Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem van már a nagy A-t (itt MO-n megcsináltam) ez az info nektek...

Németországban A korl. jogsival szabad A2 motor (35kw-ig) vezetni. Ez a törvény (Besitzstandswahrung). Régi A korl. (A beschraenkt) símán lehet átirni A2-ba.

http://www.adac.de/_mmm/pdf/F%...

http://www.adac.de/infot
estrat...


Magyar A korl. jogsi lehet atírni egy német A2-ba és ez lesz automatikusan nagy A-t ha lejárt a 2 év. Nem tudom miért itt már mindenkit annyira lehuznak.
Most mondom valamit :D

Németországban meg ausztriában ez így mükődik :

Ha meg volt az A korl. jogsi 2013.1.19 előt akkor automatikusan (nincs vizsgálat nincs semmi) 2évvel később megkapod a "nagy" A (kórlátlan).

Példaúl: A korl. (német : A beschraenkt/ ausztria : A Vorstufe) megvolt 2011.4.27 ... nagy A megvan automatikusan 2013.4.27. Kész, ennyi. No para.

Na most még valamit mondom (csak ilyen elvileg ez az érdekes része):

Bemegyek ausztriaba vagy németországba még 2013.1.13 előtt egy magyar EU-jogsival A-korl. és van bejelentkezett lakcímem (nem nagyon nehéz) ez lehet átirni egy német EU jogsiba és akkor... érdekes mi ?

Magyar A-korl. -- Német A-beschraenkt. -- 2évvel később nagy A. lesz belőle

Egyebként a német vagy bármilyen EU jogsi itt is érvényes nem kell megint átirni.

Csak 2013.1.13 utána nem tudom mert az A korl. / A unbeschraenkt már megszünt és csak van az A2. Akkor már elvileg nem lehet simán átirni. Bár mondjuk ha lenne egy német A korl. jogsi és az "eltűnt" az is kell átirni és biztos nem csak az A1 vissza kapom.

Utána kérdezem ha érdekel. Remélem valahogy érthető volt. Sorry for bad hungarian :D
Az asszonykád szépen elmotorozik egy autós iskolába és szépen előröl elkezdi az egészet. (KRESZ, rutin forgalom)
Sajnos ez van, rám is ez vár!
Sziasztok.

Annyi infót olvasok, hogy már nem tudom mi az igaz. Remélem nektek van tuti jó infótok. Asszonykámnak A korl. jogsija van, amit 2009-ben szerzett. Ő jelenleg 28 éves. Hogyan tud a legegyszerűbben "A" jogsit szerezni? Újra kell vizsgáznia teljesen vagy van más lehetősége?

Köszi
Dusán
Hy!

Van rá mód de körülményes és drága! Van fent a hirdetések közt olyan 600-as motor ami papíron 25kw én inkább azokból válogatnék!
Sziasztok olyan kérdésem lenne ,hogy A korlát jogsim van és szeretnék használtan venni egy 600cc-ös mocit , van arra lehetőség , hogy visszafojtassam , hogy jó legyen rá a korlát jogsim? Ha nincs akkor mit ajánlanátok ?
most lett meg a jogsim kocsira azt vágom hogy a segédmotor az M kategória de a többiről fogalmam sincs :/ A2 meg a1 nekem tök8 nemértem a pontos jelentésüket sorry
Te elolvasod azt amit ide írunk?
nemtudom honnan ragadt ez meg bennem , és akkor ezek szerint 20 évesen rakhatom le a 35 kw-ig szóló jogsit?
A DRZ S-ek és SM-ek 30kW-osak, beleférnek az A2-be bőven
ja igen,én az A korl- kategóriával kevertem,ugyanis ha 1éven belüli az A korl jogsid és betöltötted a 21.et akkor mehetsz nagy A-ra(kresz vizsga és tanfolyam nélkül )
Hol olvasol ilyen blődségeket? Már nem azért, de kb fél éve a csapból is az folyik hogy nincs többé Ak.. lesz helyette A2, ami kicsit bővebb is.. és a képzettség nélküli A korhatára megy fel 3 évvel..21-ről 24 évre.
Itt

"A kategóriára megállapított alsó korhatár
20 év. Az e kategóriába tartozó
motorkerékpárok vezetésére való
jogosultságnak azonban legalább két éves
motorkerékpárral és A2 kategóriás vezetői
engedéllyel szerzett gyakorlat a feltétele. Az
előzetes gyakorlatra vonatkozó követelmény
alól mentesíteni lehet azokat a jelölteket,
akik legalább 24 évesek."
én ugytudom hogy januártol emelik fel 21 re az A korlátozottat az a-korlátlant 24 re A1 az 18 a segédmotor meg 16.5 mint a kocsi
Ezt hol olvastad? Én nem így tudom
18 év a korhatár... A2 után 2 évvel meg elvileg le lehet majd tenni az A-t is.
hehe : ) az nemszámit hogy 17 vagyok most 1 év max 2-t még kibirok ha addigra tudok jogsit addig gyűjtenék még pénzt érted nemugy megy hogy gondolok egyet és veszek egy motort de egy 400 as drz-t elfogadnék vagy gsxr-t ... és akkor nemtudja valaki A2 re mennyi a korhatár? ( az el lehetetlenítést meg ugy értem hogy 21 is épp elég volt korhatárnak nem hogy 25 lassan hamarabb meghalunk minthogy megszerezhetjük a jogsit...)


Azért hátha maradian gondolkodik és beéri egy 600-assal!
ezer alatt nincsen élet... biztos ismeri a mondást
Milyen motort akarsz vezetni 17 évesen?
Nincs ellehetetlenítve senki sem
És ennek mi a korhatárja ? Vagyis januartol mi lessz neki?
Hát de mit tud csinálni az ember ha ezek a szaréletű gecik el lehetlenìtik a jogsi megszerzését -.-" szar orszag
az veszélyes üzem
biztosítás érvénytelen, baleset esetén is rádhuzzák a lepedőt...
utassal pedig mindjárt btk!
főleg úgy hogy a külföldről behozottak felének a teljesítménye el van írva