Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Talán még svédtornát, svédasztalt meg svédszekrényt is akarsz? Te azóta húzol hozzájuk amióta volt egy hibátlan svéd kocsid
Addig is egy kis finn diszkó.
https://m.youtube.com/watch?v=...
Ja, még valami az "elmaradott régiók"-ról. Magyarország egy vízfej, minden Pesten van és történik. Na most a te régiódat 2 autópálya köti be direktben, 60-80 km... gondolj bele egy békési helyzetébe de az egész Borsod-Szabolcs-Hajdú-Bihar térség is csak pár éve pályázhat, mi Csongrádból 20 éve. M1-M7 meg van 50 éve...
Különben én annyira nem irígylem őket - túl liberálisok (tudom, ezt szereted tőlem ) és jól szétbaxták magukat a sok feka bevándorlóval... és nem is sajnálom őket. Meg ott amúgy is kurva hideg van
85-ben költöztem volna oda, mikor nem volt szabad... most eszembe se jutna...

A cikket elolvasva nekem is az jutott az eszembe, hogy az itthoni 19% biztos azonnal cserélne a finn16%-al.
Meglepődtem. Amiket írsz, egyik sem Veszprém megyei probléma - ezek magyar problémák. Hidd csak el, hogy másutt még erősebben jelen vannak A nyugat és a legkiemeltebb turista övezet közelsége mindenképp könnyítés, csak már emiatt is előrébb vagytok.
Még most is, ha keresztül megyek a közép-kelet régión, néha meglep, hogy olyan, mintha 20 évet visszamentem volna az időben. Mikor Hévízre megyek, át a Balaton északi partján, akkor meg olyan, mintha nyugaton mászkálnék - szép házak, új autók, sok külföldi (tudom, az már nem Veszprém megye, de ugye most régiókról beszélünk)
Ha én Gorenje hűtőládát akartam Ausztriában venni, nekem 600 km-t kellett mennem Magyarországon, neked meg jó, ha 100-at. Tudom, ez nem hangzik nagy eltérésnek, de mégis elég volt arra, hogy én ne rohangáljak ki mindenért - Sopronban élő barátom meg bevásárlásra is kijárt, mert jobb minőséget kapott olcsóbban. Ez persze már a múlt, csak úgy eszembe jutott
Szóval Borsodban ukrán cigivel biznyiceltek, felénk román benzinnel, felétek meg nyugati holmikkal - meg is látszott az átlagos életszínvonalon. A munkavállalás, amit említettem: a határ kinti felén dolgozók között szted melyik van több? Veszprém vagy Csongrád megyei? és bizony ez is meglátszik...
Látom, a miénk a svédhez hasonló... már fogalmazom is az apróhirdetést: "magyar elszegényedést svédre cserélnék!"
Mielőtt a kardunkba dőlnénk némi eu statisztika, hogy mi magyarok mennyire is élünk szegénységben. Egyébként érdekelne, Veszprém megyében melyik településeken tapasztaltad mindezeket, a kukázást, az elnéptelenedést, elszegényedést.
https://www.vg.hu/gazdasag/gaz...
Veszprém megye B+, igen. Ha már így társalgunk.

Látom meglepődtél hogy valaki ilyet ír. De attól én még látom a dolgokat mert én meg itt élek. Na most, egyrészt nem mindenki jut el Ausztriába dolgozni, másrészt meg az hogy az emberek kijárnak innen 500Km-re melózni az szerintem pont nem jót jelent. Ugyanakkor szép a megye, persze. Nem is azzal van a baj hogy mondjuk nem járhatóak az utak, meg kevés a tatarozás mert arra ugye van lóvé, mert abból vissza lehet osztani. Ettől függetlenül tudom mi van máshol, mert apai ágon zempléni gyerek vagyok, szóval képben vagyok pl. Borsodban is. Szintúgy, nem véletlenül írtam a déli határ helyzetről készenléti rendőr jó barátom tapasztalatait. Visszatérve Veszprém megyére, én inkább azt látom hogy a falusi emberek egyre rosszabb helyzetben vannak. Nyírbálják a falak költségvetéseit, ritkulnak a buszjáratok, zárnak be a kisboltok, stb. Itt is van ám elnéptelenedés, nem csak a Dél-Alföldön. Továbbá, egyre több a hajléktalan, és/vagy kukában túrkáló ember, a normálisan öltözött nyugdíjastól kezdve a szakadt cigánylányig, aki az 5-6 éves kisgyerekével együtt jár kukázni nap mint nap. Ezek a dolgok nem jönnek veled szembe a Facebookon, és senki nem beszél róluk mert nem olyan népszerű téma mint a kutya, macska, vagy arrakisi homokféreg mentés. Mert lassan már arra is gyűjteni meg lejmolni fognak, csak lehessen belőle pénzt csinálni...
A felső kijárati ajtót is megnéztem abba ARX van. Pedig ugyanott lett véve mindkettő
Ok köszi. Valami jobbat fog hozni,mert most szóltam neki.
Roto,Elzett,Winkhaus,Arx ezek jók!
Ne olyat tétess vissza mert egy évet jó ha kibir.
Holnap kijön a szaki aki berakta és hoz zárat hozzá. Akkor ez egy nagy kalap szar lehet.
Az egy török occsó zár.Talán a legolcsóbb .
Számot nem találtam rajta,de van egy T&T és egy korona mögötte. Sztem szólok annak aki beszerelte,az csak ért hozzá.

Köszönöm még 1x mindkettőtöknek.
Köszönöm neked is.
Köszönöm szépen.
Sajnos már van benne rutin, hogy mit érdemes és mit nem.
A távnyitós ablakok karbantartása is megérne egy misét.
Bocs,most láttam,hogy már megirtad
Először le kell venni a kilincset aztán a cilindert és végül a záron végig találsz csavarokat azokat mind ki kell szedni és aztán kijön a zár!
Szia.
Ki kell cserélni az 5 pontos zárat!Alkatrészt nem lehet hozzá venni.Sőt van olyan ami ki sem bontható!Keress rajta márkajelzést valahol a nyelv felett.
Komplett zárat kell cserélni!
Elvileg van rajta egy számsor, azzal elmész zárszaküzletbe és azok megszerzik ha éppen nincs raktáron. Vagy ha van műanya nyílászárós ismerős, akkor onnét. Magát a zárat az ezermesterek megtudnák javítani, de olyan alkatrészt, ami eltört, szerintem nem csinál senki. Ekecselni talán lehet, de egyszerűbb (tudom, drágább) kicserélni.
De nehéz lesz meggyőzni a vidéki rokonaimat, mert még mindig az a tendencia, hogy ők akarnak diplomásan nyugatra menni pizzafutárnak és nem a németek akarnak kelet magyarországra jönni dolgozni és itt élni.
Rendben, megmondom

Ha ilyen szemszögből vizsgáljuk a dolgut, Kádár Jancsi bácsi idejében is sokat fejlődött az ország. Több embernek volt autója a 80-as évek végén, mint a 60-as eljén, sok-sok ház épült sokan jutottak olcsón lakáshoz, a baltonhoz is sokan eljutottak vállalati nyaralókba. A többségnek lett színes tv-je. Ha neked csak ez számít, jól sejtem, hogy ha Te tehetnéd visszahoznád azt a korszakot?