Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Altalanossagban ertettem, nem a konkret kondenzatorra. Az altalad befotozott konyvben is ez a megallapitas szerepel.
Hát ha ez indító kondi,akkor nagyon kis motoré lehet.
Szerintem jó lesz,de vehetsz két ketteset is,akkor ki tudod próbálni mennyi lesz elég.
Nem. Az indito kondenzatort le kell csatolni indulas utan, egyfazisu motoron ezert van sok esetben ketto: az indito meg az uzemi. Az indito 2-3x akkora, mint az uzemi.
Ez inditó kondi.Maradhat rajta állandóan?
Apám szivattyújánál egyszerűen megoldottam,fogtam egy marék 4 mikrós fénycső fázisjavító kondit,(volt a gyárban halomra)és addig pakolgattam rá őket egyenként,míg stabilan el nem indult.Az már elég volt neki,de még nem volt túl sok.
https://www.emag.ro/condensato...
Egy fontos dolog::a motorkondik mindig nagy méretűek,mert nagy felületen kell érintkezni a két rétegnek,mivel áram folyik rajtuk,indításkor nem is kevés,ez a fázisjavítóra is igaz.A kicsi,elektromos készülékbe való kondik ide nem jók.
De itt van Ábrus,ő motortekercselő hivatalosan,neki ezt elvileg tanulni kellett.
Gondoltam egy konkrét kondit linkelsz.
Tessék,de ezzel szerintem nem mész messzire. 😁
Belinkelnél olyat amilyen jó lenne?
Fázisjavítónak néhány mikró elég,persze a feszültség értéke legalább 400V-legyen.
Igen,lóerőnként (750W)40 mikrós indító kell,de az nem maradhat rajta,kell hozzá az indító relé is.Az állandó üzemi képletét már rég elhagytam,majd villanyász kollégától megkérdem.
Indító kondinak,vagy állandóra?
Biztos alu... az olcsbb hegesztő inverterek munka kábele is ilyen. Réznek tűnik, de alu. Ócóbb.
Hány mikrósat?
Mértem.13,8 volt terhelés nélkül és nem is nagyon esett terhelésnél mert egyből leállt az inverter.Az akku fel van töltve.
Multimeter elo, szurj ra a piros-fekete csatlakozora, nezd meg hany volt van ott ugy, hogy nincs radugva semmi.

Hagyd rajta a muszert es dugd be a frigot, kozben figyeld a kijelzot a muszeren. Ha az akksi nincs jo karban es a hirtelen terhelestol 9.6V ala esik be a feszultsege a bedugas pillanataban, az inverter azonnal leall.
Vettem 6 os rézdrótot. Azzal sem indul. Besz@rok.
Asszem 5uF 100W-onkent az uzemi kondi meretezes okolszabalya. Nem tudom leolvasni rendesen a keprol, hany W a motor
Gyulus egy ilyen Imi motorra milyen kondi kellhet nem tudok kisilabilizálni...
Túl nagy induktív terhelést ad a hűtő motorja.Kössél vele párhuzamosan fázisjavító kondit,ahogy lejjebb írtam.