Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A közmunka nem elérhető a mi köreinkben.Mi nem vagyunk cigányok......Szó szerint.Engem is megvágtak 47ropira és bementem ,hogy ledolgoznám(9nap lett volna).Az előadó elmagyarázta a folyamatot.Először felszólítanak,ujabb csekk,Talán ekkor már nem is rendőrség kezeli a dolgot.Aztán kimennek házhoz és ami a neveden van azt elvihetik.Aztán ha eddig nem sikerült behajtani,akkor mehetsz dolgozni.Szóval ennyi a magyar jogrendszerről...A cigány meg rögtön ledolgozza 5ezer per nap...jó órabér a semmiért
várható
csátok országos ellenörzés váható alapos moci + papir átvizsgálás csak óvatosan
Dehát ha Kishapsinak nem veték el a B-t, akkor tőlem se vegyék el a C-t ott a B azt elvehetik
valszeg elvennék a c-t is,max ha igazolod hogy dolgozol vele akkor nem..
hogy vették volna el azt ami nincs is
csak B kategoriám van, de ahoz meg semmi közük.
Akkor neked nem vették el a jogsidat? Ez hogy van nem vagyok keresőképes, tanuló vagyok nincs jövedelmem.
csak akkor dolgozhatod le ha elmultál 18, és nem vagy keresőképes.
ha 18 év alatti vagy akkor a szüleidre terhelik át a fizetést, mert hivatalosan még hozzájuk tartozol.
igen az én ügyem kicsit komplikáltabb volt .
1 évre eltiltottak az A kategoria megszerzésétől.
De tesóm(Davidwrc) 17 éves és ő nem folytathatja a jogsit+elveszik vagy 5hónapra a vezetői engedéjét. De pénzbírságot nem kap.
Én Biztos nem fizetem ki Inkább ledolgozom közmunkán (legalább nem lennék suliba )) Nemtudom, de ha elvennének egy kategóriát(B-t) C kategóriával vezethetnék tovább. Téged(Kishapsi) mitől tiltottak el 1 évre?(de te baleseteztél ha jó tom)
ha elkaőnak jogsi nélkül és elmultál 18 , akor feljelentés, pénzbirság az biztos, de egyből nem szoktak eltiltani a jogsitól. tudom mert utána kérdeztem.
engem elég sok dologgal fogtak meg 1cerre, töbekközött jogsi nélkül, rendszám nélkül stb stb.
és 1 év eltiltást, és 60 e ft birságot kaptam, de fellebeztem hogy tanulo vagyok stb. és csökkentették 20 ra.
dolog
Semmi para. Nyilván rátesz egy pár lapáttal az előző pár polog, de kifizeted, megvárod míg lejár az eltiltás, oszt kész. Kezdheted elölről.
akkor 16 évesen nem is tilthatnának el ha jogsi nélkül elkapnak?pl ha kocsival?
Nem jogsi kérdése, hanem józan ész
aha,hát jogsi nélkül száguldozás....veszélyes..nah akk jobbulást néked..
Eltört a csuklóm
A bleset után olyan negyed óra múlva már gipszelték, és akkor még nem volt feldagadva, ma reggelre viszont szétrobban a gipsz, én meg lekaparom a falat. Jobblesz, ha tágasabbra cseréltetem...
A mocinak meg konyec a teleszkópja, a többi csak esztétika...
pff
grat...
megvagy amúgy?
Az előzőt visszavonom. LOL
Ma taknyoltam legalább 100al
"De ha lenne jogsim vazzeg...elmennék az utca végébe, és visszjönnék legalább 100al, azt megtudná, hogy mi az a gyorsan..."

Szerintem még azon lehet lebukni125/50essel, ha tényleg valaki feljelent.
Mikor befordulok az utcánkba van egy jó kis S-kanyar, és szeretem belőle kihuzatni, nem durván csak 40-50re mert utána haza is értem és be kell fordulni a kapun. 50ről 2es-1es motorfék+elsőfék belassulok a kapunk elé, és az ugye bömböl mint állat. és Attól függetlenül, hogy a szembeszomszéd elött már 20-30nál nem mehettem gyorsabban, azért még elkezd velem szívózni az öreglány, hogy az unokái ott vannak az út szélén....meg miért nem lehete lassan menni...meg a múltkor jött egy nagy harly davidson és, hogy az milyen szép lassan ment, és miért kell nekem meg baromkodni.............(mindeszt csak azért, mert nagy fordulaton volt a motor, és az autók meg kb. 80-90ről fékeznek nem ritkán a másik irányból) Szépen végéighallgattam, és kénytelen voltam helyeselni, de azért megjegyeztem, hogy nem jöttem gyorsan csak a hangja volt nagyobb. (Meg szívesen hozzátettem volna, hogy a kocsiút nem játszótér, főleg ha kertesházban laknak+még ott a járda is ha az nem volna elég)
De ha lenne jogsim vazzeg...elmennék az utca végébe, és visszjönnék legalább 100al, azt megtudná, hogy mi az a gyorsan...
csá hasonlóképp jártam kb 100km/h motr üvölt (este)kanyar után egy autot láttam aminek lámpával világitják a kerekét azt hittem kereket cserélnek keztem kikerülni de benyeltem mert a lámpa elkezdett körözni megvillant kis zöld mellény, első hátsó mocifék hatására a lába előtt sikerült megálnom gatya tele,átadtam a papirokat adásvételit megnézték a biztositást no problém jard megjegyzése nemkéne ilyen alacsonyan szállni, kicsit lámpázta a gépet de meglátta az 50 es matricát és elengedett. persze mindez városban ez volt az első a 2. nál megbüntettek mert behajtottam oda ahova mocival nemlehet 2000huf ra nézegették a gépet de nemvolt gond azota nem megyek városban 50km/h nál gyorsabban
Köszi a választ. Most akkor csak remélni tudom, hogy nem lesz ekkora gond. Húú vazz, eltiltanak naon megszívom. Pohi, neked mi a véleményed erről? Aki tud még vmit légyszi segítsen.
A másik mici bukó ha feljelentenek. 1év eltiltás(fel lebbezéssel 5hónap, vagy kategória) Nekünk ezt mondták a rendőrségen. Tesóm még a jogsiját se fejezheti be.
Ezt a fellebezéses dolgot ajánlották mások is. Azt mondták hogy hivatkozzak rosszabb körülöményekre, vagy ilyesmire. Erről mi a véleményetek?segítsetek please. most szeretnék másik mocit és nem akarom hogy elmenjem az ára a bünti kifizetésére.