Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Darabonként is megválok tőlük mert átállok TT-re. Ha gondolod küldök képeket árlistával.
Ugyanilyen 740-es volt a másik, azt is tavaly előtt adtam el.
65e-ért tettem fel (55-60-ban szándékoztam adni) de semmi alkudozás sem volt, mert még aznap vittem a postára. 😺
https://www.vatera.hu/lego-basic-740-1985-os-retro-keszlet-3140702153.html
Viiiiiszont.. ALig várom, hogy valakivel összerúgjam a port és feltegyek hirdetést a telefonszámával. Pl utánfutó, kisgépet, állatot beszámolok, kérem reggel f7 előtt hívjon. Vagy: Ingyen elvihető katalizátorok szervíz megszűnése miatt, f7 előtt vagy este nyolc után keress, aki előbb jön azé. És hasonlók
na a lego... Nálam még kislegója nincs is szinte, csak anyjánál Dávidnak, mert olyan rohadt drága, hogy a duploba is belerokkantam, mire lett egy kisebb készlet :D De persze már a "nagy lego" nem érdekes annyira. :D Faszom.. Egy semmirenemvaló építőkockás doboz is tizenezer, egy-egy egyautós, párfigurás készlet szintén... Már nézegetem a kamulegokat. Használtan meg olyan ára van baszki, a leghitványabb sima építőkockás ömlesztettnek is, hogy ihajj
ha lenne pénzem, venném is!!!!
Most akarom eladni a kis H0-ás vasútmodell gyűjteményemet. 10-12 mozdony, vagonok, régi-új sínanyag stb.
Bennt vagyok pár vasútmodelles csoportban a FaceBookon, hát ott vannak ám még árszakértő hiénák ! Aztakur#a ! A piaci lókupecek elbújhatnak mellettük.
Milyen puska?Légfegyver vagy igazi?
Előzmény.
Látod, ez a magyar talpraesettség! A jég hátán is megél és a jegesmedvétől sem elszalad, hanem pörköltet főz belőle! 😺
Pár éve engem is hívott egy helyi srác félig meddig ismerem, venne egy FZR-t valahol vidéken de nincs rajta rendszám kéne az enyém meg a forgalmi és hazajönne vele. 😂
Én tavaly akartam eladni a legdrágább puskámat,kellett a lóvé a motorra,feltettem 200000-ért,persze tíz éve olcsóbb volt,de emelkedtek az árak,(ezt később a fejemhez is vágták,hogy kihasználom az inflációt)tettem rá szíjat meg távcsőtartót,gondoltam árában van,végülis még szűz,lövésmentes.Aztán mindjárt az egyik lókupec beírta hogy ezen az x-oldalon meg lehet venni 160000-ért.Igen valóban,csak azt már nem írta le hogy arról az oldalról Magyarországra nem szállítanak,és az Mwst-nélküli ár volt.Hiába írtam le neki,tönkretette a bizniszt,de legalább megmaradt a puska,most már nem sajnálom.
Parkoltasd őket, hátha egyszer a Simson-MZ sorsra jutnak és vagyonokat fognak érni. :)
Olvasom a Jófogáson, hogy egy nőci írógépeket keres.
Írok neki, hogy van egy újszerű, 1986-os Erika írógépem ha érdekli ilyen. (még anyámnak lett véve de nem használta, én gépeltem rajta régen adásvételi szerződéseket, mondjuk azt nem keveset)
Érdekli, küldjek képeket.
Körbefotózom, gépeltem pár sort hogy látsszon hogy az összes funkciója működik, feltöltöm neki.
Vissza ír, hogy "ez egy nagyon szép állapotú gép, de ebből a típusból nagyon sok ajánlatot kaptam 1-2e Ft-ért. Te mennyiért szeretnéd eladni?"
Válaszoltam, hogy "hogyha már 1-2e Ft-ért is válogathatsz, akkor nekem felesleges árat írnom". (tudom hogy nincs ára, én sem keresni akartam rajta, de ez olyan mint az új. Hátha jó helyre kerül, ~8-10e-ért odaadtam volna)
Így ment vissza a polcra, hátha egyszer még kell zsaroló levelet írnom. 😹
Van ugyanígy egy elég penge Orosz fényképezőm is (70-80-as évek, bőrtokos, szinte új, ez sem volt használva) ez sem tétel csak rakosgatom. Ez is mindenkinek ingyen kéne. (elfér ahol eddig)

Volt egy régi legóm (90-es évek eleje, komplett űrállomás, hiánytalan, dobozában) azon összeverekedtek már az első két napon 70e-ért, még két hét múlva is hívtak miatta, pedig levettem már másnap a hirdetést. (ki érti ezt?) 😺
Telószámot direkt nem írtam, és a profilom sem hozzáférhető senkinek.
Az állatkert nagyon találó, nem gondoltam volna hogy ennyire sötét a valóság az országban.
A Marketplace egy kibaszott állatkert, attól óvjon meg az isten, hogy oda bármikor bármit fel kelljen tennem.
Anyám lerúgott 206-os Peugeot-ját tettem fel rutintalanul, telefonszámmal. A 62 éves anyámnak olyanokat mondtak a "testvérek", hogy az én gyomrom felfordult, nemhogy az övé...
Az összes alkatrészem az eBay-re megy, ami postázható, az biztos.
Mostanában én is eladtam ezt-azt, de most hirdettem először a "Márkapecen". (elnyomtam két fiókos dobozt amit még Puputól vettem, azt mondták hogy ma már ott van az élet, oda tegyem fel, 2022 van)
Hát ennyi tahóval, értetlen barommal és szellemi fogyatékossal összesen nem találkoztam a pályafutásom során, pedig eléggé adok-veszek mindenfélét már vagy 30 éve. (még a Bazár és a Napi Hirdetés idejében kezdtem, aztán jött az Apród, OLX, Jófogás, Szerszámpiac és hasonlók)

23e Ft/db áron tettem fel, lefotóztam minden méretét a collstokot mellé téve, leírtam hogy "NEM FÉM SZERKEZETŰ SZERSZÁMTÁROLÓ!".
Az hogy írni-olvasni nem tudnak, az a legkevesebb, bár némelyikhez kódfejtő kell. Volt amelyik 110%-ra mondta hogy másnap jön, persze nem jött. Felhívom, "ja, szervizes vagyok, mégsem jártunk arra, szerintem holnap". (köszi hogy szóltál, hogy nem jössz, azóta sem hallottam róla)

Felhív egy másik (a Jófogáson látta, oda is feltettem)
-Pestről mennék, de közel sem biztos hogy ezek nekem megfelelnek. Szóval lehet hogy potyára megyek, mi van ha mégsem olyan mint amit akarok?
-az kellemetlen, szóval így nem javaslom hogy elinduljon
-majd még alszom rá egyet
Felhív másnap:
-látom még megvannak, nem nagyon viszik mi?
-már két hete feltettem de jól látja, eddig semmi
-hát nem tudom, ha feleslegesen veszem meg, akkor mit csinálok velük? Meg a héten nem is érek rá elmászkálni.
- hát, dísznek is szépek
-jó, de ha a kocsiba nem jó szerszámosnak akkor tarthatok benne iratokat a garázsban, na de annak meg drága
-ez nyilvánvaló, teljesen igaza van
-esetleg 30-ért a kettő, akkor még ma elmegyek és megveszem, legfeljebb papírok lesznek benne
-szerintem ne kockáztasson, nekem is itt állnak már vagy 5 éve a sarokban
-hívjon ha meggondolta magát...de később már csak 20-ért érdekel
-mindenképpen hívni fogom ha elkeltek, számíthat rám!

De a:
-megvanez még?
-menyi ez?
-helo ha keto megvszem 10ér irjal ram
-hüjevagy te enyiér, hozd el érdre meg veszem ha jo 5ezer
-jarsz ere kecskemet fele mekora ez?
-van még belole?
-Cső! Egy kéne de drága, mehet a kettő 10e/db? Írj.
-vettem ilyet nem jo. fém?
-ez házi gyártású?
-jó napot, ez még oké?
-irok
És ami mindent visz: "holnap megyek megveszem" Ez se azt nem tudta hogy hol van, se nem beszélt velem, és persze azóta sem tudom hogy ki ez, de persze ez jó is így.
Aztán írt egy srác, aki tudott a napszaknak megfelelően köszönni, udvariasan érdeklődni, mindent megérteni és nem baromságokat kérdezni, mivel ideje nem volt egyből eljönni, így küldött előre egy 10-est hogy neki ez kell, csak egyeztessünk időpontot.
Dföldvárra úgyis jött mert kasznishoz hozott egy Cherokee-t (valahol Szeged körül lakik, motorszervize van) így elvittem neki a fagyizóig, kifizette, megkérdezte hogy mennyivel lesz több hogy elhoztam eddig (ez nekem kb. 2x20 km de semmivel, mert tök normális volt) megköszönte, örült neki és ennyi. (meg mondta hogy mikor látta a hirdetést, nagyon f&sott hogy ki lesz az eladó, de aztán pár mondatból rájött, hogy most jó helyen jár)
De nem ez a megszokott.
Nagyjából. 😆
Akkor épp csak a "szia uram" hiányzott, mi? :D
Felhívott egy csávó, 1000 Exup vázat keresett.
Mondom van. Azt mondja "csak arra kéne akár csak kölcsönbe is hogy átirathassam vele a zén motoromat amit csak pályán használok, meg amúgy a kutya se nézi, meg engemet nem is szoktak megállítani a yardok, mer a motor benn volt a cégbe csak a spanom beleturkált a pappirokba aztán a navosok jöttek nyomozni azt szótak motor miatt is hogy nincs a nevünkön szóval akkor tucc adni egyet mer akkor megyek is érte aztán hazudunk egy adásvételit, én meg hozom vissza neked a vázat ahogy blablablablablabla...

Alig vártam hogy elmondja a mondókáját, aztán rövidre is zártam a történetet. A hideg kiráz az ilyen bajkeverő szerencsecsomagoktól. 😬
:D Szerintem is jól néz ki. Főleg hogy ha belegonodlunk, hogy hosszanti soros blokkok a múlt század elején is voltak már mocikban
Annyit megér éppen...
Igen, sztem is a K100-é jobb lett volna 😅
Ez nem a K75-ös blokkja?
Ennek mi értelme van? Szerintem elqrták az egészet ezzel. 🙀