll...
mekkora lehet a sugárzás a Zemplénben? Mégis csak 1000km-el közelebb van Csernobilhoz?
A méretüket nem tudom, de idén nem lehet panaszkodni, van sok :-)
Az nem látszik a piacon. Tesók tuti rárepülnének az ilyen hírre 😁
És jobban is sugároznak. 😉
Pedig ott tuti nagyobb gombák nőnek 😆
Nálunk folyamatosan mérik a sugárzást, nemrég adtak is ki figyelmeztetést, hogy hol nem kellene gombát szedni az országban, mert 7 x úgy sugároz, mint ahogy kellene...
Még ha az lennék is több eszem lenne nálad és nem szívnám azt a szart, pláne ha selejt vagyok.
én nem akartam kinyírni magam(ujjával nemet mutató) Csak köcsögösködött a csávó előttem a röncivel és megmutattam neki,hogy az erősebb bika baszik(meghajlós)
Na pont az ilyen tip-top állapotba lévő szervezetek szoktak bőven idő előtt az egyik pillanatról a másikra távozni.(fetrengős) Hány ilyet hallottam már. Erős, egészséges jó formában lévő soha nem volt beteg sportosan élt nem ivott nem dohányzott semmi káros szenvedélye nem volt. aztán egyszer a járdán összecsuklott és nem kellt fel többet(kuncogós)
most már értem miért vagy olyan amilyen(kezeit széttáró) neked a 86-os sugárzás felemésztette a maradék agyadat is(fetrengős)
126 májl pör har
szorozd 1,6-al
Az 2 kila. Szerintem ez bőven nem volt annyi
Te se bírtad kinyírni magad a motoroddal, pedig könnyebb életünk volna....
te már tajgetosz gyanúsnak születhettél. (gondolkodós)
Egyszer volt egy jó gondolatod, amikor véget akartál vetni ennek az egésznek és nekimentél valaminek a kocsival nagy sunggal(gondolkodós) De te egy egyszerű öngyilkoláshoz is balfasz vagy(kezeit széttáró)
Te meg egy félhülye portás az önkéntes tűzoltóknál. 😍
és az a rengeteg mostani szuri sem segített sokat rajtad(fetrengős) Azonkívűl, hogy ementáli sajtot csináltattál magadból 😂