Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Most a 380-as motor forog 220-on? Jónak tűnik, van rajta előtolás, kúpot is lehet esztergálni. Kicsit rövidke az lehet majd később néha gond lesz ha valami hosszabbat akarsz megforgatni. De legalább befért a bömi csomiba vagy a hátsó ülésre.
kb. 20 éve gondolkodom rajta és nekem az előző szempontok egyike sem jelentene problémát, de a "... meg igazából semmi szükségem rá." miatt nem vettem én sem.
Volt itt egy EAN750 kaliberű svájci gép a szomszédban a kisöregnél vagy 10-15 éve, 150e-ért odaadta volna mert költözött és nem tudta volna hova tenni. Azon gondolkodtam vagy egy hónapig, de aztán sajnáltam rá a lét (meg akkoriban nem is nagyon volt) így nem vettem meg. (mondjuk a dolog lényege az volt hogy igazából esztergálni sem tudok, a kisebb dolgokhoz meg erős túlzás lett volna egy ekkora gép)
Innen a cégtől is lehetett volna vasáron elhozni gépeket (akkora állat oszlopos fúrógép hogy marni is lehetett vele) de mindegyik túlnyúlt az egy tonnán, és megint bejött a " meg igazából semmi szükségem rá." Most is van ott egy kettős köszörű, amin kb. 40 centi átmérőjű korongok vannak, de mi a bánatot csináljak vele itthon? (van egy kisebb, azt viszont lehet hogy elhozom)
Egy ilyen kisebb eszterga viszont néha itthon is jól jönne.
Ebben a dilemmában voltam én is: nagy gépet annyiért (vagy olcsóbban) kaptam volna, mint kicsit de hova tegyem, hogy hozzam el, hogy járassam (3 fázis, 4-6 kW motor) meg igazából semmi szükségem rá. 2 m csúcstávút, ami még pár hete dolgozott, hibátlant, kilóra tudtam volna venni, de 2 tonna volt
Ez volta legjobb.
Hát ha tele van műanyag motyóval,akkor nekem sem kell.
Ean 750-nel E-400-assal.és E1N-nel dolgoztam. Ezek profi termelő gépek voltak,csak óriási hely kell neki. E1N kis műszereszterga,de a gépágy több mázsa.
Ez tök jó.
Én is agyaltam ezen, de majd' 3x annyi, mint amennyiért vettem az öreget... meg én jobban szeretem az öreg gépeket, mint ezt a tömeg-kínai praktikerest - de a legfőbb ok, hogy van ilyen egy ismerősnek, körbenéztem, próbáltam... háááát... nem lehetett semmit beállítani rajta, mert vagy kotyogott, vagy szorult tele műanyag fogaskerékkel...
A nagyobb hundáj az már jobb, de az meg már 350... https://barkacsgep.com/termek/...
...de annyiért már kapok egy EAN-1000-t az más liga.
Itt van Csőnek Nem videó, csak kép, de látni, hogy forog
Majd 1x szeretnék itthonra valami ilyesmit.

https://barkacsgep.com/termek/...
Mester, akivel már dolgoztattam, mondta, hogy a műanyagra érdemes pár kést külön használni, mert hegyesebb élszög jobb neki, meg a vas kiveszi a finom élét, és onnantól kenni fogja a műanyagot. Ha meg csak műanyagra használom azt a néhány kést, akkor oda örök élet - plusz mindkét végét ki lehet élezni, és akkor 2 db vasból van is 4 féle késem, ami az alap dolgokra elég.
Van egy készlet vídiás késem, nagy fogás meg úgyse lesz ennél a kicsi gépnél (1 m hosszú az egész, 80-as tokmány)
Már műxik így is, csak gyenge. Mit látnál a videón? Azt, hogy forog? Majd inkább megmérem, mekkora fesz jut a kapcsaira... meg hogy bírja-e a terhelést... szép napos idő van, úgyhogy megyek is ki megcsinálni
Ezek szerszámgéppel készített kések,de simán korongon kialakítható az össze tömbből. Csak a vágóélek szögeire kell ügyelni
gyorsacél rúdból olyan kést köszörülsz amilyet akarsz. Simán használható acélhoz,nem csak műanyaghoz,csak kisebb vágási sebességet bír mint a keményfémlapkás (köznéven vídia kések),de hűtés kell neki. Kisebb fogásmélység,alacsonyabb fordulat,hűtés és simán bírja az acél megmunkálást.
Kíváncsi leszek, hogy fog működni a 380-as motor majd csinálj videót...
hát ez nehéz kérdés a hivatalos neve 230, én 220-nak hívom, valójában meg inkább 240 (mert itt a trafó a szomszéd ház előtt) a 3f 400 Voltomat meg 380-nak nevezem, de valójában csak kb. 3*300 V, mert a frekiváltó ennyit tud kiadni - de a csillagos motorokat átkötöm deltába, és kb. jó lesz
És hogy a kérdésre is válaszoljak: 1 fázis 230 V 32 A a bejövőm a villanykarórú
Most akkor nálatok 220 van vagy 380?
Ja, pont tegnap megvolt vele az első munkám Van egy finom, kb. 6 cm-es köszörűkövem, gyárilag fúróba fogható élező. Nem volt praktikus így, viszont van egy 100 W motor, ami kb. 1000-t fordul, az erre pont jó. Készítettem egy adaptert a motortengely és a kő közé, le lesz rögzítve egy kis lapra, és kész is az azonnal előkapható szerszám és fúró élező és semmit nem kellett venni hozzá
A kés 8000 volt, de eldöntöttem délben, hogy kell, és másnap a kezemben volt... azt viszont élezni kell, szóval pont jó, hogy van finom élezőm. Vannak gyorsacél rudak is, amiből késeket kell csinálni, leginkább műanyaghoz. Forgócsúcsom nem volt, azt külön vettem 6-ért, az is jó, kicsit durung, de elfér épp.
Kb. 4 éve vettem egy hibás 2,8 kW frekiváltót, félre volt baxva, de most kénytelen voltam megcsinálni, mert 3f motor van a drehán, meg a fűrészemen is. 1 f 240-ből csinált "380-am" így kész, már csak dugókat kell felszerelnem a gépekre. Van még itt egy 3f 550 W újszerű motor is, guberáltam, az is jó lesz valamire így.
Tudom olvastam.
Informatikustól menet metszést kérdezni?
Milyen a dreha esztergáltál már valamit? Olyan kés készletet 5 körül vettem a románoktól itt a vándor vásárban pár éve tettem is róla képet.
Csövi, tőlem is megkérdezhetted volna, merre kell állnia a menetmetszőnek Vettem esztergát.
Képen láttam, mikor eladtad. (de akkor nem így nézett ki)
Ezt a motort nem is hiszem, hogy láttad valaha, ha csak képről nem. A másikkal jártam... ez pihent a régi garázsban, a képen még az van
Remélem csak jó dolgok.
Nagyon sokminden történt az elmúlt időkben. Majd tavasszal egy kávé mellett megbeszélhetjük
A hely ismerős de a motor nem.
Igen ezt mondom. Pont te is láthatod, hogy ez nem alacsony kormány ezen nem kell pucsítani.