Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Oké akkor most fejlődik Magyarország vagy nem fejlődik?
Egyébként jelenleg az egész világ nem túl szívderítő mond meg a vidéki rokonoknak.
Csak annyit helyesbítenék, hogy azt nem mondtam, hogy a vidéki barátaim semmiben sem fejlődnek. Csak azt írtam, hogy ott élnek és van rálátásuk a térség helyzetére. Ami nem túl szívderítő.
Ok
Az a baj, hogy saját magadnak mondasz ellent. Azt mondod, hogy senki nem állítja, hogy nincs semmi fejlődés aztán meg azt mondod, hogy a vidéki barátaid nem fejlődnek ott nincs ilyen tendencia.
Nyilván nem egyformán haladnak a régiók de mindenhol fejlődnek. Ez a tendencia mint ahogy mondtam.
Akkor a Mészáros Építő KFT megint tarolt!
Ezt akartam
Nézd meg alaposan. Ez az M0 van kirakva, dunaharasztinál. Szeretnék ilyen támogatást
Csövi. Gondoltam megemlítem, hogy csak meg kellene kérdezni Laci feleségét mennyit kell várni 1-1 kiírt vizsgálatra ( CT, MR, kardiológia, gasztoenerológia stb...) de inkább nem akartam belevonni senkit abba amit én tapasztalok. Örülök, hogy azért megemlítette. Senki nem állítja, hogy nincs semmi fejlődés. Csak sajnos a komoly támogatások jellemzően célirányosak és egy kis csoporthoz fut be, sokszorosan túlárazott munkákra. Igen az egézségügyben is történnek beruházások, sokszor csak látvány beruházások. Pl. Salgótarjánba épült a korház tetejére helikopter leszálló (szerintem az átadáson kívül még nem sokszor szállt le ida gép) viszont orvos nincs, gyógyszer, kötszer egy részét neked kell vinni, ha befekszel, várólista horror idő. Nekem anyósom, apósom ott él sajnos igénybe is kell venniük ezeket az "ellátásokat". Szóval tudom miről beszélek. De mivel én szabolcsi vagyok és a családom jelentős része ma is ott él, vagy az orosházai kórházban dolgozik egy nagyn közeli barátom aki egyébbként szegedi, de vannak békéscsabai barátaim is, illetve zalaegerszegi és zalai falvakban élők is ezért sok felől hallok különböző élethelyzeteket. Hidd el nem csak a rinyálósokkal vagyok kapcsolatban, de ők ezekben a térségekben élnek és tapasztalataik is onnan vannak. Amit írtam, hogy neked jellemzően a budapesti régióból vannak tapasztalataid és így alakítod ki a véleményed. Ezzel nincs is semmi baj, de sajnos tényleg nem ez a jellemző tendencia azokban a régiókban amiket megemlítettem. Sokat tudnék még mesélni konkrét dolokról ami nem ide való, de ha újra találkozunk és érdekel, szívesen elmondom.
Arni! Kéne egy kis segítség. Ezekben a műanyag ajtókban földi halandó ki tudja cserélni a zárnyelv rugóját? Ugyanis eltört. Nem látom hogy hol lehet megbontani. Gondolom ezért nem kuka az egész ajtó.
Karigeri megmondta hogy addig nem lesz itten atlétika stadion míg nem lesz minden kerületben MRI.
Mondták hogy akkor párat le kéne állítani,lesz is stadion.
Ne hülyéskedj már, miről beszélsz? Hogy kaptak 450 millát, amiből 300-at lenyúltak, a maradékból meg kirakták térkővel ezt a parkolót? Vagy ÖKO-Turizmus? Az mi a faxom? 750 milláért? talán ez is lenyúlás, de az biztos, hogy pl. az egészségügy fejlődéséhez semmi köze...
Meg aztán 450 meg 750 milla - qrva sok pénz lenne nekem, vehetnék új BMW-t - de egy térség felzárkóztatásához ezek lófaxok
Akkor nem voltam érthető. 10-15 éve annak, aki meg tudta fizetni, akkor is volt azonnal. 50 éve meg senkinek sem lehetett szóval valóban lehet némi fejlődés
Az 1 hónappal még alá is becsültem, inkább 2-4 hónap... és ezt azt jelenti a legtöbb esetben, hogy már nincs is értelme elvégezni mert olyan stádiumban lesz addigra - vagy meg is hal. Szóval én nem látom azt a nagy fejlődést.
Most voltam Borsodban októberben konkrétan Sátoraljaújhelyen nagyon szépen fejlődnek egyáltalán nincs lepukkanva lépten nyomon ilyen táblákba ütköztem le is fotóztam párat akkor miről beszélsz?
Mert 10-15 éve mennyit kellett MR-re várni kicsit gondolkozzál már miért ne lehetne fejlődésről beszélni.
Ebben az a probléma, hogy MR-re 1 hónap várólista van... de ismerjük a mondást (ami pont ide illik ) Pénz beszél, kutya ugat... és amíg pénzért van a kutyára MR idő, pénz nélkül meg nincs a beteg nyuggerre, addig nagy vidék és EÜ fejlődésről nem kéne beszélni...
Veszprém megye? Nóóóórmális? Az az egyik legmenőbb térség... mit szólnál a dél-Alföld régióhoz, a román határ menti részhez, vagy Borsodhoz?
Tudod, mi a baja Veszprém megyének? az, hogy túl közel van a nyugat, és mindenki oda megy dolgozni... de ezt az elvándorlást ne keverd már a VALÓBAN szegény régiók elnéptelenedésével
B+, mi elég jómódúak vagyunk, de csak nyaralni járunk Veszprém megyébe Ti onnan hányszor jöttök Csongrád megyébe?
Ezzel foglalkozom. 2005 óta vagyok egyéni vállalkozó. 15 éve ugyan azt csinálom ugyan abban a formában. Most kevesebb adót kell fizetnem mint akkor sokkal könnyebb a vállalkozóknak. Társasházak ügyeit intézem Budapesten II. III. XIII. VII. kerületben vannak házak amiket kezelek. Elmondható, hogy ezekben az épületekben átlagemberek laknak. A Társasházak anyagi helyzete sokkal jobb lett, jut pénz felújításra. A tulajdonosok közül már lényegében nincs olyan aki ellen fizetési meghagyást kellene indítani mindenki ki tudja fizetni a költségeket. Folyamatosak a lakásfelújítások adás-vételek látom, hogy egyre jobban élnek mivel valamennyi rálátásom van a családokra is. Régen ez nem így volt.
Az aglomerációban élek Budapest mellett. Kb 25 éve felparcellázott az Önkormányzat telkeket beközművesítette hogy eladja. Alig épült rá egy-két ház. Az utóbbi 5 évben kb 15 új ház épült itt. De más utcákban is folyamatosan építkeznek felújítanak minden nap sétálok a kutyával hát látom.
Minden évben nyaralok külföldön látom mennyi magyar van és minden évben lent vagyok Balatonon látom a tömeget. Idén az tűnt fel, hogy cigányok sétálgatnak a Balaton parton. És nem a cigány vajda fél kilós arany lánccal a nyakában hanem a putris cigányok aki tolja a babakocsit utána meg rohnagál négy-öt puruttya és ott korzóznak. Nem egyet láttam idén előző években ilyen nem volt. Nem sajnálom tőlük de nem kedvelem a társaságukat. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy az üzletekben főleg Karácsonykor nem lehet beférni csak lapjával annyian vannak. Ezeket én tapasztalom nem statisztikákat olvasok meg megírta azindex milyen szar itt. Nyilván vannak régiók ahol rosszabbul élnek nincs munka lehetőség de ott előtte sem volt. Lehet, hogy most ott szarul élnek de korábban még szarabbul. Nyilván nem minden egyszerre javul, nyilván egy ország sosincs "kész" Azt is meg kellen érteni, hogy nem vagyunk egyformák és főleg nem vagyunk egyenlőek. Van aki nem annyira okos de mégis jobban él. Van aki nagyon okos mégis szegény. Van aki többet tesz a bodogulásáért, van akinek jól vana az úgy majd sírok csak lesz valami. Összességében sokkal jobb az élet Magyarországon mint korábban 10-15 éve volt.
A nővérem tanárnő kb 25 éve.
Az utóbbi időben elég sokat utazok belföldön egyértelműen látszik a vidék fejlődése.
Kb 10 éve 2db MR gép volt Magyarországon. Pécsre kellett levinni a kutyát vizsgálatra. Az egészségügy is sokat fejlődött.
Úgy hogy az állampolgároknak minél jobb legyen ? Ezt fejtsd ki bővebben légyszíves. Én inkább azt látom hogy ez van lekommunikálva, megy a propaganda ezerrel, de közben más történik. Pedig nem vagyok kormányellenes, sőt még a Viktort sem gyűlölöm...
Amúgy nem kell ahhoz ezekbe a régiókba kirándulni. Van itt a környéken is olyan terület ahol erős elszegényedés, elnéptelenedés a tendencia. Veszprém megye.
"És ezt úgy, hogy az állampolgároknak minél jobb legyen. Jelenleg ez a tendencia mutatkozik."
Szerencsés vagy, hogy az egészségüggyel nincs kapcsolatod, gondolom az oktatásüggyel sincs. Azt nem tudom minősíteni, hogy szerencse vagy sem, de valószínűleg észak kelet, dél kelet, dél nyugat magyarországi emberekkel nincs kapcsolatod. Őket is meg kellene kérdezni erről a tendenciáról .
Biztos ismersz onnan néhány embert és akár jómóduakat is, de általánosságban értem. Csak nyiss meg a neten olyan térképet, ahol az átlagkereset eloszlását mutatják. És gondolom az a kb fél millió honfitársunk aki külföldön keres boldogulást, biztos osztja ezt a tendencia dolgot
De jókat dumáltunk ezekről a dolgokról is személyesen
Bocsi, nem 30 éves... 80
TMK műhely - egy hadihajón. Ha ezt megmutatták, akkor legalább 30 éves
Egy ilyen műhelyért bármelyőtök fél kezét odaadnám
http://youtu.be/BdudSHtdueo
Álszent, mert a befogadásról papol de csak papol és még a látszatra sem ad, mert 1 menekültet sem fogad be. Vele ellentétben vannak, akik ezzel a műsorszámmal nem házalnak, mert nem szeretnék hülyének nézetni magukat..ez klúnit viszont nem zavarja. Attól meg nem lesz okos klúni, hogy más is hülye.
Asszonybugyik megnedvesítője, gazdag szépfiú - neki már nem kell okosnak lennie Az okosok mi vagyunk, ülünk itt a balkánon a nyomorban, és tisztán látjuk, milyen hülye