Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

------------------------------------------------------------- ------------------------------------
Na akkor egy biztos infó!

Én beszéltem egy illetővel aki lebukott és volt olyan rendes, hogy el mondta, hogy is történt
Tehát
Nincs semmilyen teljesítmény mérés a motort számitógépen ellenőrzik alváz és motorszám alapján! Az olymind1, hogy a motor volt-e forgalomba helyezve itt Magyarországon vagy sem, vagy akár egyáltalán az életben, mert nem a forgalomba helyezett motorok listáját nézik, hanem a gyártók által adott legyártott motorok adatbázisa szerint, ami mindíg, frissül és frissül! Úgyhogy ha egyszer berendelnek akkor tuti a lebukás. Az illető fellebezett és így megúszta 30.000 Ft. büntetéssel, és 1 év eltíltással. Amúgy a büntetés 30.000 Ft tól 150.000 Ft-ig terjedhet
Igaz, én hoztam létre ezt a topicot de én mér kiléptem ebből a cipőből, mert már megvan a jogsim, ezért én is azt tudom mindenkinek tanácsolni, ha tudja, akkor szerezze meg a jogsit, ha pedig nem akkor vagy marad az 50-esnél vagy kockáztat
-------------------------------------------------- ------------------------------------------------
De én a vámpapírt nem hordom magammal(El van rakva itthon!)!
Így nemtudják, hogy 125-ös. Ugye? Magyarországon még nem volt forgalomba helyezve!
Jóéjt!
2motorral kaptak el. Az egyik külföldi olaszbol lett behozva a vámpapírt is elkobozták, fel is jelentettek miatta. A másik motor eredete ismeretlen, de arról is vágták az infókat.
Helló!
Köszi neked is!
De a tiéd magyarországi volt. Nem?
Az enyém külföldről lett behozva és így szerintem nincs sehol jegyezve.
Erről mi a véleményed?
Ja és ezeken túl épp az előbb jött majdnem nekem egy autós(a BUNKÓ), és hozzáteszem teljesen szabályosan közlekedtem épp akkor!!
Na mind1!
Helló!
Misi999 Hello Mi is így jártunk. A vázszám alapján állapítják meg(mi esetünkben). Csak a váz/motorszámot írták le és odabent vágták hogy 125ös, évjárat,típus.... Szóval szerintem nem lesz belőle kpm, de én is ezen parátam sokáig(ha visszalapozol 1párat) ,de érdemleges infót én is csak a lefolytást kaptam.
Köszi st.ev.e!
Ha megjön a papír akkor írni fogok!
Ha utánakérdeztél akkor légyszi írj!
Mégegyszer köszi!
Helló!
Cagivaprima. Ha a motorod gyárilag 50ccm-es és később került rá a 80as henger nincs gáz, mert az alváz/motorszám alapján 50es. De ha gyárilag 80as (mint sok Dt) akkor a vázszám alapján 80as és ígyis-úgyis bukó.
hi!

Nekem van egy rx 80-om de a vázba 49.7 cc van írva a zsaruk baszogatnak érte?
Illetve egy ilyen 80-t vissza lehet alakítani egy 50-re, ezen 80-as hengerszett van polini?
ha behívnak kpm mérésre akkor folytsd le a motor teljesítményét...
mégpedig úgy, hogy vegyétek el tőle a kaját, tömd be a légszűrőt(majdnem teljesen), ...
hasonlók, de még utánna kérdezek
Valaki írjon már!
Lécci!
Ja és az szerintetek megoldható, hogy ha behívják bevizsgálásra akkor csinálok egyik németországi ismerősömmel adásvételit, mintha kint lenne a moci németben?
Ezt meglehet így csinálni?
Fontos!
Köszi!
Sziasztok!
Hallottatok már olyanról, hogy egy 125/50-est behívtak bevizsgálásra?
Tegnap este állítottak meg a rendőrök és írták a papírr, hogy a helyszinen nem lehet eldönteni, hogy mekkora a moci. Szerintetek törődnek ezzel a rendőrök?
Előre is köszi!
Nagyon vadak azok a mocik. Nekem is olyanom lesz úgy 10 év múlva
motoros találkozó Makón ..asszem csak az enyém volt 50-es papíros /az első képen a mito mellett/..
qrwah jó volt
én is azon gondolkozok hogy ha meglesz 25 kW-ra a jogsim akkor rakok egy szép kis rendszámot a mocimra..de az is benne lenne vagy 100rugóban
www.moto.it
Végül is ez is indok,még jó hogy jobb a 125-....felölem is azt vesz amit akar maga alatt vágja a fát
Nos, annyi lenne a problémám h én 180 cm felett vagyok. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül. És mivel az 50-es motoron eléggé hülyén néznék ki így számomra ez az első ok. Kettő: Én mentem már 50-essel és 125-össel is, és vmivel a 125-ös jobban tetszett. Sőt... Meg én úgy vagyok vele hogy mindenkinek a saját dolga h mit vesz!
Sziasztok.Kizártnak tartom hogy mostani 125/50 gépeket csak ugy elfogadnák a rendörei/kpm 50-esnek.Nem lesz változás legalábbis könnyítés aki nemakar bonyodalmat/fizetgetni az vagy jár 50esel vagy csinál jogsit.(+jegyzem-ha baleseted van valoszinü kiderül a turpisság-rendörség/biztosito)Nem értem miért nem jó 1mai 50-es motor,nem elég az a mai fiatalságnak??Ez csak az én véleményem lehet hogy hülyeség!?
HI!

Amit én szeretnék mondani vagy hozzászólni hogy jó lenne már végre ha az igen nagytudású kpmes és randőrbácsik mondjuk kiadnának valami k*rv* tájékoztatót ,hogy milyen változások fognak történni ebben a fantasztikus Európai Unióban (Mi a szarnak léptünk be semmi nem lett jobb) a motorosok ügyében különösen a 125/50 es gépekkel mert ugye nem mondják de mégis van (Úgy mint Olaszországban a maffia tudják de nem mondják...) éa mi majd akkor a gépeinket beboríthatjuk az árokba mert ugye ezeket majd nem lehet rendszámozni.

Na aki tud valami változást konkrétat jelezze mert ez szerintem nem csak engem hanem másokat is izgat főleg azt aki most akar venni egy jó kis rs-t vagy mitot.

HI!
Ha papir alapján kiállitják a rendszámot és nem csinálnak vizsgáztatást akkor szerencsénk van. De vizsgáztatam olyan autot már amibe semi pénzért nem ültem volna bele mégis levizsgázot.
Ja megtudnád adni azt az olasz címet ahol nézted a motorokat?
Hello uj vagyok. Én tavaly vetem 1 Honda NSR 125/50 est 220 ezerért nincs semilyen problémám vele. Rendör 1 állitot meg megnézte probálkozot én, bizonygatam hogy 50 ccm ö az elenkezöjét ,aztán talált valami mást hogy elfoglalja magát (izzo készlet). Tehát ha tudsz valami mást amivel megfoghat, az elég neki meg büntet és mindenki boldog. Általába bejön.
Ha megveszek egy ilyen 125/50-es gépet és majd a szabályozás akkor jön be amikor én leszek a tulaj akkor én majd forgalomba tudom helyezni úgy hogy csak egy adásvételim van és az is hamis vagy akkor el lehet hajítani majd a motort ??
Ha megveszek egy ilyen 125/50-es gépet és majd a szabályozás akkor jön be amikor én leszek a tulaj akkor én majd forgalomba tudom helyezni úgy hogy csak egy adásvételim van és az is hamis vagy akkor el lehet hajítani majd a motort ??