Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Érdekes elgondolás... 😁
A Moszkvicsból is ismerős ez a megoldás, de a 72-es Kadettnek is ilyen (filc gyűrű) volt a pillangótengely tömítése.
Van egy jenki pali, aki csak karbikkal foglalkozik - ő a zsírzott filc+teflon alátét szendvicsre esküszik. Eskü, egyszer kipróbálom, valami csak lehet benne, ha az öreg CB-k Keihinjein is jó volt. :)
A régi tömítések nagy része jó volt, mert 2016-ban kicseréltem őket (nem ilyen szettre, simán csapágyboltban vettem őket) de az úszóház gumijai keményre száradtak, a pillangószelep tengely tömítései pedig még a 35 éves gyáriak voltak.
Kisebbek és kemények az újakhoz képest, ott biztosan jött be + levegő.
😁
Annyira magasan nem voltunk. Azért erdélyben is voltunk hegyekben, és ott sem éreztem semmi problémát. Úgyhogy bízok benne, hogy tényleg jobb lett.
A motorostúra olyan, mint amikor több száz km-t mentünk mindennap, egy részét az Alpokban és a Dolomitokban.
Tudom hogy jó utak vannak a horvátoknál is, tettem fel vidit arról, mikor az SX4-gyel kanyarogtunk vagy 60 km-en át.
Ez olyan volt, mintha Galla Miklós írta volna 😁
Nem ment a motor magasban. Fáradtságot nem kímélve megjavítottuk. A porbléma megoldva: nem mentünk magasra! 😅
A qplungom olyan, mint a Terminátor - megjavította magát! Lehet, használt neki, hogy kimostam.
Horvát nem motoros túra? Nagyon jót mentünk Csővel az Isztriára, végig hegyekben... még haza is jó lett volna, de inkább pályáztunk, mert esett a q eső pont aznap...
Tavaly autóztam a félsziget belsejében, ott is szép utak vannak, jó minőség, forgalom alig. Végig a keleti oldalon a part mellett, de fent a hegyoldalban, a víz 100 méterekkel lentebb...
Mióta Ábrus kicserélte a kuplungkábel végét azóta minden ok!Mondjuk nem is motoroztam azóta :-)
Mióta kicseréltem a szakadt karbi membránt és vele együtt a másik 3 sértetlent is, és szinkronizáltam őket, azóta nem volt problémám a magassági levegővel. Igaz nem is jártunk 3000m közelében azóta.
Egyébként nincs semmi bajom a horvát strandolással, az is jó, csak az nem motorostúra.
Tegnap linkeltem neked: https://www.skyscanner.hu/utaz... de nézzek híreket?
A hegyekbe akarok menni nyugatra --Fábinak: igen, 2000m fölé is-- mert már rohadt régen voltunk, szóval kéne valami penge úticél. (tudom, a boxer kuplungja már csak lejtőn jó)
Nézzél híreket. Fél Ejrópa bejelentette már az enyhítéseket, a másik fele meg rövidesen be fogja. A déliek meg amúgy is szartak rá... 😁 szóval horvát is rendben. Ott is van szerpentin dögivel, csak abból mindig kihúzod magad 😠
Oda mindenképp. Közel is, tenger is, jókat szoktunk kajálni meg inni, meg a csajok... 😁
Telómat is lassan cserélni kéne 🤔
Az jó is lehet, júli végén (22-24) nekem nem jó. Neveztem HFTA VB-ra 😁 idén Mo. rendezi - az elfogadásom még folyamatban, de sztem nem lesz gond.
Én voltam Ukrajnában, nem messzi, csak itt Ungváron. Még fiatal voltam, de akkor is láttam fura dolgokat, amit eddig itthon nem.
Ma reggelre Kijev úgy tűnik, ugrott...
Mivel megkezdődött a háború motorvásár helyett inkább egy 4,5 kw -os napelem rendszert kéne vegyek.Legalább áram legyen itthon.
Sziasztok!
Már 3-éve nem vettem elő a Yamaha FZ 750-es motoromat.
Viszont ebben az évben már motorozni kell, vagy kitör a háború Ukrajnában.
De jogos a kérdés, értem a problémát.
Amióta ez a b&zi kovid lett, nem nagyon tudni még ezt ilyenkor. Mennénk szívesen valamerre (én legalábbis inkább nyugatra) talán idén már nem foglalkozik annyira a nép ezzel a sz&rral.
Régebben ilyenkor már megvolt a hozzávetőleges útvonal, most sajnos nem így megy.
Erre mindjárt azt mondja valaki, hogy "az messze van".
Az se rossz. ☺️ Vagy Normandia. ☺️
Inkább menjünk az Ardennekbe! Hátha látunk Tigristankot! 😺
Legalább az Adriára el kéne menni egy hétre. Innánk sört, néznénk csajokat, nyernél ájfont... 😂