Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Helo ha kel valami rotax 123 hoz irj
Komplet blok van még de bontom is tökéletes bivaj erős a blok
Tel 06307316232
Sziasztok!

Teljesen tapasztalatlan vagyok az Olasz motorokkal, de most szert tettem egy 125-ös RX-re.
Sajnos a motor még Csipkerózsika álmát alussza, rengeteg dolgom lesz mire talpra áll. Illetve remélem, hogy talpra áll!
Több mint 12 évig szunyókált egy garázsban. Viszont a körülményekhez képest nagyon szép! Itt-ott pici rozsdafolt, meg rengeteg por rajta, de sérülésmentes a motor, az idomok, még a hűtője is mintha új lenne.
Egyetlen negatívum, hogy 97-es motornak árulták, de az csak az első hazai forgalomba helyezése volt. Egyébként 93-as gyártmány mint kiderült. Innen következik, hogy 123-as Rotax van benne.
És akkor egyből lenne pár kérdésem, hogy kicsit értsek hozzá!
A 123-as és az újabb 122-es Rotaxok között mi a lényegi különbség?
Az újabb motorhoz nagyon jó szervizkönyvet találtam, de a régihez semmit. Esetleg valahol találok hozzá használható doksit?
A fórum címe 125R. Van sima RX125, meg R-es változat is? Vagy a kettő ugyan az? Illetve az enyémen van Six Days felirat. Jól tudom, hogy valamiben ez is különbözik a simától, vagy nagyot tévedek?

Köszönöm a válaszokat!
Feri
Köszi Holnap jön a ruha szettem, szombatra erre 5 centzi havat mond huhuuu uzsgyi ki a dülőre!
Nagyon köszi megint! Majd meg is mókolom
55 mm a furatközpontok közti táv, a felső 10es, az alsó 8as átmérőjű furat. Nem túl pontosan tudtam lemérni, mert minden útban volt, de ha ezek alapján megcsinálod akkor szerintem jó lesz. Ja és 4es lemezből van.
A piros váz kivételével tetszik. Grat
Csak úgy..
Hát megmondom őszintén először akartalak kérni, hogy ird le azokat is, de aztán mondom örülök, hogy ennyit segítettél.. Megköszönném viszont ha leírnád!
Amúgy fasza lett a láncfeszítő..
Ha már mókolás... Úgy vettem a gépet, hogy a bal láncfeszítő el volt törve, gondoltam csinálok egyet. Állványos fúrót, meg reszelőt használtam. Aztán már ha ott volt, fel is políroztam, nézzen már ki valahogy.
Ránézésre ötös lemez, a furattávokat majd holnap lemérem, aztán mehet a gyártósorra.
Áhhhááááááá... 10000000 Köszi Peti! . Az a vasdarab nekem hiányzik onnan ami a rugón van, azért nem is értettem.. de már minden oké, holnap meg is csinálom! Köszi még1x
namaste
hello!
erdekelne par alkatresz rotax 123-hoz
fotengely
lendkerek
trafo
Sziasztok! A közép stenderről tudna küldeni valaki egy képet? A rugóra lennék kíváncsi, hogy hogyan van megoldva. Köszi! :)
Helló!Aprilia rx125-re csak kuplungkiemelő karom van küldenétek hozzá képeket hogy mik kellenek még hogy tudjak váltani! Válaszokat előre köszönöm.(Rotax123blokk)
Hello.

Nem vásároltam tőle, de láttam a hirdetését. Szerintem írj neki egy levelet és kérdezd meg tőle, hogy mit jelent az hogy "Gyárival megegyező nagyon jó minőség!", mire alapozza, honnan vannak a dugók, ő csinálja-e vagy csak eladja a beszerzett dugókat. Ha kapsz kielégítő választ, akkor lehet érdemes venni tőle, de vigyázz, mert van sok olyan "műhely" ahol "kilincsből" öntött dugókat csinálnak és adják el.

Nem akarom senki bizniszét elrontani, de nekem elég komolytalannak tűnik a hirdetés.

Halkan jegyzem meg hogy Meteor dugattyú 14 ezerért van, és arról lehet tudni honnan van, és milyen előírásoknak felel meg.
Ilyen a moci ehhez kellene hátsó betét ha valakinek ilyen gépe van és venné a fáradságot vagy tudja hogy milyen betét van benne azt megköszönném :)
csá Vásárolt valaki pistonkit-töl ? megbízható ?
Nekem is csereérett a hátsó, ezért kell majd beazonosítani, az elsőt nyáron cseréltem, akkor még volt hátul jócskán, nem hiába mondják, hogy az Rx zabálja a hátsó betéteket
Értem. Én is ezen a héten cseréltem le a hátsó betéteket, még a gyári Brembo pofák voltak benne Nem sok kellett hogy vason legyen, de mentségemre szolgáljon hogy mindig tiszta retek a motor, így nem láttam.
Azt hiszem hétvégén be is lesz járatva az új betét!
Szétszedem a napokban, és írom amit találok, jelzem az enyém már az új kasztnis Rx, tehát továbbra is fennt áll, hogy nem megfelelő a tiédhez, ha neked 94 előtti van
Minap voltam motoros boltban, és szerelő haver kérdezte, hogy melyik fajta kell, mert van 3 is, egy grimeca és két brembo, tehát nekem is le kell vennem a nyerget, hogy meg tudjam a frankot, ami a 7en be is fog következni, addig pontosabbat nem tudok mondani, félrevezetni pedig nem szeretnék senkit
Nem tudtam. Viszont akkor Te lehet tudsz segíteni a kollegának, mert a tied is Brembo
Brembo van rajta es az a baj hogy nem tudom milyen betét kell bele azért kérek segítséget :)