Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lágy csillapítású 3 mázsás öreg hintaló... az nem ráz... de egy penge sport boxer! Az út minden rezdülését követi! GP technika! 😁
amúgy érdekes, mert a vstromos haver is azt mondta hogy ráz, de csak mert rendes emberre van a teló, nem olyan japános hintalovas fostartályság, és ha gyerekteste van az embernek akkor persze, feszesnek tűnik. :D
Érdekes lenne nekem normális tempóban megnézni, hogy úgy mennyire marad az úton a gtr. Lehet tényleg titkos tipp
Pár éve mentünk le Kunmadarasra a KNMDR gyorsulási versenyre. A felállás én FJ-vel, egy V-Strom, egy GSX-R 1000 egy 650 Burgman meg egy 900-as Hornet. Menjünk az 52-esen mert hamarabb lennt vagyunk fél órával. Mondom ne menjünk, menjünk pályán. Neeem, menjünk az 52-esen. Jó. Na azóta mindig, mindegyik haver aki ott velem volt, pályán akar oda menni...
Nem tűnt fel hogy rossz lenne. Ha az lenne akkor nem mennék rajta. 🙀
Nem igazán látom be, miért kéne szar utakon menni, ha jón is lehet... hogy te azon szerecc menni, az a te bajod 😅
Meg kellett volna állni óránként... 😁
Erről nekem régebbről az ugrik be mint gyakorlati tapasztalat, hogy egy külföldi túráról hazatérve Mezőszilas-Sárbogárd között valaki egy 1100-as "sportboxeren" (hentergős szmájli) ülve azt mondta, hogy: "egyenesen Szfehérvár felé kellett volna mentünk, nem ezeken a sz&r utakon....... pláne ilyen gyorsan...nem jövök erre többet, szétráz a motor!"
Én meg nem értettem hogy mi a gond, a GTR-rel mindig erre szoktam menni, nem rossz ez az út. (csak lazában túráztam)
Minap cseréltem haverommal, akinek új Vstrom 1000 van. Teljesen rosszul volt, hogy milyen könnyű kanyarodni a bmw-vel és mennyire semleges az úthibákon. Ez ilyen :) Majd amikor minden haver ott vernyákol, hogy milyen az út, meg ne menj gyorsan etc, te meg csak lazában túráztál :D
Köszi.Még egy kérdés.Van egy töltésszabályzó 100/50 mppt,rá köthetek 380 wattos napelemböl 3 darabot?hogy ne haladja meg a megengedett 1400 wattot ezért csak 3 darab menne rá de sorba nem köthetek 3 darabot mert meghaladná a 100 voltot.Kössem párhuzamosan?
https://www.forteshop.ro/siste...
Hát hogy a legjobb azt nem tudom,de nagyon jó.
Jó lesz az. Állítólag a BMW-nek van a legjobb futóműve.
Csak ide mentem a szomszédba Sándorfalváig mert elfelejtettem kesztyűt vinni,meg ez a környék legrosszabb útja.De meglepően jól vette az úthibákat,lehet nem véletlenül csinálták a németek ezt a Telelever felfüggesztést.És nem éreztem a súlyát,nagyon könnyű kormányozni.Látszik hogy nem japán,és nem sportmotor,a gázreakciója meg se közelíti a Kawáét,de a késést nyomatékkal lazán pótolja.És persze jóval kisebb fordulattal tudja ugyanazt a sebességet.Nekem túrára tökéletes.
Merre jártál? Képet nem csináltál?
Na srácok,ma mentem 33-kilométert a Bmw-vel,na ez igazi nyomatékbomba,lassításkor nemigen kellett visszaváltani,ötödikbe 60-ról is kigyorsult.És meglepően könnyű kormányozni.nem éreztem a súlyát.Ez szinte beesik a kanyarba,első két saroknál majdnem túlkormányoztam.Az úthibákat is nagyon jól kezeli,a hosszanti útbordák nem vitték el,szemben az FZR-el.Én így elsőre meg vagyok vele elégedve.
Fogyaszto fuggvenye. Pl. hosugarzo eseten (ami ellenallas termeszetu) 500VA az 500W.

Villanymotornal van faziseltolodas, de fogyasztoi cikkekre nem szoktak rairni annak a merteket. De mondhatni, hogy 500VA kb. egy 400W-os villanymotor latszolagos teljesitmenye.
Sziasztok.Tudna nekem segíteni valaki abban,hogy számolják ki ha egy inverteren azt írja 500 VA vagyis volt amper az hány watt?
Ezek szerint lőrinc vett/vesz valamit a környéken.
https://www.kalohirek.hu/errol...
Meghírdettem a márketplaccon. Hát, nem kellett volna. A Szergej miatt igazi tömeghisztéria keletkezett. 2 perc alatt elkelt, pedig a hajtása és a futóműve szét van kopva. Gyakorlatilag minden elkelt kb. 22 órán belül.
oo, olyan br80 tuti volt :)
Ahhoz kozvetlen nem, de ha valami el van kotve es lehuzza a 12V-ot a rendszer jobban meriti az akkut, mint amennyire a generator potolni tudja a delejt. Lehet hogy nincs 0 ohmos zarlat, igy a biztositek nem olvad ki, de 2-3 ohmon elcsorog valamerre, ahova nem kene.
Nem tudom, sajnos nincs elottem a vas, hogy megbokodjem muszerrel, csak talalgatok en is.
Műszerfalnak lehet köze a töltéshez?
A nagy szűrke trafó az az FZ1. Van vagy 5 kiló, és a mai napig a vasútmodellezők féltett kincse mert egyszerre 5-6 mozdonyt PLUSZ a váltókat, világítást stb. is elbírja.
Szergej, Ludmilla, Br.110, Br.80, E-69, meg egy Mehano GP-18
Latatlanban nehezen vagyok okos, de nekem ezek ennek a ket csatlakozonak tunnek, szinek alapjan legalabbis.
Aztan hogy mi hogyan van a valosagban, azt csak te latod, de ja, valami nem kerek.
nem 6os 9es a nagy