Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Olyan jó, hogy már nem lehet semmit tervezni manapság... Télen úgy gondoltam, hogy majd most tavasszal megcsinálom a különbözetit. 1,5éves az "Ak" jogsim...

Most viszont 45ezer helyett 120ezerért mehetek. 14évesen kismotor jogsi, 17 évesen autó, 22 évesen A korlátozott, mind a háromszor újra kellett csinálni az egész kib.szott kreszt, stb. Most pedig, mikor már azt hiszem, hogy már csak különbözeti kell, behozzák ezt a teljesen logikátlan törvényt!

Ez már olyan szinten van, mint a "röghöz kötés" törvény a főiskolásoknak. Már azt is megtiltják baz..eg, hogy külföldre menj dolgozni...

ááá, nem is idegesítem tovább magam.
Én is ebbe a cipőbe járok...
Hali!

Pár napja szembesültem azzal a ténnyel, hogy akinek az A1 k. jogsija 1 évnél régebbi nem tehet különbözeti vizsgát, de akinek még meg sem száradt a jogsiján a festék az mehet szinte azonnal, de minimum 1 éven belül. Miféle elmebeteg dolog ez? Aki már levezetett 2 (esetemben 4) évet csináljon előröl mindent , de aki talán csak a vizsgán vezetett az azonnal mehet nagy motorra. Újból beigazolódott számomra, hogy milyen elcseszett emberek hoznak törvényt....
köszi Sn4k3,ezt értettem,csak írták,hogy változtatások lesznek a korhatárt meg a gyakorlatot illetően,hogy pl két év gyakorlat után már nem lehet különbözetit tenni,hanem még egy éven belül le kell tenni az A-t,ha nem akarom az egészet újaperkálni.de köszi!
ez így van!
A Korlátlanra vagyis a nagy "A" ra 21 éves a korhatár vagyis ha elmúltál 21 akkor minden előző jogsi nélkül lerakhatod!

Ha megcsinálod a "A1" vagy a "A korl" akkor rá 2 éves jogsival már rakhatod a "A" t akkor is ha nem vagy 21 !

vagyis ha 16 évesen megcsinálod "A1" et akkor már 18 évesen lehet "A" jogsid remélem nem zavartalak össze!
Én most fogom letenni az Akorlos jogsit.ha nekem az meglesz akkor most 2 év után mehetek A korlátlanra vagy utána egyszerre?előre is köszi a választ!
igen, én nyáron tettem le és ahoz képest annyi vagyis akkor adták kézhez a jogsit.
És aki most kezdi az A1-et az is mehet 2 év után A korlátlanra?

Pl: 17 évesen most lerakom az A1-et akkor 19-évesen meglehet az A korlátlan?
Na kérdeztem még és az a helyzet hogy akinek megvan 2 éve legalább az A1 vagy Ak jogsija az mehet vizsgát csinálni szóval én leghamarabb 2013 07 21-edikén mehetk és ekkor 18 és fél éves leszek szóval ez így pont jól fog kijönni nekem jövőre már nagymotor.
Kedves Ádám!


Elnézést a félretájékoztatásról valóban van ilyen képzés, amely 2012.
03.01-től megvalósítható.
Ha bejössz hozzánk megtudjuk beszélni a részleteket.
10 óra gyakorlatot foglal magába és két vizsgát kell tenni.

Keress bennünket az irodában.


Üdv:
Sóvágóné Fige Irén
irodavezető


2012.03.11. 13:56 keltezéssel, Tasi Ádám írta:
- Jónapot. Azt halottam hogy ha "A" kategóriánál kisebb jogosítvány ha
- nincs meg több mint 1 éve de több mint egy fél éve akkor már lehet
- menni különbözeti vizsgát tenni A1-ről A-ra. Ez igaz?
az iskolák johogy nem jelzi h szar minden mert ez nekik plusz pénz...
Most jöttem haza az autós iskolától ahol utána jártak a dolgoknak és azt a választ kaptam h: Csak azok tehetnek egyszerűsített különbözeti vizsgát akiknek 1 évnél NEM régebbi az A1 vagy AK kategóriájuk. Ez a törvény 2011 decemberébe lépett életbe! Tehát elméletileg az országban sehol nem lehet már megcsinálni. Említettem egy itt olvasott példát miszerint valakinek sikerült beiratkozni különbözetire 35e + vizsgadíjért erre azt mondták ha valahol kiderül h nem az új törvényeknek megfelelően járt el az autós iskola akkor akár bírságot is kaphatnak és a tanuló nem kapja meg a kategóriáját. (Nekem ezt mondák nem tudom h mi belőle az igazság)
Azt is mondták h az illetékes szervekhez panaszt tettek melyben kifejezték nem tetszésüket az új törvénnyel kapcsolatban mert hátrányosan érinti a már megszerzett A1 és AK-s jogsisokat valamint logikátlannak tartják ezt az egészet. Azt is mondták h nem ez az 1 iskola tett panaszt és valószínűnek tartják h fog változni ez a törvény!
Szerintem ezt nagyjából tekinthetjük végeredménynek mivel az összes hivatalos szervnek ez a jelenlegi álláspontja a témával!
De azért ha valaki meg tud valami újat ne tartsa magába!
Kösz! Akkor holnap bepróbálkozok az összes atinál, aztán majd írok hogy mire jutottam.
MISKOLC! nyugi 3ból kettő itt is azt mondja h már nincs ilyen... de hidd el van legalább március 31.!
jagerka! Hova iratkoztál be? Mert nekem az egyik székesfehérvári atiba, ahol csinálni akarom a különbözetit ott ma mondták, hogy ilyen már nincs.
JÓ HÍR!
ma beíratkoztam 35ezer + vizsgadíj tehát elég a KÜLÖNBÖZETI!
csak azt nem tudom meddig!
mert március 31. VÁLTOZÁS LESZ!
addig legalább iratkozzatok be!
Ha tudtam volna előre hogy ez lesz, akkor megcsinálom korábban. Mi a büdös kurva anyjukért nem tudták ezt előzőleg meghirdetni újságokban, interneten stb! Kezd betelni a pohár!
még..
Utánanéztem, és a hatályos kormányrendelet(hatályos: 2012.01.03 - 2012.03.31) ezt tartalmazza:
6. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez

Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

I. Életkori feltételek

1. 14. életév az „M” kategóriába tartozó jármű vezetésére.

2. 16. életév az „A1” alkategóriába tartozó gépjármű, a „T” és a „K” kategóriába tartozó jármű vezetésére.

3. 17. életév a „B” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére.

4. 18. életév az „A” korlátozott, a „C”, „C1”, „B+E”, „C+E” és a „C1+E” kategóriába (al-, kombinált kategóriába) tartozó gépjármű vezetésére.

5. 20. életév a „V” kategóriában és a „TR” kategóriában a jármű vezetésére.

6. 21. életév a „D”, „D1”, „D+E”, „D1+E” kategóriába (al-, kombinált kategóriába) tartozó gépjármű vezetésére.

7. 21. életév az „A” kategóriába tartozó, teljesítmény korlátozás nélküli motorkerékpár vezetésére. A vezetési jogosultság 18. életév betöltésétől bejegyezhető, ha a gépjárművezető legalább két éve rendelkezik „A” korlátozott kategóriára vagy „A1” alkategóriára jogosító érvényes engedéllyel.

E szerint lehet menni 2év A1-gyel 18 évesen A-ra, az h mit mondanak az lényegtelen, ez le van írva, így van és kész!
vagy lefolytod a 2T hangját valamire és átütöd hogy 50, mivel nincs rendszám.... :D
anyit lehet hogy Ak-s jogsit megcsinálni, és 25kW-os motort... csalás nélkül már szinte élni sem lehet ebben az országban
Tisztel jagerka!

1 hónapos A1 vagy Ak jogosítvánnyal nem mehetsz nagy "A" ra!
Mehetni mehetsz de csak ha be töltötted a 21-éves életkort!

Pl: 18 évesen lerakod A1 vagy Ak-t, 1-éven belül nem rakhatod le a nagy "A"-t !

Csak akkor veheted igénybe a nagy "A"-t 1 éven belül ha betöltötted a 21-éves életkort!

2013.01.18 tól felviszik 24 éves életkorra a nagy "A"-t !
Ez van sajnos!
Én nagyon valószínűsítem h tényleg nem lehet különbözetit tenni és akkor én beszoptam! Meg még velem együtt egy páran! ( de ne legyen igazam) Az is elég valószínű h nem fogom a közeljövőbe megcsinálni még egyszer a képzést!
De amúgy hülye ez az állam nagyon minél könnyebb lenne motoros jogsit csinálni annál több motort vennének mind használtat mind újat és az állam annál több pénz folyna be az államkasszába különféle illeték és átírási költség címén!
Csak az a baj ,hogy Viktorka 16 éves korában taknyolt egyet a szomszéd rigájával, és azóta inkább focizik, a motorosokat meg utálja.