Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Holnap leszek 17. Ez valamennyit könnyít a dolgomon anyagilag?Úgy értem lehet hogy kisebb csekket kapok ha kapok? Ez a 4 jegyűszám ami elvileg alvázszám, lehet hogy nem alvázszám?Hány jegyű szokott lenni, azért kérdem mert eléggé úgy nézett ki mintha csak beleütötték volna otthon.
Nem igazán 125/50 téma de nem találtam jobb topikot neki:
Szóval öcsémet elkapták robogóval jogsi nélkül, utassal. Mindegyik vizsgája megvan de még nincs jogsija.
Tudja valaki mire számíthat?
Én + tesóm is így jártunk. A büntetésed attol függ elmúltál-e 18. Ha feljelentenek jogsi nélküli... akkor 1év eltiltás és ha már 18 is elmúltál +1 jelentős összegű pénzbírság. De fel kell lebbezni....
soha ne vezess biztosítás nélkül és buko
mindig legyen rajtad. Hát most így jártál
de figyelj oda ezekre a dolgokra mert el is
tilthatnak a vezetéstől
Sziasztok!

Tegnap elkapott a rendőr bukó és biztosítás nélkül, plusz nem akarta elhinni hogy 50-es.(erre van még jogsim). A motor egy malaguti enduro 75ccm-es, de elég nagy testű volt. aézrt volt mert aznap el is adtam.az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyire számíthatok? A motoron az alváz szám 4 jegyű volt. Lehet hogy ez nem is az alvázszám? Ilyenkor mi van? Nincs is már meg a moci. Ráadásul már kétszer feljelentettek szintén bukó miatt, a másiknál pedig nem égett a hátsó lámpám. Ez befolyásolhatja a dolgot. Eléggé parázok. Aki vágja az ilyen dolgokat légyszi vszoljon.
Hú bocsika, ez utólag visszaolvasva nyelvtanilag enyhén torz volt
Én úgy látom, hogy nagyon rugalmasak a törvények 10 évvel ezelőtthöz képest, szal alkalmazkodnak gyorsan a vadul száguldozó 50-esnek láccó 125ösökkel, és tanyálnak sokat, de szentem, aki tugya, hogy sara van, az jobban vigyáz, és nem lesz sok tanya, nem lesznek szigorúbb ellenőrzések sem.
nem akarok en gyorsan menni csak szep motorral ...
tanulj meg előbb motorozni... ne akarj már egyből kilóhatvannal karistolni.... éljél még egy kicsit, érjél még egy kicsit... járd végig a lépcsőt... akkor remélhetőleg nem halsz meg fiatalon a motoron!

LX
hy én még most rakom lefelé az 50-est de nekem nagyon tetszik az aprilia 125-os (2006)
aszonták van ugyaonlyan 50-esbe de sztem nincs ... ha átiratnám lebuknék vele?? az megy vagy 160 felett ... de lehet apám meg se engedné meg az a baly nagyon nagy
ha már bukta van és kiderül a 125ccm jobban jársz ha elismered, és azt mondod nem tudtad.

Ühüm... és persze az sem tűnt fel, hogy az eredetileg max. 45-tel hasító motornak, bőven 100 felett rakod az ötödiket !!! Ez assz. nem működik...
hát motoroos-motoroshoz másképp viszonyul...a mocis a kocsisokat szopassa
A motoros rendőrük azért sokkal megértőbbek velünk motorosokkal, mint a "NATUR" rendőrök legalább is nekem ez a tapasztalatom
Hali

Ez a 125/50es dolog azon múlik, hogy milyen napja van a rendőrnek.
Kb. egy hete lejöttem a lágymányosi híd felől vagy 100al, és bömbölő motorfékkel szépen belassultam a lámpához a lurdyháznál.(a legbelső sávban) Ahogy leálltam, beállt mellém a motorosrendőr. (100%, hogy eleget látott...) Én oldalranéztem,(nadrágom tele ) köszönt nekem mint motoros a motorosnak, én is neki, aztán indulásnál diszkréten lemaradtam mint valami 50es
hát én terepen nyúzom őket(RX) napi 30-40km és intenzív használatban...tengpa 9 motorral csapattunk erdőn bokron keresztül én talán a Hyo xrx-et mondanám,25ös 4ütemű,nem kell vele sokat bajlódni,városi forgalomra megfelel!
Azért az rx lehet nem arra van kitalálva h mindennaposan 70km-t menjen
hehe,nekem rendezett papírokkal van a mitocskám,törzskönyves meg minden,múszkai is még 2évig jó
a jogsi is alakul,1 hónap múlva már mehetek a forgalomba bátrabban
Vaze!

Motorboltba benyomtuk az alvázszámot az alkatrészkeresőbe azt simán köpte, h 125 ccm !
Pedig Svájci a moci itt még nem volt forgalomba!
Ez az egész a zsaruk jóindulatán múlik, és nem lehet őket atverni, csak a naon bénákat!
Nyáron le kell tennem a jogsit, csak már naon sajnálnám eladni ezt a mocit, mert ezt lepapíroztatni szinte lehetetlen!
Sziasztok, én is az 50/125 cipőben járok, a témát jobban körüljárva ha már bukta van és kiderül a 125ccm jobban jársz ha elismered, és azt mondod nem tudtad. Ha 50-es papirral vetted, és tanuval (adásvételin ugye van...) igazolod hogy segédmotorként vetted, nem tudhattál róla, és ugye nem felespohárral méregeti az ember a mocit mikor megveszi, akkor a jogosítvány nélküli vezetés, okirathamisítás, biztosítási zűrök kivédhetőek, és egy ejnyebejnyével megúszhatóak. Az más kérdés, hogy az előző tulajt az adásvételi alapján megkeresik, de valószínű hogy ő is 50-essel vette és így tovább . Ha olyan papirod van, ami alapján a tulaj fellelhetősége kevésbé valószínű akkor csalás áldozata lettél. A törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alól, de ha nem 100-al mértek be smkp-val nincs nagy zűr.
azt csak ugy álltalánosságba irták!350 ccm-es és 4 ütemü enduro,de abbol több van természetesen
10 éve eladtam 5 ezerért a két P21-esemet , most meg milyen jó volna!
Bár lehet nem érnék be mindennap időre a melóba .
Köszi ! Nekem is a nagyobb felé húz a szívem de az 50 cm3 jóval olcsóbb lenne gondolom - meg nem kell vizsgáztatni - meg kevesebbet eszik (vagy nem?) - meg nem fényképeznek le
Egyébként azt sem tudom mi ez a 350 4T enduro - ezt ki gyártja - hogy keressek rá ? (láma vagyok mi?)
Én jogsival nem gondolkodnék ilyesmin. Neked szerintem egy 350-es 4T enduro kell. 350 ccm-ig még jó a biztosítás, 4000+párszáz forint. És ebben a kategóriában még súlyadó sincs. Egy 350-es 4T-nek meg a fogyasztása egy vicc.

Ha mégis valami kisebb 2T-t akarsz, abban biztos tudank még segíteni itt az okosabbak. Én ezekben a gépekben nem vagyok otthon. Pl. a 80-as Aprillia RX-eket is nagyon dicsérik...
Szevasztok!
Van-e olyan motortípus ami :enduro jellegű , 50 cm3 -s szabályos papírokkal , de felfúrva vagy hengercserével 70-80 cm3-re napi szinten bevinne kb. 70 km-t Bp.-en kersztül a 95 kg-ommal .
Jogsim van motorra , max 350 cm3 -ig elmegyek ha másként nem megy , de jobb lenne rendszám nélkül , minél olcsóbban megúszni a paripát.

Valami strapabíró mocit keresek , tippeket légyszi !

Köszi!
Nem kell az egész évit kifizetned, csak az adott évben hátralévő időre fizetsz.