Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na...nem vagy Te ollyan hülye! Látom vágod a dolgokat!Én is szedtem/szedem a Lenkei vitamint...az alapcsomagot,ahol ki van porciózva kis zacskókba a napi adag...Sok okos azt mondja,hogy fölösleges a sok vitamin,mert kihugyozod....Ez baromság.Szentgyörgyi professzor 4000mg-ot evett naponta+kiskanállal az őrölt paprikát... Na mind1....A folyadék meg....a testtömeg 0.4es szorzóval....vagyis egy 80kilós ember napi szükséglete 3,2lityi...Abban persze minden benne van...a napi 4sör is
" mit lehet szeretni" mit NEM lehet szeretni helyesen
/a szerző/
Én valahogy a vizet nem annyira szeretem. Nos én azzal a ritka problémával küzdök, hogy qrva kevés folyadékkal elpöcörgök egész nap
Már a legalja az volt, hogy munkába indulásom előtt kiöntöttem gyorsan egy deci szódát. Mondom megiszom, de előbb felvettem a kabátot, cipőt és elfelejtettem meginni. Este 8 körül hazaérek azt fájni kezdett a fejem. Akkor már sejtettem miért. Megláttam a kredencen még a reggeli deci szódát is. hát aznap éppen egy kortyot sem ittam és mikor hazaértem akkor sem voltam egyáltalán szomjas Kényszerből lehúztam egy 3 dl vizet 10 perc múlva el is múlt a fejfájásom. Egész életemet így töltöttem, gyakran el felejtettem inni. Szükségét nem éreztem szomjas nagyon ritkán vagyok. Inkább csak a nyári izzadós időszakban Aztán állandó betegséggel is küzdöttem. ha a szomszéd utcába eltrüsszentette magát valaki másnap biztos beteg lettem. Rohadtul meguntam, hogy egy évbe akár 6-8-szor is beteg vagyok, ráadásul időm sincs kifeküdni, mind lábon hordom ki. elkezdtem a neten nézelődni,hogy kellene felerősíteni az immunrendszert, majd rátaláltam Dr. lenkeire a jutubon Kib@szott érdekes több mint 2 órás előadása van fent a neten. Nagyon közérthetően elmagyaráz bonyolult dolgokat vicces formában. Az előadásából azt szürtem ki, hogy két nagyon nagyon fontos dolog van, ha az ember az egészségét meg akarja őrizni. Az egyik a víz, a másik a c-vitamin. Elmagyarázta, hogy az emberi szervezet is csak olyan mint egy konyhakert. Ápolni, gondozni kell, különben tönkremegy. A növényeket is locsolni és tápanyaggal kell ellátni. Azt mondja a c-vitamint az ember nem képes előállítan azt készen kell bevinni a szervezetbe.
Kevés emlős van aki ezt nem tudja előállítani talán a kuty meg a majom még az emberen kívűl. De azt is mondja nem azt a fika mennyiséget amit a doboz címkéjén ajánlanak
Egy emberi szervezetnek naponta legalább 6-8000 gram c-vitaminra van szüksége. Igazság szerint elkezdtem szedegetni az ő általa forgalmazott vitamin-pakkot. Kb. 2 hónapi adagot megvettem. nekem nem annyira jött be, valamelyik összetevőjére allergiás lehettem mert kezdtem tőle kiütéseket kapni. Aztán váltottam egy másikra ahol külön összetevőnként vannak a vitaminok nyomelemek stb. (Flavin nevű cég) kizárólag eredeti gyümölcsökből, zöldségekből, egyéb növényekből vonja ki, semmi szintetikus faszság.
Már lassan két éve szedem. Hozzá párosítom a napi 1,5 liter folyadék leeröltetését. Nyáron emelem az adagot 2-2,5 literre.
Úgy kezdtem ezt mivel Lenkei szerint is a víz a legegészségesebb és az az alapja mindennek, hogy reggel 3 ütemben 3dl vizet megittam.(induláshoz készülédéskor cirka fél óra alatt)
Annyira rohadtul szenvedtem a csapvíztől, hogy komoly munka volt beverni azt a 9 dl minden reggel Átváltottam dobozos eredeti gyümölcslére. Azt már sokkal könnyebben ittam, de az meg úgy marta a belem, hogy fél óráig majd bele pusztultam. Utánna jöttek a gyümölcsszörpök. Fogalmam sincs a szörpökön , mit lehet szeretni, minden féle ízben létezik. Igaz jobban pepecselni kell vele, mintha csak a palackból öntenénk egy kólát Eredeti szörpöket veszek nem is nagyon olcsó fél liter 1000 ft körül mozog és mivel nem szintetikus szar így nem is sokat lehet fél literből, kb 4 litert lehet belőlle előállítani. Kiszámolva ez decinként 25 ft-ra jön ki Mondjuk nívosabb étterembe ha néha beesünk a családdal akkor is háziszörpöt rendelek. Mondjuk ott nem általkodnak elkérni fél liter nedüért 600 ft-ot
Nos lényeg a lényeg, nekem napi szinten figyelnem kell a folyadékbevitelt. Mert ha nem figyelem elfelejtek inni Szedem most ezeket a természetes alapú vitaminokat is + hozzá kb. 4000 gr c-vitamint cirka 2 éve. Ez idő alatt viszonylag keveset vagyok beteg. Ha mégis megbetegszem akkor is átszalad rajtam a betegség mint libán a fos
én sima csapvizet iszok, ha motorozunk az sem zavar ha 40 fokos a hőmérséklete
ellenben akkor iszok esténként egy-két sört hogy helyreálljon az ion háztarásom, ha nem iszok mindig fáj a fejem másnap
a szörpöket utálom, a kólát mégjobban meg a többi bolti szar üdítőt
anyám csinált régen szamóca sűrítményt azt szerettem szódával a többi szart sem ér
én szeretem mindegyik ízűt
Ez onnan adódik, hogy az összes szörpfélét szeretem eképp az ízesített sört is.
Itthon is eredeti gyümölcsszörpöket iszok főleg. Bár nem olcsó kategória
Egyszer a haveri társasággal, platós barkassal mentünk kécskére diszkóba Volt ponyva is meg minden legalább 15 ültünk hátul ,meg szeszeltünk. a kb. 30 km-er alatt
Megérkezünk a kécskei tiszapartra. Az egyik haver(aki egyébként idősebb volt nálunk vagy 10 évvel, ő már régót stabil szefos volt ) Az a barkas platóról háttal ledölt mint egy zsák elkezdtük pofozgatni, peka élsz? peka élsz? Szemét nem nyitotta ki, hangot nem adott ki, nem láttunk életjeleket. Akkor egy kicsit megijedtünk(bár a társaságban már józan ember nem volt) már nem tudom, hogy hogyan, de értesítettük a mentőt. (mobiltelefonmentes világban még nem volt ez olyan egyértelmű)
Eltelt vagy negyed óra, halljuk a mentő szirénáját.Szombat este volt a tiszapart full tele fiatal szórakozni vágyokkal, egy tűt sem lehetett volna leejteni
-Peka, Peka kitartás itt van a mentő Erre a szóra Peka felállt csak ennyit mondott.
- Miért, ki a beteg?
az a buzik itala
én egyszer ittm citromos sört kényszerből akkor kezdődött hogy elment a kedvem a motorozástól
már bánom hogy nem a motoron lévő 2 napos állott melegvizet ittam a hideg citromos sör helyett
nem pancsolok Nyárom átváltok a gyümölcsös sörre
nekem kurva nagy szerencsém van ha bebaszok nem áll fel a műszer így nincs meglepetés
eleinte zavart de egy trippert sikerült már megúsznom azóta örülök neki
Az Pápán is jól fogyott csak Jaffának hívtuk.
Én katona koromban rúgtam be utoljára úgy nagyon, amikor nagyon berúgásról beszélünk, Taszáron repszesztől.
Azóta (élvezetből) nem alkoholizálok, ez viszont oda vezetett, hogy amikor valamilyen kényszer hatására mégiscsak kell innom valamit, akkor egészen minimális mennyiség is kiüt. A minimálisra úgy értendő, hogy 2 üveg 2%-os gyümölcsös sör kiütött de rogyásig.
Töményről ne is beszéljünk.
A katonaságbeli berúgásom mondjuk különben is kb. a 4. - 5. eset volt az életemben, és ahogy látom néha, nem is vesztettem semmit, hogy ez mondhatni kimaradt az életemből.
Így jártam én is csak többször. Legelső keménykedés 1-2dl tömény 14 évesen és leestem hátra úgy 5-6 méter magasról. Már hívták volna a halottkémet amikor felkeltem.
Csináljatok bodza szörpöt és azt öntsd bele a sörbe, egyből iható lesz.
Az egyik legkellemetlenebb élményem: nagyon piásan (20 évesen) megkérdeztem a barátomat hogy néz ki az a csaj akivel összejöttem. Mondta jól. Egész este dugtam, ott aludtam, reggel meg megijedtem tőle... Azt se vettem észre hogy este a 2 csaj szobatársa is ott volt a mellettünk lévő ágyon.
Dettó.
Az enyém egy évvel fiatalabb, de a többi az ugyanaz.
Halálba idegesítenek. Számítógéppel dolgozom már olyan 20 éve lassan, otthon is nyomom, de amit ezekl csinálnak az már nem idegesítő hanem felháborító.
De... közben olyan hülyék hozz, hogy nagyon. Mondjuk máshoz is.
Nekem LG csak sviftkey billentyűzet!
Neked is Smartphonod van? nekem is sokszor elírja.
Idegesítőbb! Telefon elírta!
Sok esetben ahogy idősödik a nő egyre idegesítő be!
Vicc topik....
Én olyat 80évesben is ismerek...a nővérem anyósa... Ha meglátom,hogy ott az autójuk Anyámék háza előtt akkor visszafordulok...
Én ismerek okyan nőt aki 60 évesen is ugyanolyan idegesítő picsa mint régen volt
Pl keresztanyám testvére nagyon gáz...
Na látod...a lányom 24éves...ismerem a barátnőit...ezek még nagyon gyerekek...illetve gyerekesek sok esetben. De az nem is baj...csak engem ne idegesíccsenek.... Na meg a kibaszott telefonok..... Szerintem még dugás közben is csetelnek....
Ismerek pár 20év körüli lányt ha egyedül van tök normális és csendesek
Inkább falkában veszélyesek az idegrendszerre
De olyat is ismerek aki full idegesítő ha meghallom hogy jön hozzánk én már cuccolok ki a garázsba (gyerek haverjának a huga kb 6 éves kora óra kurvára idegesítő)
Nekem idegeimre mennek a kis 18-20éves picsák a folytonos vihogásukkal....na jó,nem is az én korosztályom,meg lehetne mondani,hogy savanyú,a szőlő... Pedig nem... Egyszerűen mindenkinek más az ízlése...nekem olyan amilyen De azé jól elvagyok így is....