Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pl itt:
Korlátlan A kategória megszerzésének formái 2013. január 19-től:
24 éves kor felett teljes tanfolyam és összes vizsga elvégzése. (A jk. vizsgán motorkerékpár tolása kúpok között nyolcas nyomvonalon.)
21 éves kor felett könnyített tanfolyam és vizsga (csak jk. és forgalmi vizsga), ha a korábban megszerzett A1, A korl. vagy A2 vezetői engedély és a megszerezni kívánt "A" kategóriás járműkezelési vizsga között maximum 1 év telt el.
20 éves kor felett 2 éve megszerzett A2 vezetői engedéllyel letehető a korlátlan A, de csak teljes tanfolyam és valamennyi vizsga elvégzésével.
Most akkor hogy is van ez az egész? az esik le nekem is hogy Akorl.-t jogsi helyet lehet kérni A2-öt vizsga nélkül. A korl jogsim van nekem is, azt szeretném tudni hogy akkor mehetek 2 év múlva korlátlanra vagy át kell jegyeztetni A2-re. és ha igen akkor honnét számít a 2 év. A másik pedig hogy olvastam olyant hogy 21 év felett ha 1 évnél nem régebbi az Akorl. vagy A2 akkor el lehet kezdeni a korlátlant. Ezt sok oldalon olvastam de nem tudom hogy igaz lehet-e. Vélemények?
Sziasztok!
Szerintem ha a tegnapi bejelentést olvassuk akkor (nekem) az derül ki, hogy kérelemre(gondolom jogosítvány csere az okmányirodában) új jogsit adnak A2 kategóriabejegyzéssel('„A2” kategóriára érvényes vezetői engedélyt ad ki'). Ha így lesz, akkor az merült fel bennem elsőre, hogy lehet-e különbözeti vizsgát tenni(a jelenlegi törvény erről nem szól, vagyis nem találtam róla).
Mit gondoltok?
De most ha kódban A2 akkor honnan fogja tudni a rendőr h az AK valójában?
Ezt nem értem miért nem lehet simán megadni az A2-t ha már kibasztak az AK-sokkal!
Miben tud többet egy olyan motoros aki A2 képzést csinált mint aki AK-t?
igazság szerint nem hiszem hogy sokan megriadnak attól,hogy pl a korl jogsija van és egy 35kw-os motorja...
különösebben engem sem izgat a dolog,persze örülök neki,hogy megadják,de attól még semmi nem fog változni.
sztem az lesz mint amit a galériába írt egy srác vagyis Magyar viszonylatban inkább az valószinű, hogy megkapjátok az A2-t de a jogsi kódjában ugyanúgy ott marad a korlátozás a 25kw-ra.. de ne legyen igazam.. bár tényleg itthoni ésszel én nem bizok benne h csak úgy 25-ről 35-re megadják. bár nem érint.. de ne legyen igazam
de elég a 250es motor vagyis mivel ujonnan vettem biztos nem adnám el meg megszerettem de késöbb mikor már sok kilométer lesz benne vagy idős lesz 10 éves mondjuk akkor már lecsérélném egy 700-as hondára vagy az új 500-as honda egyikére amikor már majd azokból is lesz használt:D ha megkapom az A2-öt
mi van vazzeg nem elég a 250es berregő?
hát megnézem ma a hiradót hátha mondanak valamit a kategóriáról de már nem igen hiszek semmi oldalnak:S pedig jó lenne ha télleg A2-re minősitenék akkor már lehetne csapatni egy 700-as NC-vel vagy NCx vagy mi az:D
Köszi! Már csak a módját kell megtudni, hogyan is írják át, gondolom 4000 minimum lesz az új jogsi mint cserénél.

motoros_srác21:
A te forrásaid nem elég frissek. Egyébként amit Hermyth linkelt, az nem egy "szimpla" cikk, hanem a Magyar Közlöny.
"- Mi van azzal, akinek Ak jogsija van? Átminősítik A2-re? Vagy amíg érvényes a jogsi, addig Ak marad, majd a jogsi érvényesség lejárása után már az utódkategóriával, A2-vel ütik be?
- Sajnos szó sincs kategóriaváltásról, hiszen nem teljesített a tanuló olyan képzést, illetve nem adott számot tudásáról olyan motorral, ami feljogosítaná az A2 bejegyzésére. Akinek Ak jogsija van, annak az is marad, pláne, hogy az Ak 25 KW-ig szól, az A2 vizsgájához pedig legalább 25 KW teljesítményű géppel kell körözni a gyakorlatban."
szeva. olvastam a cikket amint linkeltél de rádióba megazt mondták illetve egy másik helyen meg azt olvastam hogy akinek Ak van annak marad az nem minősítik A2-re
És ha én most fogok menni jogosítványért, B kat.-ra akkor én milyen kategóriát kapok? AM-et? Vagy csak "sima" M-et? Tudom, hogy ez nagymotoros kategória, de ebben is változott, és nem teljesen tiszta ez nekem.
Link lemaradt.

Magyar Közlöny
Idézet a Magyar Közlöny 2013 január 18.-i kiadványából:

"2013. január 19-től az „A2” alkategóriában (legfeljebb 35 kW teljesítmény) is elkezdődik a járművezető képzés. Az ezen határnap előtt megszerzett „A korl.” vezetői engedély kategória helyett a közlekedési igazgatási hatóság kérelemre – külön tanfolyami vagy vizsgakötelezettség nélkül – „A2” kategóriára érvényes vezetői engedélyt ad ki."

A Korl. vita/találgatás ezzel szerintem lezártnak tekinthető ;)
Figyu ez már kuka welcome to hungary

lehet is boldog lenni. egyszerű és jó
1 éven bellül csináltad... lehet hogy a kresszre emlékszik az ember de év alatt ( amiből kb 5 hónap a szezon) lófasz rutint szerez az ember
most is így van,ha 1éven belül csináltad az A korl. jogsidat... de hogy ennek mi értelme van,az jó kérdés...
Az akkor volt.
4 éve megvan az Akorl, akkor még úgy volt, hogy csak egy turin meg forgalmi vizsga kell a kategória váltáshoz...
Én azt mondom eszedbe ne jusson kis kategóriát letenni. Egyszer szánd rá magad az A-ra és vége. Utána soha nem lesz akadály a jogsi.
Mielőtt beleélnéd magad olvasd el ezt is:

Jogsiváltozás gyakorlatban
annyira azért ne örülj, mert eltörölték a kategória váltást, így ha nagy A-t akarsz akkor a kreszt is le kell tenni hozzá... és nem kevés pénz ahogy nézem

én azon agyalok, hogy le se teszem a nagy A-t elég az A korl.
http://index.hu/belfold/2013/0...

Itt is ezt írják. Nekem már 2 és fél éve megvan az a korl.akkor most átváltják a2-re remélem így lehet majd menni 24 év alatt korlátlanra.