Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem egy nagyon ritka és érdekes kérdésem lenne... Van egy 25kW-ra fojtott Suzuki GS 500F-em. A papírjaiban ennyi szerepel. Na most, ha nekem "A korl." jogosítványom van, és az új szabályzat szerint ezt nekem kicserélik "A2"-re, akkor hogy tudnám megoldani, hogy a -lehet hogy csak papíron- de a benne lévő fojtást kivegyem? Mert nem tudom ki van-e belőle szedve a fojtás, és jobb a békesség. Fojtás nélkül is elvileg még 35kW alatt van!
most augusztusban lesz 2 éves az Akolr jogsim. szeptemberben leszek 21 éves. Akkor teljes tanfolyam díjjal se mehetek korlátlanra?

Ha kérem az új A2őt akkor sem mehetek ugyan ezen feltételek mellett augusztus után korlátlanra?
Csak azért kérdezem, mert ha kérem az új A2-t annak az érvényesség honnan számít? Mert az jó lenne ha ugyna onnan ahonnan az AK :D
A2-vel milyen gyorsaságikat lehet vezetni ami 600ccm?
Már végig néztem mindent de ugyan azokat lehet amiket AK-val.
"illetve elvégezték a képzést a VI. mellékletben foglaltaknak megfelelően;"

VI. MELLÉKLET
AZ A KATEGÓRIÁJÚ MOTORKERÉKPÁROK VEZETŐINEK KÉPZÉSÉRE ÉS VIZSGÁZTATÁSÁRA VONATKOZÓ MINIMUMKÖVETELMÉNYEK (FOKOZATOS HOZZÁFÉRÉS)

2. A járművezető-képzés időtartama
– legalább 7 óra

És megint ott van hogy "(FOKOZATOS HOZZÁFÉRÉS)" és nem "csináldd meg mindent mégegyszer KRESZ STB HOZZÁFÉRÉS - mert nekünk kell a pénzed"
köszi, ezt láttam, de a hét óra vezetéstechnikáról szóló részt nem leltem benne.
Szia! szivesen mégegyszer ide másolom

http://eur-lex.europa.eu/LexUr...

7. cikk

A vezetői engedély kiállítása, érvényessége és megújítása
(1) Vezetői engedély kizárólag azon kérelmezőknek állítható
ki:

c) akik – az A2 vagy A kategóriájú vezetői engedély esetében,
azzal a feltétellel, hogy A1 kategóriájú vagy A2 kategóriájú
motorkerékpáron legalább kétéves gyakorlatot szereztek –
kizárólag jártassági és magatartási vizsgát tettek, illetve elvé-
gezték a képzést a VI. mellékletben foglaltaknak megfelelően;

https://www.gov.uk/ride-motorc...

"staged access - two years experience on A1 motorcycle and a further practical test"

http://www.adac.de/infotestrat...

"
Wer zunächst die Fahrerlaubnis einer leistungsschwächeren Klasse erwirbt, erhält erleichterten Zugang zur nächsthöheren Fahrerlaubnisklasse: Wer bereits zwei Jahre Erfahrung in der Klasse A1 sammelt, muss für den Zugang zur Klasse A2nach einer Prüfungsvorbereitung in der Fahrschule nur noch eine praktische, aber keine theoretische Prüfung ablegen. Das gilt auch für den Inhaber einer alten Klasse 1b. Auch derjenige, der von seiner ab 19.01.2013 erworbenen Fahrerlaubnis der Klasse A2 auf die unbeschränkte Klasse A umsteigen möchte, benötigt nach Ablauf von zwei Jahren eine Prüfungsvorbereitung in der Fahrschule und eine praktischer Prüfung; bisher wurde die Fahrberechtigung automatisch nach 2 Jahren erweitert. Das Mindestalter für den Direkteinstieg in Klasse A wird von 25 auf 24 Jahre abgesenkt."
"EU-ban VAGY vizsgá VAGY minimum 7óra vezetés tréning után megkapod a nagy A-t ha már 2 éve megvan az A2."

erről van valami forrásod? érdekes ez a hétórás tréning kikötés.
Épp ezért írtam h mielőtt elmennék az okmányirodába előtte odatelefonálok h képesek-e megoldani a dolgot mert sajnos engem is érint a dolog!
Inkább realista. Vagy mondjuk úgy, hogy próbált már ügyet intézni kishazánkban.
Köszi a segitséget látom csak ott min életkor19év de legalább van különmbözeti vizsga kiváncsi leszek márciusra mire indulnak a vizsgák itt nálunk mi lessz
Mi ebbe a mák?
A közlöny megírta az NKH megerősítette!
Ejj ez a sok pesszimista ember!
Azért ha valaki megcsinálja írja már meg. Nagy mák lenne, hogyha így működne.
Bemész elmondod h mit akarsz és megcsinálják.
Legalább is nekem ezt mondták!
hali. akkor most csak ennyi hogy okmányirodába csináltatok uj jogsit és áttütik A2-re ? engem érdekelnem mert Ak jogsim van.
Akkor ennyi erővel az összes jogosítvánnyal rendelkező embert be hívhatná egy új KRESZ vizsgára!
Hülyék ezek úgy ahogy vannak pénzlehúzás az egész!
Azt hiszik h aki motorozik a kő gazdag és lehet fejni rendesen!
Az volt az "indok", hogy elfelejtetted a KRESZ-t és nem árt a frissítés... Agyrém. Nem a rutin számít, áh nem.
Én azért mielőtt elmennék az okmányirodába odatelefonálnék h tudnak-e erről!
Mondom a csávónak ki találta ki azt h csak 1 évnél nem régebbi jogsival lehet különbözetit csinálni mondom ez hülyeség azt mondta h ő nem tudja de egyet ért velem!
Hát ez túl szép, hogy igaz legyen És ahogy történnek itt a dolgok az Okmányirodáknak fogalmuk sincs még erről Ahogy az elektronikus diákigazolvány igénylésre se csináltak még külön ügytípust, pedig már 2 éve van...
Most hívtam fel a NKH-t és ott azt mondták h simán bemész az ocsmányirodába elmondod h az AK-t szeretnéd A2-re cserélni egy új kártya képébe megteszik és akkor megkapod a 35kw-s korlátozást a 25kw-s helyett! Viszont különbözetit csak 1 évnél nem régebbi jogsival lehet csinálni!
Szia!

Igen. A1 (125cm3)röl A2re vizsgázni ugyanaz.

pl.: https://www.gov.uk/ride-motorc...

"staged access - two years experience on A1 motorcycle and a further practical test"
Én spec örülök annak, ha tényleg A2-t lehet csinálni az Ak-ból. Nem akarnék én nagyobb vasat, csak a mostani vezetni hivatalosan

Van infó róla, hogyan megy az átminősítés? Mit takar a kérvény?
Szia TornadoHH. Ez mind igy van ahogy leirtad éngem még egy utolso kérdés érdekelne megnéznéd e hogy eu ban hogy lehet A1 (125cm3)röl A2re vizsgázni. Pl itt is van e lehetőség különmbözrtire (vizsga vagy 7óra vezetés mint A2ről Ara) ha már több mint 2éve megvan az A1 vagy csak teljes tanfolyam mint magyarországon
Hol van a forrása ? Szerintem ez még régi hírból...

Látom a témat valahogy még mindig aktuális...

Anno (Január 4.) azt írtam :

"Pár nap múlva tudjuk. Az is lehet hogy A korl. simán szabad A2 motor vezetni. Csak még nem biztos hogyan pontosan lesz megoldva. Majd nézdd meg az NKH weboldal. Ez az infót kaptam. Telefonáltam egy kicsit."

Úgy is lett. Most AK minősit A2-re. Az egész baja volt hogy anno az NKH még nem hoszta a dontést hogy mi lesz és szerintem mégis nincs nagyon aktuális hír hogy hogyan 2 év A2 után lehet az A-t kapni. Kicsit az utolsó pillanatra lett kész

Csak mondom hogy igen EU-ban VAGY vizsgá VAGY minimum 7óra vezetés tréning után megkapod a nagy A-t ha már 2 éve megvan az A2.
Ez azért buziság és indokolatlan mert pont forditva kellene legyen hogy akinek már több mint 2éve van jogsija az tehesse le könnyitett tanfolyamon mivel több tapasztalata van mint akinek egy éve van jogsija.tisztára logikátlan ez egyébként meg az unios jogszabályban pont az van hogy akinek már több mint 2éve van jogsilya és megfelel az életkornak 7óra vezetés után megkapja a következő kategóóriát . HHtornádo nevu srác linkelte be ausztriai jogszabályt csak a magyarok megint rosszul vették át anit az eu leirt ez magyarország