Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor ott valami otvozos turpissag lesz, mert egyebkent ha kozvetlen erintkezik az alu a rezzel, megeszik egymast. Tobb lakastuz okozoja volt ez.
Azt mondták, hogy ezt hangszórónak használják, de jó lesz inverterre is.
A Wago, a paszta meg az effelek letezeserol tudok, de nagyon racsodalkozom erre a rezes vezetekre, foleg hogy erosaramu alkalmazasra adtak el. Mert ha audio jelet kellene vinnie, oke. De 20-40A mellett mennyire lesz ez tartos? Vagy az aluban van valami speci otvozo osszetevo, amitol a galvanikus korrozio nem alakul ki?
Az 550 wattos fúró megy mint a huzat.
Hát nem indul el a hűtő.Rögtön lezár az inverter ahogy indul a hűtő.
De lehet,nekem is van a műhelyben réz-alu összekötő szalagom.Ezzel lehet alu sínhez réz sarukat kötni.Először arra gondoltam ez hangfalkábel,van ilyen kábelem a pincében csak az sodrott réz.Látszik hogy belül fehér,kívül barna,ez rezezett alu vezeték.
Alut es rezet nem szabad keverni, en sokkal inkabb arra gondolok, hogy ez onozott vezetek.
Nem gecik,ez forrasztható mmfal-kábel,most divat ledes lakásvilágításhoz,mert oda nem kell nagy áram,ez meg olcsóbb a tömör réznél.
Egy kicsit kisebb a terhelhetősége mint a réznek,de az annyira nem gond.Viszont az alu sokkal törékenyebb mint a sodrott réz,ezt ne hajtogasd.Ilyet eddig falba építettek,gondolom ez is beépítő kábel.
Jó,ha már megvetted... nem tudtam, hogy már ilyet is árulnak - gondolom, réz árban, mert úgy néz ki. Kis geci kínaiak... 😁
Nem biztos, hogy ezt lehet forrasztani, de sztem neked most nem is kell.
Alumínium és réz keveréke kábelt kaptam 6 ost. Jó lesz!?
Igen.Én is remélem,hogy a hütő kb 100 watt fogyasztás ami ugye nem megy állandóan mivel kikapcsol ha eléri a kellő fokot simán birni fogja.
500W x 2h = 1000Wh
12V x 100 Ah = 1200 Wh
80% a hatásfok, azaz 20% (200Wh) a veszteséged, és folyamat 500W-tal terheled, akkor igen. Ha 100W-os fogyasztó van rajta, akkor ötödannyi terhelés ötször tovább fog menni róla, azaz kb. 10 órán át.
Nem lenne egyszerűbb 12V-os hűtőt venni?

https://www.nemsemmi.hu/Hutosz...
Hú ha,tehát 500 watton 2 óra sem kell és leszivja a 100 Amperes akksit.
... amúgy egyszerű kiszámolni... 500 VA inverter, 12 V-ról az min. 42 Amper, és akkor nem számoltunk hatásfokkal, veszteséggel... vagyis inkább 50 A a max. áramod.
Itt egy méretezés:
https://www.novill.hu/magazin-...
Szóval 6-os minimum, ha nem járatod állandóan csúcs terhelésen.
Ok.Az akkura veszek odavaló sarut.
Ahogy láttam a képeid, én is egyből a vékony betáp kábelre gondoltam... az 1,5-es ha lehet így szemre, ha még hosszú is... esik rajta annyi feszültség, hogy az inverter letilt.
Oda min. 4-es vagy inkább 6-os sodrott kábelt tegyél - ami befér a csatlakozóba, és minél rövidebb legyen. Az akkura is rendesen legyen rácsavarozva a kábel!
A hűtő is megy. Bedugtam a hálózatba, aztán kihúztam és rögtön Bedugtam az inverterbe. A kábelt kell kicserélnem vastagabbra. Holnap veszek valami jót.
Elindult a kézifúrógép egyből
Gyenge akksi, vekony kabel esetleg?
Ha a bemeneti feszultseg az akksi oldalrol 9.6V ala esik, automatikusan lelovi magat. Latva azt a haromeres vasalozsinort, amivel az akku bemenet csatlakoztatva van, en ott nezelodnek eloszor.
Sziasztok. Meg jött a csomag. Jó nehéz kB 5 kg. Rákötöttem de indulásnál egyből leáll. Vajon kell rá földelés?
Igazad van. Nekem az 1985-1995 a kedvenc. Az igazság az hogy a mai motorokkal sem lenne semmi bajom, ha nem lennének ennyire rondák és túlbonyolítottak.
Vilagos, ez az alfaja a motor-tulajdonlasnak nem valo mindenkinek. Nekem spec. ez a kedvenc korosztalyom, de teljesen ertheto, ha valaki meghuzza a vonalat 15-20 evnel es injektornal.