Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hát még nyomatékra+loerore hogy lebassza a DT-t nem még menésre.
meg minden ember tudja hogy mitot csak 125-ben gyártottak.

én 3 évig motoroztam 50 es papirral a 125-ös enduróval gond nélkül.volt amelyik rendőr úgy kezdte hogy tudja hogy nem 50-es de amíg normálisan közlekedek, nem fog basztatni.
aki meg geci annak tök nyugodt arcal előadtam , hogy nyugodtan vigye el bevizsgáltatni, nekem tiszta a lelkiismeretem, hogy ez 50 es otor, de ha elviszi és kiderül hogy tényleg 50 es akkor utánna benyujtom a kártéritési igényt, mivel x napig nem tudtam motorozni.
nekem ez bejött.
pedig a moci jóval nagyobb testű volt mint a dt. hát még hangra.
Hát igen a lóerő, de azt ember legyen a tolpán aki ránézésre megmondja.
A MITO 125 azt hiszem olyan 36 Le körül van alapban. A fiamé 160-as hengerrel volt, az 40 felett van asszem.
hát nemtom,monynuk az én mitom papírjai rendben vanank,rendszámos meg minden,jó nem 15le,mint kéne,de akkor is:)
Fireball!
Ha szó nélkül hagyták szerintem csak azért mert nekik is egy csomó papírmunka és nem azért mert hüjék.(vagy néha előfordul, hogy egyszerűen jóindulatúak)
hát monnyuk ez igaz,mivel az én mitom amúgyis kurvahangos,arrow puff,üres végbdobbal:D
elég feltűnő,h nem 50es...de pedig sok 12550 moci van,enynire hülyék a rendőrük,h nem bírják megálapítani?mer monták már sokan,h megálították,és semmit se szóltak..
de azér veszélyes sztem 50esel menni,kivárom a jogist,aztán hasítok közúton,addig marad a város széle,emg a védőgát:D
Ja bocsi úgy látszik a név "kötelez" (Gábor)
Igen az én fiam Gabesz amikor megbukott pontosan ebben a cipőben járt, már vezetni járt, szóval f..tam, hogy tényleg mi lesz a következmény.
Na persze...

Utána meg azt mondja a rendőr, hogy a tanfolyamot abbahagyhatod, és egy ideig nem is kell csinálnod...
Gabesz!
Hát igen ez úgy gondolom enyhítő körülmény, de sajna az eltiltás veszélye fenn akkor is fenn foroghat. "szerintem"
Akkor még egy dolog maradt...Ha megállít odaadom a B jogsit és ,korrekten elmondom hogy most járok tanfolyamra...
Fireball!

Amit Gsximre írt az úgy van
Ha nem viszel jogsit az is gáz, mert az eleve egy szabálysértés mivel a KRESZ alapján magadnál kell tartani a vezetői engedélyed vezetés közben. Meg ugye a nyilvántartóból lekérve azonnal megállapítást nyer, hogy nem rendelkezel "A" kategóriával és az engedély nélküli vezetés ami pénzbírsággal és eltiltással jár. Szóval inkább csináld meg az "A"-t. Vagy vidd ki trailerrel a mocit egy zárt pályára .
HI
A fiam pontosan ezt csinálta a MITO-jával és amikor a rendőrök megállították és azt mondta nekik, hogy 50-es röhögőgörcsöt kaptak és a "fülénél" fogva hozták haza. Rendesek voltak mert nem lett feljelentés. Szóval árulkodó jel egyszer a hangja, de az még a kissebb baj, de az alvázszám számsorát ha megfigyeled szerepel benne a 125-ös szám.
pohi!
ha van 1 rendszámos mitom(125ös)
de még nicns rá jogsim(most járok) és ha levenném addg a rendszámot,és írnák 50es adásvételit,és úgy mennék vele még nics meg a jogsim,és esetleg megállít a rendőr,ot kiderülne,h rendszámos?
nem valószinű,h megcsimnálom,csak inkább kíváncsiság,elvok én a város mellett a védőgáton,meg va n1 hozú egyenes út is,több kb hozzú,jó beton,a komphoz vezet..:)
szval inkább csak kiváncsiság..
Vagy megcsinálom az A-t
köszi az infót ,akkor esetleg jobban járok ha átiratom,rajtahagyok renszámot mindent,és "elfelejtek" jogsit vinni az útra?Merthogy csak B van...
Szia kdxgabesz!

Úgy látom nem vagy tisztában azzal, hogy mit is akarsz csinálni. Naszóval, vettél egy 125 ccm-es mocit. Annak van forgalmija törzskönyve. Ha át akarod íratni akkor eredetiség vizsgálat kell és az arra megfelelő biztosítást kell kötnöd és az hivatalosan nem lesz 50 ccm-es soha az életben.

Ha meg írsz egy kamu adásvételit átmahinálod a mocit olyanra, hogy hihető legyen, hogy 50-es akkor felejtsd el az átíratást a forgalmit meg mindent és főleg a rendszámot. Persze ezeket nem tanácsolom, hogy megtedd, de a döntés a te kezedben van.

Van itt egy pár hasonló cipőben járó srác majd ők elmagyarázzák, hogy megéri e vagy nem (pl:KISHAPSI)
Köszi Pohi,és akkor ha átirattam ,nem fogják kivonni azért mert 125 re nem kötöttem?
Ha 50-esként használod és átmahinálod akkor az éves smkp. kötelezőt kösd rá a matricásat, mert mást úgyse köthetsz rá. Ha baleset során megbuksz azzal, hogy nem is olyan a motor akkor meg úgy is mindegy. Fizetsz mint a köles.......
Mindenképp!!!
Sziasztok,segítsen valaki aki hozzáértő...Vettem egy 125-ös mocit rendszámmal,át akarom iratni,de rendszám nélkül 50 esként akarom használni!Hogy kössek rá kötelezőt???HELP...
hát nem nekem kell hanem egy havernak én egy Hyo Gt650r-el szemezgetek
ha látok rg-t irok
jó, te meg szólj ha látsz RGV 250-est A1-es papírral (különben kurvára nem valószínű )
Te milyen mocit szeretnél?
ha látsz valami 250es gépet A1-esként akkor szolj lécci