Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nincs már nagy külföldi kitetségünk kb. ezért is szarik rá a kormány, hogy épp mennyi az euró kb. 15 % a külföldi kitetségünk a többi mind magyar hitelező forintban ez a szám még 2008-ban 60% felett volt
mért kéne Argentína visszafizette? Lengyelország visszafizette? Elengedték nekik a picsába. Jött ide a lengyel külügy antal apánkhoz, hogy kérjétek az eltölést. Á mi nem mi büsszke nemzet vagyunk mi visszafizetjük Most is ez a baj. Szépen a kamatokat fizetgetjük, pedig be kéne inteni a picsába Kb. kamattal 50-szer visszafizettünk minden adósságot. Csak annyit kéne mondani, hogy nem fizetünk Na és? lenne néhány turbulens év azt szépen letennének róla. Görögökkel tudnak mit kezdeni? spanyolokkal tudnak mit kezdeni? Írekkel tudnak mit kezdeni? Szépen lenyelnék a békát
Legyen csendes pihenése! Viszont senki nem tudja , hány évet élt volna ha nem füstölög folyton!? Lehet, már annyi baja volt a végén, hogy inkább befejezte az egészet!?
Hát elment a soha megnemtett bűnökért kárpira, "felzárkóztatásra", a választások előtti jóléti költekezésekre, a sok kényszerbeteg életben tartására, a csaló rokinyugdíjasok eltartására.
ezzel pont ugyanígy vagyok én is bár ezt már kérivel valamikor kiveséztük. A nyaraló arra jó ha már van, hogy kiad szezonban
a szakértő
hát ha ezeket lehet kapni rajta akkor inkább tovább szívom
Teljesen igazad van az aranyháromszögben már a 90-es években tudták a szllőtermesztés nélküli bor előállítást. Gyakorlatilag e felé halad a világ. már a zöldségeknek nem kell termőföld a bornak, hogy nem kell szőlő azt bácsban már kitalálták tehát az a tevékenység megelőzte a korát Aztán valami idióta zárjeggyel lassította a fejlődést
a cigi meg 1350-en. Én még a tigriscsíkos szofit 12 ft-ért vettem amikor kezdtem
1 nél járok Sajnos már az olasz keresztapámra sem tudok hívatkozni idén tavasszal elköltözött föntre.
15 éves korától szítta. 4 pakli ment el naponta 76 éves volt
állítólag sokakat nagyon megvisel ez az óra átállítás, hogy ez miért van felfoghatatlan számomra
a vasútnál utáltam a plusz órát mert ott havibér volt, de sosem észleltem semmit
ma reggel is ugyanúgy keltem mint máskor amikor épp felébredtem......
Mondjuk meddig tartott volna ezt bevezetni?
Most azt mondták, 2021-tol nem lesz... (azaz mar jövő télen sem)
Kapjak be a bal bokamat .
Majd. Egyszer. Talán...
Nem ugy volt hogy megszunik a teli idoszamitas?
“Jelentős kitettségünk”
Valószínűleg így van, ez soha nem lesz vissza fizetve... Annyira jelentéktelen gazdasági teljesítő képességünk és kitettségunk volt és van, hogy mindegy is..... bármi történik a világban, az első, hogy a forint gyengul.... ezzel semelyik kormány nem tud mit kezdeni, nem tudja mi történik “holnap”, amire semmilyen ráhatása nincs, és mar meg is van a baj....
"hogy a sorban következő kormányra mit hagy az előző, mibe kényszerül bele. " ÉS AZ A PÉNZ HOVA LESZ, MI AZ AMI LÁTHATÓ, HOGY EZT ABBÓL CSINÁLTÁK??? Tudom, ez már csoda lenne!!
Ezeknek a hiteleknek a realista közgazdászok szerint az a közös jellemzőjük, hogy soha nem lehet őket visszafizetni.
Amit írtam, hogy az a fontos, ki vette fel elsőnek, mert mi, földi halandók soha nem tudjuk meg, hogy a sorban következő kormányra mit hagy az előző, mibe kényszerül bele.
Nem tudom hogy talpon maradhatunk volna-e hitel nélkül, vagy nem, de ez mar mindegy is.... mar túl vagyunk rajta, ezek csak számok, semmi több.... vissza kell fizetni, ennyi....
De a nyaraló most csak egy szimbolika... Lehetne az egy feleslegesen drága autó, repülő, fedett úszómedence, stb.
"Magyarország (egyre) jobban teljesít!"
1988-ban az MSZMP az IMF-től, de az elég kis összegű volt, majd az akkor még létező jobboldali MDF folytatta, a korábbi 5x-oset vette fel, plusz az első hitel utolsó részletét. miközben gombokért privatizálták az állami vagyont. Majd 1996-ban a Horn vezette MSZP, megint a korábbi ötödét vette fel.... majd sokáig nem vettünk fel, közben volt egy Bokros csomag, ami a korábbi hitelek hatása volt, utána az első Orbán kormánynak sikerült megdobni az államadósságot egy 60%-al, visszafogott 4000MRD forinttal 6000MRD-rol 10000MRD-ra, és 2008-as válság alatt vettük fel a legnagyobb IMF hitelt, ott az államadósság 20000 MRD lett, ezzel vette át a második Orbán kormány. Tavaly több mint 24000MRD volt, úgy hogy kb 3000MRD magánnyugdíj egy jó részét beletolták.... most ilyen kb 25000MRD forintnál tartunk....