Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na megy ez :D
„(4b) Az „A korlátozott” kategóriára érvényes vezetõi engedélyt 2013. január 19-ét követõen a közlekedési igazgatási
hatóság kérelemre „A2” alkategóriára érvényes vezetõi engedélyre cseréli.”

Ez az, aminek kinéz, vagy ne örüljünk?
Ha én a jövőben fogom megkapni az első jogsimat, ami B kategóriás, akkor én milyen segédmotor kategóriát kapok? Ugye még jár a B mellé az 50 kategória?
A Kormány 5/2013. (I. 16.) Korm. rendelete
a közúti közlekedési igazgatási eljárásokkal összefüggõ egyes kormányrendeletek módosításáról

"20. § (1) Az R3. 120. §-a a következõ (4b) bekezdéssel egészül ki:
„(4b) Az „A korlátozott” kategóriára érvényes vezetõi engedélyt 2013. január 19-ét követõen a közlekedési igazgatási
hatóság kérelemre „A2” alkategóriára érvényes vezetõi engedélyre cseréli.”
(2) Az R3. 120. § (11) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
„(11) A „C” kategóriába tartozó gépjármû vezetésére jogosító engedély a Magyar Honvédség állományába tartozó
18. életévét betöltött, jármûszerelõ-, javító tevékenységet végzõ személy részére a 7. mellékletben elõírt életkori határ
elérése elõtt – az e rendeletben meghatározott további feltételek teljesítése esetén – kiadható, azonban e vezetõi
engedély a 21. életév betöltéséig kizárólag belföldön, a Magyar Honvédség kezelésében lévõ jármû vezetésére
jogosít.”

"...22. § Az R3.

f) 7. melléklet I. fejezet 2. pontjában a „16. életév” szövegrész helyébe a „14. életév” szöveg,

lép.
Szóval ismét 14 éves kortól lehet segédmotoros jogosítványt szerezni, de 16 éves korig csak Magyarországon lehet használni:

6. § Az R3. 5. § (3) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
„(3) A vezetõi engedély a jármûvezetõ alábbiak szerinti életkorának eléréséig csak belföldön történõ jármûvezetésre
jogosít:
a) a „B” kategória esetében 18. életév,
b) a 2013. január 18-át követõen kiadott vezetõi engedély esetében
ba) az „AM” kategóriánál 16. életév,
bb) a „C” kategóriánál – a jármûvezetõ által végezhetõ tevékenységre vonatkozó korlátozás megtartásával – 21. életév,
bc) a „D” kategóriánál – a jármûvezetõ által végezhetõ tevékenységre vonatkozó korlátozás megtartásával – 24. életév.
A nemzeti kategóriára érvényesített vezetõi engedély csak belföldön történõ jármûvezetésre jogosít.”
az úgy van, hogy az enyém 99-es. 2000-ig 26kWosak. 2000-től 25kW. de lehet 2001 nem tudom a pontos váltást. amúgy köszi mindenkinek a tanácsokat!
bocsi Akorl rol A2re
remélem egy az egybe átveszik az unios szabályozást és mehet a különmbözeti vizsga motorra( A1ről A2re 7óra vezetés)
Jól bekavartak amúgy. Én csinálhatom másfél év múlva az A2-t
Pár nap múlva tudjuk. Az is lehet hogy A korl. simán szabad A2 motor vezetni. Csak még nem biztos hogyan pontosan lesz megoldva. Majd nézdd meg az NKH weboldal. Ez az infót kaptam. Telefonáltam egy kicsit.

Egyebként szerintem jó hogy nagy motor csak 24évesen direkt lehet csinálni VAGY 18 évesen az A2 és majd 2 év múlva a nagy A-t. Így 20 évesen megvan a nagy A-t és van tapasztalat is.
Azzal még jobban kicsesznek aki menni akart M-re és nem mehet csak 16 évesen. Meg ez a 24 éves is hülyeség. Aki 21 évesen hülye az 24 évesen már nem lesz vagy mi? De már mindegy. Így van és kész. Nekem ez csak jó
Mint ahogyan lennie kéne. Jó néhány emberrel csesznek ki így, hogy egyszerűen megszüntetik alattuk a kategóriát. Se gyártói támogatás (35kW-ra állnak át szépen, lásd Honda új NC meg 500-as sorozatai), se továbblépési lehetőség (ahogy A2-ről)...
Nem tudom
és akkor ez hogy lesz megoldva a jogosítványon,hogy lesz feltüntetve?
Szerintem sehogy...
enyém csak 25-ös
hogy a rákba 26 a tiéd?
Az Ak-s jogsid marad 25kW-os. Nem 'válik' A2-es jogsivá tehát nem vezethetsz csak továbbra is 25kW-ig.
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. van egy xr 400 as motorom (26kw), és van egy A korlátozott jogsim is. január 1 től mot már hivatalosan vezethetem? Vagy csak annak lesz A2 (35kw)jogsija aki le is vizsgázik belőle?
Értem köszi megvárjuk ugy is a tavaszt és meglátjuk mi lessz itt a vizsgarendszer mert a rutin vezetéssel (7ora) meg vizsgával egyet értek sosem árt gyalorolni de hogy kresszből ujra vizsgázni meg tanfolyamozni csak hogy pézlenyulás legyen az nem frankó
Itt magyarországon :) Amit kéri a NKH az EU törvény ellen. 2013.1.19 től ez az új rendszer. Vagy vizsgát vagy min. 7óra vezetést és megvan az A2. Ez minden országra vonatkozik, ez nem kivánságműsór :)
Tehát ha jól értem az angol részét mivel a lányom már elmult 18 és többmint 2éve vizsgázott A1re Ha kimegyunk auszriába ésmegycsinálunk egy rutinpályás vizsgát x euroért akkor beirják neki az A2-t? vagy vesz 7óra vezetést és automatikusan szintén megvan az A2 ha jol értelmeztem amit irtál
Nos, ez itt biztos érdekelne...

http://eur-lex.europa.eu/LexUr...

7. cikk
A vezetői engedély kiállítása, érvényessége és megújítása
(1) Vezetői engedély kizárólag azon kérelmezőknek állítható
ki:

c) akik – az A2 vagy A kategóriájú vezetői engedély esetében,
azzal a feltétellel, hogy A1 kategóriájú vagy A2 kategóriájú
motorkerékpáron legalább kétéves gyakorlatot szereztek –
kizárólag jártassági és magatartási vizsgát tettek, illetve elvé-
gezték a képzést a VI. mellékletben foglaltaknak megfelelően;

Its a lot easier to write in english for me maybe someone can translate it if needed... this is the new rule from 2013.1.19. If you have the A1 licence you can after 2 years upgrade to A2 with a practical test of skills (rutin palya) OR with a driving training of at least 7 lessons (and then without a driving test). They cannot ask you to do the whole training like somebody who never rode a bike before! Thats the whole idea of the new licence sheme. and after 2 years A2 you can upgrade the same way to A.

Anything else what the NKH writes is not valid and against EU laws! Maybe the NKH should read these laws . It doesnt matter when you passed your A1 licence etc its the same for everybody.
köszi a választ akkor nem vagyunk előrébb
"És mi kell hozzá, hogy az ember német jogsit csináltasson magának a magyar Ak-ból?"

ez csak ide másolom mert németországban ugyanaz csak kb 30Euro be kerül :

http://www.budapest13.hu/ugyin...

Én magyar jogsit csináltam magamnak a német "3"-ból. Ez B,BE,C1,C1E plusz itt szeresztem meg a nagy A-t. Szóval tudom hogy mükődik :D

A tuti hogy már megvan az AK és már lejárt a 2év (az eredeti dátum amikor vizsgáltál számit) akkor direkt kapsz a nagy A-t. Azt mondták is egy német fórumban és ott nagyon prófik... Ha most 2013.1.19 után kérsz egy német jogsit és még nem járt le a 2 év akkor kapsz az A2 és ez nem automatikusan lesz A. Az egyetlen "bibi" ahogy eddig látom az hogy a magyar jogsiban (legálláb nálam) még az AK-nál a 182 kód van ("A" korlátozott kategória). Van az a kis motor ikon meg a nagy motor ikon az "A" kategóriaban (az is megvan nálam dátummal de csak kód 101 van benne 1. egészségügyi csoportban alkalmas). A kis motor ikon már az jelent hogy "A" korlátozott de magyarországon mégis kapja még egy kód... ez kb dupla szóval nem kell... az a "baj" hogy ez nem EU hanem csak magyar kód (minden XX kód EU minden XXX nemzeti).Lehet hogy ez kéne forditani/elmagyarázni mert németországban nem ismeri meg.

http://www.jogsi.hu/kodok-a-ka...

Érdekes lenne hogy nálatok is a kód 182 benne van az AK ikonnál pont 12.

Nyilván nem tudok megigérni hogy mükődni fog de elvileg igen.
A1 -- A2 vagy A. Ehhez kell megint iskolába beiratkozni és vizsgát letteni (bár nem kell KRESZ stb). Németországban a nagy A-t kb 450.000-500.000 Forint... ez nem annyira drága lesz de ez egy új kategória és ehhez minimum 185 nap kell hogy be vagy jelentkezve németországban vagy nem is lesz érvényes magyarországon mert új dátum kapja a kategória. Ezzel nem nagyon lehet játszani.
Ez érdekes. És mi kell hozzá, hogy az ember német jogsit csináltasson magának a magyar Ak-ból?

További érdekesség: vajon 2 év elteltével ezt "visszamagyarítva" meglesz a nagy A?

(Párom néhány éve Ak-t csinált, és most bosszant, hogy milyen remekül kiszúrtak vele.)
Érdekes az irányvonal amit itt felvázoltál.Ha tudnál esetleg utánnanézni hogy már több mint 2éve van lányomnak A1 jogsija 18elmult és át lehet e iratni ott németbe Akorl vagy nagy A jogsira automatice vagy milyen lehetőség van megköszönném mert ugye nálunk ungaréze jan 1től megint ujra kell vizsgáznia kressz stb 120.000 ft amit elég soknak találok és ha egy lakcimbejelentés ausztriába meg egy átiratás kijönne kevesebből az nagyon ok volna. köszi elöre is Buék