Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez is érdekes:

https://g7.hu/vilag/20200220/m...

Egy ír állampolgár évente 5750 euró nettó előnyre számíthat, egy magyar azonban csak 1656-ra. Még ha Luxemburgot nem is számoljuk, a hét legnagyobb haszonélvezője a tagságnak a következő hét évben várhatóan nyugat-európai ország lesz. A keleti országoknak majdnem a fele a lista alján van, az élbolyhoz képest elég alacsony nettó értékekkel. Egy bolgár vagy egy görög polgár csak tizedannyi euró előnyt fog élvezni, mint egy ír, és nyolcadannyit, mint egy belga vagy egy holland.
Hát én 87-ben több, mint 1 évi teljes fizetésemért vettem egy szar szakadt 10 éves Ladát... ahhoz képest ma, egy havi minimál bérből (120 eFt) lehet venni gurulóképes Swiftet, két haviból meg egész csinosat szóval van előrelépés.
Egyébbként meg ha csak ezt nézzük nekem Gyurcsány tett a lagjobbat. 2007ben vettem a lakásomat, abban az időben jártam fősulira ami fizetős volt és a saját fizetésemből fizettem, ja és persze a jahamámat is 2008ban vettem és még mindig meg van.
De Csövi sem válaszolt a kérdésemre, hogy a Kádár korszakot mennyire díjazza, mert fejlődés volt akkor is, nem kicsi. Már ha a fejlődést csak abban mérjük mennyi ház épült, mennyi új autója lett az embereknek stb... És persze Ő abban az oktatási redszerben nőtt fel és ezért is lett ennyire széles látókörű önállóan gondolkozó ember
Arni, azon csodálkoznék, ha nem sok, de legalább egy tucat 500euros golf 4es lenne a román piacion, amibe Te szívesen beleültetnéd a családodat. De lehet, hogy van nem néztem utána. És ez egy fiatal éppen iskolát végzet srác talán meg is tudja venni, mert a szüleinél lakik, semmire nincs különösebben gondja csak szórakozni és elkölteni azt a nem túl nagy fizut. De ha egy gyerekes család 2 felnőtt tagja ezt az átlagbért keresi, tényleg tudna venni akár minden hónapban egy 500 euros autót. Nem csak az számít, hogy az adott havi fizudból milyen szutyok autót tudnál venni, mert mellette még el kell tartanod magadat és a családodat is. És kérdés az, hogy ezek a költségek mellett menyi a havi megtakarítása és mennyi ideig kell egy 500 euros golfra spórolni. Mert gondolom nem 8-10havi fizud volt a lada ára, csak annyi idő volt összespórolni.
A dgitális oktatást csak azért keverem ide, mert ne felejtsd el, hogy a 2010es évek elejétől hatalmas pénzeket költöttek a digitális oktatás fejlesztésére. Hogy mire ment el azt inkább ne firtassuk.
És valóban, ez a járvány hirtelen jött, de most, hogy élőben kellett volna vizsgázzon a sok éves "fejlesztés" elég csúfosan lebőgött.
Hát nálunk 175 000 Ft-ért elég fos 4-es Golfot adnának...
A kukázás világjelenség ugyanúgy van Dubai-ban - igen, csak azokra a részekre turistaként nemigen jutsz el - mint New-York utcáin, ezt túldimenzionálni a saját hazánkra nem érdemes. Az elnéptelenedés ugyanúgy világjelenség, olaszoknál szellem települések vannak, ahol már nem él senki, az öregek kihaltak és a fiatalok elmentek, ez a társadalmi mozgás teljesen természetes, a falvak nem jó alternatívák a fiatalok többségének, mert mások a céljaik. A céltalanság az említett 20-30korosztályban jelen van, ez szerintem sok mindennek köszönhető. A média azt sugallja minden szinten, hogy valósítsd meg önmagad, légy sikeres stb. és nincs türelem a korosztályban, mert ők már gyermekkorukban is egyből, élből kapták meg, amire nekünk várnunk kellett, vagy meg se kaptuk és ott állnak a fiatal felnőttek, hogy továbbra is várják a csodát...és mivel nem jön, frusztráltak, drog, alkohol... Az igénytelenség a műsorok szintjén is jelen van, már nem indul úgy valóságsó, hogy ne láss azonnal szexet és az nyer a végén akit mindenki, vagy aki mindenkit...mégis milyen üzenet ez? Ezeket a társadalmi folyamatokat kormányok nyakába varrni szerintem nem könnyű..jó mondjuk amit az oktatásüggyel csináltak anno..mindenkinek diplomát és elhitte a társadalom, hogy anélkül nem adnak majd kenyeret a boltban, ha nem lesz 2 büfé, könyvtárszakos papír a gyerek zsebében az ökörség volt. Amerre jártam és tapasztaltam külföldön, beszélgettem emberekkel megerősített abban a hitben, hogy ugyanolyanok mint bárki más. Ezért nevetséges, mikor homokot szórunk a fejünkre, hogy mi milyenek vagyunk, bezzeg a ..., hát a lófaszt ugyanolyan gyarlók az olaszok a franciák a görögök és a többi is, egy centit sem különbek. A német gazdagok is úgy csalnak adót ahogy csak tudnak, meg ügyeskednek, mert a jólétet a pénzt ők sem vetik meg.
Mikor elvégeztem a sulit és beálltam dolgozni,hónapokig gyüjtöttem (8-10 hónap )a pénzt,hogy vegyek egy 1200 as ladát ami nagyon öreg volt és csak a pénzt vitte.Most egy átlag ember keres kb 500 eurót itt nálunk és simán megvesz egy 4 es golfot egy havi fizujából.Szerintem ez fejlödésnek számit
Erdély lakosságából is rengetegen kimentek a jobb élet reményében,de szerintem itthon is meg lehet élni az itteni keresetből.Az van,hogy természetünknél fogva soha sem elégedünk meg azzal amink van és mindig több és több kell!(a végén pedig mindent itt hagyunk)
Virágzik itt a fórum kérem
Jól van akkor ne beszélgessünk.
Minket nem tudsz megtéveszteni tudjuk jól, hogy neked van a legnagyobb fizud itt a csapatban full milliomos vagy mégis szívedben viseled a szegények sorsát és addig nem nyugszol amíg a Mészáros birodalom összes pénzét szét nem osztod közöttük.
A digitális oktatást ne keverd ide - az kormánytól és oldaltól függetlenül is egy csőd, nem is lehetett más... ilyen hirtelen lehetetlen átállni. 3 féle pedagógus volt: 1) akart valamit csinálni, de nem tudott. 2) belexart. 3) akart és tudott is, na ebből volt a legkevesebb.
Ha már az oktatással példázunk, nézzük az ellenzéket: buzipropaganda olvasókönyv, vagy nézzük a nyugati mintát, ahol leszedik a WC-ben a nemet jelző megkülönböztetést, mert nem akarják a gyerek "önértékelését" megzavarni
Sztem ehhez képest jól állunk
"Nagy felelőssége van az aktuális kormánynak szigorúan elő kell írni, hogy mit tanithatnak és hogyan. Ezért is nem mindegy ki kormányoz.
Az dícséretes amit elértetek én is hasonlóképpen boldogultam"
Látszik, hogy nincs gyereked, főleg nem iskolás. És ezek szerint pedagógus sincs a családban.
Nekem mind a kettő van. Tudnék mesélni, hogy milyen kitűnően vizsgázott imádott kormányod idén a vírushelyzetben a digitális oktatásban. Ha napi szinten benne lettél volna és nem csak ismerősöktől hallasz ezt azt (szerintem nem túl sok jót) tudnád, hogy 99%-ban az oktatók kreativításán, szakmaiságán múlott, hogy működött az egész. Drága kormányod a sok dumán kívül nem sokat segített, segít...
De most már tényleg befejeztem, legalábbis itt a fórumon
Az egész világon sok csöves van Budapesten is ott alszanak az aluljáróban turják a kukákat. A fiatalság elbutulása is globális probléma. Ezért van fontos szerepe az oktatásnak talán a legfontosabb. Nagy felelőssége van az aktuális kormánynak szigorúan elő kell írni, hogy mit tanithatnak és hogyan. Ezért is nem mindegy ki kormányoz.
Az dícséretes amit elértetek én is hasonlóképpen boldogultam.
Igen van ilyen mondás. De én ateistaként is tudom, hogy a kereszténység alapelve az elesett, bajbajutott emberek megsegítése. Te pedig hithű kereszténynek tartod maga. Mégis engem kérsz számon, hogy mennyire vagyok szociálisan érzékeny. És ez a kereszténységet hírdető álszent emberek hozzáállása tud dühíteni időnként. Főleg azért mert sok valóban keresztény, jobb oldali ézelmű embert is ismerek akik tényleg talpig tisztességesek és nem osztják a lenéző senki nem számít csak én szemléletet.
És személyeskedni meg főleg nem akartam, addig amíg Te el nem kezdted az én családtagjaimmal, ismerőseimmel.
Bocs
Mondjuk ezt te nem igazán értheted. De nem mondtad el hogy a te életed milyen tendenciát mutat. Gondolom javuló ha ennyi mindenkin segítettél.
Én semennyire sem vagyok szociálisan érzékeny senkin nem segítettem nem is fogok hamarabb segítek állatokon mint embereken. Ha valaki itt nem tud megélni és úgy gondolja máshol jobb lesz akkor menjen el innen. Sokan vannak akik a két kezüket összetennék, hogy itt élhessenek. Van egy mondás: Segíts magadon Isten is megsegít.
Ehhez már tényleg bor kell, meg asztal, mert így ezt megvitatni... én nagyon sok embert ismerek, aki kiment de egy olyat se, akinek ki kellett mennie... persze, a jólét csábító... és ezért feladnak mindent, amit itthon elértek vagy elérhettek volna.
Nem értik, hogy a rabszolgák sosem éltek jól, csak az uraik... ez volt 100 éve, most miért lenne másképp? de hagyjuk is
Én nem ironizálok, csak elszomorít ez a helyzet. Te akartál részletesen megtudni mindent emberekről. Csak pár eset, hogy mégis látsd, hogy nem vaktában beszélek. A nővérem: tervezi, hogy angliába visszamegy. 2 éve jött haza, nyíregyházán él és dolgozik, egyedül él de nem igazán jut 1ről 2re. A nyíregyházi főiskolán szerzett diplomát, van nyelvtutása rengeteg helyen próbálkozott, de nem túl jó a helyzet.... Az egyik fősulis csoprttársam. Diplomás, nyelvtudása van. Tárnokon lakott, csepelen dolgozott. A szülei betegek az apukája sajmos 2 éve meghalt. Őket is segíteni kellett, az itthoni fizetéséből nem ment neki. Őt nagyon megviselte, h ki kellett menjen és itt kellett hagyni mindenkit. Jelenleg is németországba lakik.... A lépcsőház szomszédom. A csaj angol tanár volt, fiplomás, a srác rendőr. Van egy kisfiuk. Volt hitelül, nem nagyon tudtak előrébb jutni. Kb 6 éve kimentek németbe. Ma is ott vannak, a srác valami gyárba dolgozik...
Úgyhogy B+ Csövi az összes csatornán menekülő DROGOS BUZI HITHŰ KERESZTÉNY haveroddal együtt. Azt mondd meg Te állítólagos keresztény hiteddel mennyire vagy szociálisan érzékeny? Mennyit és kin segítettél csak ebben az évben? Mert én akár befizetett csekkekel tudom bizonyítani, hogy mennyi pénzt adtam különböző szervezeteknek, beteg gyerekek gyógyítására. Csak ennyire vagyok szociálisan érzékeny...
Nekem van szomszédomban... diplomás, egy nyelviskola és egy gimi igazgatója volt, amíg össze nem zördült egy Fidesz hatalmasság feleségével. Nem újították meg a szerződését, nem kapott melót sehol, kiment angolba beteg nyugger ápolónak, vagy 6-8 éve... még mindig azt csinálja, volt vagy 2x itthon azóta... de neki legalább annyival könnyebb volt, hogy felsőfokú angol tudása van. Ez a jobb oldali szomszéd. A bal oldali németben kamionozik 15 éve, napokra jár haza, aztán hetekre vissza. Neki nincs diplomája, csak olyan jogsuja, ami lefedi a magyar ABC-t . Hátsó szomszéd fia valami földmérő diplomás, ő 10 évet húzott le angolban úszómesterként.
Lényegtelen a neve te ironizálsz a taj számmal. Csak a kérdésre nem felelsz. De hagyjuk akkor ezt, hogy mennyire vagy szociálisan érzékeny a vidéki rokonaiddal, te hogy élsz azt mond el mennyit fejlődtél előre vagy viszza az elmúlt 10-15 évben jobb lett az életed vagy rosszabb?
Én mondjuk nem panaszkodom, saját lakásban lakunk, mindenünk megvan, fenn tudunk tartani egy autót meg a két vasat, egy fillér hitelünk nincs. De ez a mi érdemünk az asszonnyal, úgy tudtuk megteremteni hogy spóroltunk, gondolkodtunk előre. Egyikünk sem dolgozott külföldön egy másodpercet sem, sőt soha nem kerestünk jól. A szüleink sem tudtak komolyan segíteni. Ennek ellenére mégis sikerült lakást, autót, motort venni. Ezt a képességet az engem körülvevő faiatalokban nem látom. Vannak kivételek, de az nagyon ritka. Egyre kevesebb a tudatos ember, ez a lényeg. Viszont ki si rántja alóluk a talajt a világ ez tény és való. Nem irigylem őket.
A kukázást minden nap látom itt Veszprémben a lépcsőházunk előtt. Az óránkénti 2-3 illetékes guberáló stabilan megvan. Kora délután még több is. Ha meglátom a roma kiscsajt a gyerekkel majd lefényképezem. De az elnéptelenedést ne értsétek úgy mint mondjuk az ukrán határ környékén, annyira nem durva. Csak látom hogy a kisebb településekről mennek el a fiatalok, az öregek persze maradnak. Ez nem jó irányba megy. Továbbá nem csak az elszegényedésről és elvándorlásról van itt szó, hanem arról is hogy igénytelenedik el a nép. Figyelem egy jó ideje a körülöttem élő embereket, és azt látom hogy egyre több a szakadt, lecsúszott, igénytelen ember. Meg ami ezzel jár : alkesz, drogos, csapongó, nincstelen pórnép. Főleg a fiatal felnőtt, a 20-30-as korosztály.
A TAJ számát is megadjam? Akár mennyire próbálod irozinálni a helyzetet, sajnos konkrét személlyel tudnék válaszolni a feltett kérdéseidre. És az a helyzet, hogy nem jó kedvéből gondolkozik, gondolkoznak az ilyen helyzetben lévő emberek a külföldi munkavállaláson. Egy 10 milliós országból kb 500 ezren vannak ebben a helyzetben, szerintem ez elég rossz tendencia. Mert akikkel én beszéltem, szinte mindenki nagyon sajnálta, hogy itt kell hagyni a rokonaikat, barátaikat. De nem látott más, előbbrejutási lehetőséget. Itthon is megélt, de sajnos napról napra. És bocsáttassék meg, ha ettől nagyobb fejlődésre vágyik.
Írd már meg légyszíves, hogy a vidéki diplomás rokonod mennyi idős, milyen diplomája van, hol dolgozik, milyen messze, vagy nem dolgozik, miért nem, mivel közlekedik, hol, lakik melyik faluban, milyen házban, hányan laknak, mennyi a jövedelmük fejenkén, gyerek, hitel van e stb.