Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ki kellett lakatolni két első sárvédő cserés volt. Csak ott fújták ahol javították nem az egészet.
"Festék?" Nem tudom miről beszélsz.
Tévedés, ez nem "festék" A pontos kémiáját ne kérdezd, a legfelső felület réteget megoldja, aztán vissza szilárdul, hasonlóan, mint a hőlégfúvós módszer, csak annál eccerűbb megcsinálni.
Régen volt nekem valami "Black polish" nevű műanyag ápoló, az oldószer+pigment, de nem találom a boltokban, sőt még a gugli sem ismeri 😄
Ha a felület egyébként sértetlen, akkor egy műanyaghoz való festékkel lehet festeni. A festett sajnos itt-ott megütve lepattan és az meg azért lesz ronda.
De kérdés, hogy egy néha áttörölt, műanyagápolóval helyrehozott felület nem lenne-e elég. (én néha áttörlöm, az ad annyi fényt, hogy egy darabig egész jól néz ki)
Amúgy mi vitt rá hogy átfújasd a bmw-t?
Sprével lefestem?
Lassan én is rászánom magam és kicserélem a két trafót, meg a pipákat, kábeleket. (már minden megvan, csak csinálni kéne)
Nem jó.
Bepöccent a gépezet is mehetünk túrázni. Csak előbb rakatok fel új gumikat holnap.
Megpróbálom ricinussal. Az van itthon asszem hátha. 😊
Aztán lemosod kétszer és kezdheted elölről.
Vitara fekete részeit eladás előtt WD40. Szép lett, mint új korában, eleinte kicsit petró szaga volt közelről, kb. 1 napig. Igaz, az a felulet nem volt annyira oda, viszont volt jópár kis horzsolás a műanyagon (=női autó) azokat el nem tűntette, de alig látszottak. Nagyon sötét szürkéből fekete lett.
🙀 Közben az is eszembe jutott, hogy onnan téged is kib&sztak már évekkel ezelőtt, mert ostoba módon alapvetéseket kérdőjeleztél meg!!!😾 (bár lehet hogy utólag beláthatod hogy ostobán viselkedtél, és amnesztiát kaphatsz....pár raklap Whiskas® megfizetésével)😼
🙀 Közben eszembe jutott, hogy van itt olyan VIP topik ahol tudnak tanácsot adni, hogy mivel kell az alapos tesztelés után fényesre nyalni a dolgokat. 🙀
A megmattult, elöregedett műanyagokkal lehet kísérletezni de csak átmenetileg fognak jól kinézni. Még a melegítéssel is jártam úgy, hogy a huszonéves Francia műanyag kb. egy hónap után ugyanúgy elkezdett beszürkülni mint előtte. Műanyag és gumiápolóval lehet szépen tartani, de 1-2 havonta újra kell kenni. (az olaj, wd40 is csak tüneti kezelés, de még rövidebb a hatása)
A tartós megoldásban sajnos csak itt tudnak segíteni: https://www.bmw-wallis.hu/mode...
Ovatosan gazforrasztoval melegitve egesz szep eredmenyt lehet elerni,olvasztani nem szabad.
Lidl-ben van W5 muanyag apolo.
A WD40, az ACF50 meg az olajos motyo csak ideiglenes, hetente-kethetente kencezni kell sajnos.
Szép őzbarna lett 😁
WD40. Neppertrükkben írták
Kép lemaradt. 😊
Na leprüszkölték az elemeket elég jól sikerült mehet a komplettírozás. 🙂
Azt nem tudjátok, hogy a műanyag dísz csíkokat mivel lehetne felfrissíteni? Régen volt valami Fomarex spray. Haver azt mondja be kell dörzsölni fáradt olajjal. Hát nem tudom...😁
Ezek az idős gépek is felkeltik a tolvajok figyelmét?
Halkan felhívnám a figyelmet a diszkrét lánc+lakat kombóra :D
Chuck Norris bringája lehet. 😁
Néztem a lámpát először azt hittem érték de aztán láttam ledes cucc. 😁 Hátsó küllő prizma beszarás... 😅 😅 😅