Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na de a másik főkorbácson meg ott van a 6os és a 4es csati is aminek megvan a párja a kiskorbácson.
(Baz a rajz szerint a piros helyett is barna kene legyen)
Ez a muszerfal fele meno kabelnek tunik. A szurke a fordszammerore megy a gyujtasrol, a piros a betap a homeronek es a fordszammmeronek, a kek a muszer hattervilagitasa, a zold-piros a vizhofokmero jele.
Elviekben kene legyen ott egy zold-feher is, az a sebessegmerobe epitett reed-rele az onkikapcsolo indexhez, valamint egy test, ami fekete (utobbi mintha hianyozna, a zold-feheret meg nem tudom, lehet hattal van a drot es azert nem latom a zold csikjat)
ebbe volt egy 4 pines csati bedugva ne kérdezd hogy fogalmam sincs, És ezen van egy vastag piros, szal az valami pozitív főkábel lehet.
Majd kiderül mert van itt 2 generátor és ugyan azt produkálta, de gy dolgot észrevettem. nem stimmelt a kábelezés a motoron. A világítás felé menő főkorbácson volt egy 6os csati mibe egy 4es dugó volt beledugva de a 6os csatiba csak 5 pin volt. Nem is értem hogy ment vele. Kicseréltem az egész főkábelt az 500as kábelére és azon az a csati 4pines. Meg átnéztem a csatlakozásokat megpucoltam szigeteltem majd hétvégén kiderül.
Megtekercseltetted? Ezzel kellett volna kezdeni most már biztos jó lesz. 🙂
Háborúban sok Sten géppisztoly készült vízcsőből,ez nem új.
Ilyen volt ilyen lett.
Folytasd kérlek. (Szerintem nekem is a za klasszikus piko szett volt, tudod a duplakörös sínnel, kis fekete gőzmozdony pár vagonnal :D a szürke trafós
Sztem olyanokon is meg lehet csúszni ha arra a kérdésre, hogy "vannak-e fzr-es barátaid" igennel válaszolsz, majd mellékesen hosszas fejtegetésbe kezdesz az elöltöltős fegyverekről, a hűtők kompresszorainak indítási áramárőó napelemrendszerek és azok invertereinek függvényében vagy második világháborús nácinak öltözve oldtimermotorozgatás mélységes örömeiről :D
De ha télen elmész a pszihomókushoz egy sáros enduróval protektoros ruhában, és beszélgetés közben elmondod, hogy szereted a kisvonatokat - tuti nem fogja megadni az engedélyt! 😂
Pár éve megszereztem én is az összes típusú fegyverre a vizsgát. Innen, hogy otthon legyen élesed mint sportlövő csak egy kis alibi-szint meglövése és fél éve időközzel két pszichomókusi vizsgálat kell azt csőtészta. Inkább a lőtéri/egyesületi tagság amire sosem telik :D
Akkor majd küldök neked lőpor receptet 😁 már gyerek koromban csináltam ilyen "puskát" 0,50-est (pont annyi, mert fél zollos vízvezeték csőből volt 😁) és lőttem a kertben.
A dolog trükkös,és jól kitalálta állambácsi.Otthon nem tarthatsz se lőport,se csappantyút,az erre kifejezetten engedélyes feketelőporos lőtéren kell szekrényt bérelned.Ezeknek a lőtereknek általában van engedélyük beszerzésre,ők szerzik be,vagy fegyverkerteskedő kiszállítja,te kifizeted,és a lőtéren lehet tárolni.Viszont már a lőállásba se lehet, csak kimérve,előtöltve kis fiolákba kivinni,tehát ezeken a lőtereken van egy kimondott előkészítő helyiség is,hogy ezt kell-e bérelni azt nem tudom.Persze egy lőtéri tagság is kell,általában tartanak is egy kis lő tanfolyamot,nem olcsó a lövöldözés.Kevesen tudják,ahhoz hogy te Magyarországon éles fegyverrel lőj,gyakorlatilag semmilyen engedély nem kell,csak egy megfelelő lőtér.Több élménylőtér van,főleg Pesten,a budakeszi lőtér,a Gepárd lőtér,vagy a Magnum,csak pénz kérdése.
Gyula, lőport meg golót hogy veszel bele? Azt eladnak neked?
Persze, tudom, ezzel nem szabad otthon lövöldözni... 🙁 pedig jó játék lehet vele célba lőni
Olyan kék mozdonyom nekem is volt,Piko alapkészletből.De volt a Kandó féle villanymozdonyom is,na az már ritka.
Lacikám nem lőttem vele mert a szegedi lőtér megszűnt,a pécsi meg tótkomlósi messze van.De most hogy egyedül maradtam,lehet elmegyek Tótkomlósra.
Pedersoli Brutus 94-es,elöltöltős, .50-es kaliber.rendes éles puska,csak külön kell bele tölteni mindent,nem szerelt lőszeres.Amire te gondolsz éles fegyverre,azt itthon nem nem lehet tartani.
Már a benzinszint állítgatás megy. (a vízmérték csak rajta maradt, nem azzal állítom)
Kicseréltem az összes tömítést a Litetekesre, némelyik O gyűrű már félig megtöredezett, amiket még 5 éve tettem be. (gondolom betett neki az állás és kissé szétszáradtak, az úszóház tömítések szintén kő kemények lettek)
Ezek 30-40 éves Piko gyártmányok, nagyon vegyes állapotban. Szóval nem a felső kategóriás digitális 120000.-es cucc. 😉
félek, hogy nem elvált apukás árak vannak :D (bár fb-n pont lehet lőni néha hagyatékból főleg amikor nem tudják mennyit ér :) )
Egy 740-est eladtam én is 1996-ban, de az Volvo volt 😁
Nem szeretek eladni, rühellem a sok parasztot, az alkudozókat meg különösképpen. Viszont alkudni sem szoktam, nem szeretek, nem is tudok... van egy haver, az imád alkudozni, mint egy rossz cigó, utálják is mindenütt 😁 na őt szoktam vinni magammal... épp a napokban beszéltük, hogy a 3 utolsó kocsimat együtt vettük (ez 18 évet ölel fel)
10 év alatt nem lőttél vele? Akkor tényleg jobb lett volna eladni...
Melyik az, lehet, érdekelne 😁
😂