Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm, ezek szerint jól mértem,test felé nem vezethet. Lesz programom a hétvégi esős napokra! Gondolom kinaival nincs értelme foglalkozni?
Javaslom elkuldeni Doka Sandornak Ozdra. Javit postafordultaval es a gyarinal jobb lesz a vegeredmeny.

Fejben nincs meg a weblapjanak a cime, ahonnan a telefonszamat le lehetne lesni, de ha Google-be beirod, hogy "doka sandor generator" akkor kidobja.
Tegnap motoroztunk 35km-t, először nem töltött rendesen, utána világítással is beállt 13,7v-ra. Ma újra szétbontottam a generátor csatlakozókat, a tekercsek ellenállása egyforma, kb 2000-es fordulaton egyformán 36v váltó fesz jön a tekercsekből, viszont szerintem testre zárlatos. Ha jól mértem, a tekercs kivezetések és test között nem vezethetne, itt pedig nem csak az ohm mérő jelez, hanem még a próbalámpa is világít, ha a pozitív saruról rámérek.Ha így van, gondolom előbb -utóbb leégeti magát a tekercs. Honnan érdemes tekercset rendelni, ill. érdemes-e tekercseltetni.
Ra kell akasztani a voltmerot es hagyni jarni ugy 1500-2000 fordulat korul. Alapjaraton ugyanis igen keveset tolt, eleve valami 200-220W az ossz teljesitmeny 5000 fordulaton, ebbol jo esetben 60-80W jon ki alapjaraton - ezert kell fordulaton nezni (es ezert nem jo otlet a kiegeszito lampa, ha nem LED-es)

Ha a 11.5-bol hamarosan 11.6, majd 11.7 lesz, es igy tovabb (tehat tolt), akkor minden oke.
Ha viszont nem valtozik a feszultseg avagy az csokkeno tendenciat mutat, akkor ra kell nezni.
Csak refinél, de nem volt bekapcsolva. Egyébként egy halódó aksi is okozhat ilyet? Frissen volt töltve indítás előtt, de nem volt túl fickós.
Mielott feleslegesen aggodnal hagyd jarni, hagyd tolteni.
A motoron amugy van-e plusz lampa a gyarin kivul?
Sziasztok! Ősszel leállítottuk a motorokat, párom 535-ös Virágóján tökéletes volt a töltés, van rajta mérő. Ma elindítottuk, terhelés nélkül jó a töltés, ha ráteszem a világítást visszaesik 11,5-ig. Ha lekapcsolom, újra felmegy 13,7-re. A csatikat szétszedtem,megszorítottam, de egyébként is jók voltak, nem voltak megégve. Egy régebbi bejegyzésben jól le volt írva a további vizsgálat, de nem találom.
https://www.tradeinn.com/motar...

Na, megnéztem, nekem ez van. Nem ír amúgy semmit, hogy mi van benne.
Gondolom valami tapadássegitö cucc hogy ne.vándoroljon le az olaj alulra.
Meg is fogja koszonni a jarmu, legyen az motor, auto vagy akar csak kerekpar.
Én most itt a lakásból meg nem mondom mim van, de az a spray kifejezetten ragadós...
Én amúgy km-től függetlenül minden évben kimosom, olajat+szűrőt cserélem, fékfolyadékot kétévente, és ez igaz autóra-motorra. A láncra, a bowdenekre, az akkuk téli karbantartására, a minden haladás utáni lemosásra.
Csak a K&N spray cuccat ismerem, az nem sokkal ragadosabb a varrogepolajnal. Igaz, az alapvetoen az o moshato pamutrost szuroikhez valo, amikrol inkabb nem is mondok semmit. :D

Ha nedves a szivacs, az megfogja a koszt es lehet, hogy a ragacsosabb spre tovabb marad szottyos. Ugyanakkor evente illik elmosni igy is, ugy is. A Yamaha 6000 km-t ir intervallumra, motorolajos kenes eseten.
De ragad, az olaj nem, így gondolom van benne még valami más is.
Abba is légszürö olaj van csak kulturáltabban viszed fel
Az a ragadós légszűrő spray nem jobb?
Van külön légszűrőolaj, de a gyári könyv speciel motorolajat ír. Én ezt a megoldást kevéssé kedvelem, mert a 10W40 elég sűrű és nehéz átitatni, majd a feleslegtől megszabadítani a szűrőszivacsot.
A műszerolaj (varrógépolaj) kb. 500 Ft, 120-150 ml 3-4 kezelésre simán elég, könnyen beissza és a Teszkóban is kapni.
Köszönöm.
Minden szivacsos légszűrőt olajozni kell. Önmagában elég szarul szűr.
Sziasztok! A légszűrőszivacsot be kell olajozni, vagy nem. Xv 250. Előre is köszi a választ.
Több is van, ami nagyon hasonló, de csak hasonló. Még nyüstölöm, azután úgy is karbantartás a diginél net lekapcs.
Ezt a kört már lefutottam, tudtommal nincs tök ugyanolyan true type font.
Sziasztok! Biztos lököttnek hangzik a kérdés, de valakinek nincs meg a Virago felirat betűtípusának a neve? Nyomozok egy ideje gugli barátunknál de csak a ,majdnem,,-ig jutok.
Lajosom!
Persze, hogy komolyan!
Drága Gyulám! Én úgy látom, hogy ezt Te tényleg komolyan gondolod! De tetszik, hogy esélyt sem adsz nemet mondani! 🙂 A héten nem látok rá esélyt, de ha még eddig nem ígértem meg, most megteszem, hogy útba fogom ejteni ezt a kajáldát. (Egyelőre még motor nélkül)
Lajos01!!
Akkor várlak 11, és 13 ó között! 😉 🙂
Aki motorral jön, meghívom egy ebédre! 😉 🙂