Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A-kat-hoz 21 év kell.. jövőre meg 24.

Tehát ha motorozni akarsz nagymotorral, Ak-t kell csinálnod ígyis-úgyis, mert korlátlan jogsira még egy darabig nem lesz lehetőséged.
Tehát akkor mindenhogy 21 év kell a jogsihoz?
Eddig úgy volt hogy A1 vagy A korl. és vagy 21 vagy 2 év után tudsz különbözetit tenni. Most úgy van hogy ha lerakod az A1-et és vagy már 21 akkor csinálhatod a különbözetit de csak 1 éven belűl. Ha már több mint 1 éve van jogsid A1 vagy A korl-ból akkor csak a teljes áron tudod letenni és teljes óraszámmal. Nekem ezt mondták az iskolában.
Hmmm... Akkor most mi a helyzet? Van erre valami jogszabály? Pár oldallal előrébb olvastam valami olyasmit, hogy a vizsgára bocsátás feltétele 1 évnél nem régebbi A1 vagy AK vagy legalább két éves A1 vagy AK vagy 21. életév betöltése. Ez alapján lehetne különbözetit is csinálni, bár már erről teljesen letettem, valamint eszerint nem kell feltétlenül betölteni a 21. életévet.
Úgy tudom, hogy 21 alatt nem tudod megcsinálni.
Különbözetit nem tudsz tenni, hanem teljes tanfolyamon 110k körüli áron tudod a nagy A-t.
Én is így vagyok vele. Nekem Augusztusban lesz 2 éves a jogsim.
Hát a srác is ezt mondta. Csak azt nem értem, miért van hogy ahány iskola annyi félét mondanak.... Bár igazából nem érdekel, csak meglegyen az a jogsi
Én úgy tudom hogy idén még meg lehet csinálni az A-t, csak újra kell vizsgázni KRESZ-ből is. 2013-tól pedig már nem lehet és a korhatárt is 24 évre akarják felvinni.
Sziasztok!
Lehet hogy már egy nagyon unalmas témában szeretnék kérdezni, de nagyon összezavartak és remélem itt valaki tud pontos választ adni nekem!
A lényeg annyi lenne, hogy 19 éves vagyok jelenleg, 2009 07. óta van érvényes A1 jogosítványom. Most szeretnék vizsgázni A Korlátlan kategóriából és az autós iskolában azt mondták felejtsem el. Ebbe nem nyugodtam bele így elmentem egy másik autós iskolába (szeretném jelezni hogy egy és ugyan azon cég, csak másik iroda) ahol egy srác azt mondta nekem, megcsinálhatom de teljes áron és mindenből vizsgáznom kell.
Mi az igazság? Valóban nem lehet levizsgáznom és a srác elnézte, vagy levizsgázhatok és az első irodában nem értették mit akarok? Esetleg levizsgázhatok a tavalyi módon (rutin+forgalom) csak ki akarják fizettetni velem a sok plusz pénzt?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Csináld meg még az idén, mert jövőre már 24 lesz a korhatár!Ne tétovázz.
Értem mert sokan mondták hogy lépcsőzgetve lehet menni !

köszönöm a segítséget:)
Miért ne mehetnél egyből korlátlanra? A jelenlegi szabályozás ezt megengedi, hiszen 21év a korhatár. A tervek szerint csak jövőre lesz 24 a korhatár.
Ki mondta hogy nem mehetsz?
21 et betöltötted mehetsz nagy A (Korlátlanra)- egyből , még akkor is ha nem lenne b-s jogsid akkor is mehetnél mivel betöltötted az 21 éves életkort.
Nekem csak b s jogsim van 3éve!22vok
Mértnem mehetek egyből korlátlanra?
Tesom is mehetett és letette a jogsit 400as drzét hajtott!
ezt nem tudom én se, hogy mennyit kérnek, de majd utánna nézek! :)
köszönöm a segítséget!
Ha hiszed , ha nem nincs senki a környezetembe akinek nagymotorja lenne...
Megkéred a barátodat/barátnődet/szüleidet/akárkit, akinek van a kategóriára érvényes vezetői engedélye, hogy vigyen oda motorral...
vannak helyek,ahol ott lehet hagyni a motort,de nem tudom kérnek-e tárolási díjat,illetve az iskolát/oktatót nem érdekli,hogy jutsz oda a saját motoroddal...
sziasztok:-)
rettentoen buta kerdesnek tunhet, de ha en A korlatozottat szeretnek lerakni, de nincs motorom akkor hogy van az hogy az autos iskolak ugy hirdetik magukat, hogy sajat motorral olcsobb:-)
na a kerdes, ha nekem van egy nagyteljesitmenyu motorom, akkor hogy mehetek ugy orakra, hogy nincs ra jogsim? es ha megfog a rendor akkor mit mondok?
nemtudom melyik topikba kellett irni igy lehet, hogy inkabb off tema...ezert sorry
Jó neked! :)
Nekem viszont a következő motoromon, már biztosan külföldi rendszám lesz. Engem nem húznak le több pénzzel ezek a szemétládák...
Sziasztok!

Nekem egy 600-as Yamaha R6-om van 25kw-os papírokkal és semmi gond nincs vele!
Az előző tulaj is így használta évekig és nem lett belőle semmi.
Nagyon sok motor van már 25kw-os papírokkal!
Ez engem is érdekelne, hallottál/tapasztaltál már olyat, hogy 25kw-ra papírozott motort beidéztek teljesítménymérésre?Én azt mondanám most eléggé el lesznek foglalva a robikkal,de ki tudja...
OKÉ! :)
Miért buknék le?
Én még nem hallottam olyat h ebbe belekötöttek volna!
Van ismerős aki 25kw-s papírral hajt nagymotort és még egyszer se szóltak érte! Én emiatt biztos nem aggódnék!