Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

3tol 8ig vannak a TPS kodok
A 17es nem csak akkor ha álló motorra rányelezi a gázt a paraszt ?
Én valami ilyesmiről tudok
17 - indítási fordulatszám hiba ,gázállás érzékelő nincs rá tanítva vagy elfelejtette az alap gáz állás értéket
A 17es kod a tul nagy fordulatszam indulaskor kodja.
18as hogomba ellenallas tul kicsi
19es hogomba ellenallas tul nagy
20as hofokmutato hiba elvileg
Holnap rakom be az uj gyari 17ezer huf-os continental (nem siemens) hogombat ha nem lesz vele 20as kodom irok. Ha lesz akkor meg karomkodok egy nagyot.
17.töl 20 ig, Hőfokmérő hiba.
Na akkor ott volt egy 17-es hibakód is aminek nincs köze a hőgombához
Több hőgombával is ki kett próválva és mindegyiknél hozta a 20 villogást. A szerelő nem ma kezdte...profi, csak motorra van ráállva. Más hibát nem talált. A probléma úgy kezdődött, hogy vétel után az első utamon kb. 9km megtétele után a lámpánál álltam majd gázt akartam adni és lefulladt. Injektor chek lámpa kivillant. A szerelő lekérte a hibakódot és mind 17-20 -ig dobta. Így került előtérbe a hőgomba. Köszönöm a válaszokat.
Injektoros vagy karbis?
Na ez az ezt mondom én is ha a mutató mozog akkor a kábel nem lehet ludas vagy test problémája van a gombának oxidálódott vagy szimplán mégiscsak rossz jártam úgy, hogy a motor tökéletesen indult járt húzott is tehát semmi problémája nem volt azon kívül hogy néha rántott egyet egyet az injektor szépen porlasztott mondhatni az ellenállása is a gyári érték közelébe volt vagyis majdnem mert 2-3 tizeddel kiesett a határból és már dobálta a hibakódot ki lett cserélve azóta évek óta hibamentesen teszi a dolgát a motor
Mitol vagy biztos benne hogy jo a hogomba? Attol hogy kimozdul a mutato lehet rossz. Ellenellas ertekei a helyen vannak a hogombanak ?
Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy megy a motorom (SR 50), de erōs gázadáskor lefullad és elgyengül. Alapból is gyengébb, mint volt és eddig nem csinálta ezt. Tudjátok mivel, illetve mi lehet a baj?
Esetleg tapasztalat ezzel kapcsolatban : hibakódra rak 2o villogást. Hőgomba is jó, szerelő által átnézve , jön megy szépen de a hibakódot továbbra is rakja. Hőmérséklettel kapcsolatos a hiba ennyit tudok.
Köszi, ezt én is igy gondoltam nagyjából. Megcsúszott a gyártásnál a jelölés 🙂
Abban biztos vagyok, hogy akkor az injektorosan kezdte az életét mert hogy karbisból nem csinált senki injektorost az egyszer biztos 😁
Üdv csoportagok ! Vettem egy 2004 es sr50 factory-t. Alvázszám : ZD4TE.....
Ez alapján piaggio karburátorosnak kellene , hogy legyen. Ehelyett ditech injektoros..vélemény esetleg ezzel kapcsolatosan ? 🙂
új HS tuning kompresszor vagy inkább egy kevesett futtott használt gyári ? Kinek mi a véleménye a dologról köszi
Ennyire mélységeiben nem mentem bele amiket javítottam többnyire ac pumpa injektor vagy nyomásszabályzó bajai voltak
Koszi a valaszt ellenallas rendben van ki lett merve a hogomba csatijaba van 2 vezetek egy rozsaszin amibe ha jol emlekszek 5volt van es egy piros zold vezetek mindketto bemegy az ecu-ba ezek nem szakadtak. A szerelesi pdf irja meg hogy az ecu es a vizhofok kozott is van egy kek-feher es egy zold-piros kabel a kek-feher nem szakadt a zold-pirosnak meg nem talalom a veget az ecu csatijaba ott csak egy zoldpiros van ami a szenzorra megy tudsz meg valami informaciot ezzel kapcsolatban koszi
Mivel vízhőfok szenzorról beszélünk természetesen van köze a keverékképzéshez ha a kábelei tuti hogy nem szakadtak sérültek akkor mérnék egy ellenállást a szenzoron 20 fokon 3100-3300 ohm ha jól rémlik ha nagyon kiesik az érték akkor csere
Udv urak ! valaki megtudna mondani hogyan lehet kor sr-en megszabadulni a 20-as hibakodtol es hogy van e hatasa hidegen- melegen a keverekkepzesre ? Egy hogomba csere esetleg megoldana a vihofog mutato lentrol kb felig mozdul ki Koszonom
60
Sziasztok! Aprilia SR 50 karbis vízhűtéses főfúvóka gyári méretét meg tudjátok mondani?
Szerintem lapozz vissza egyet, pont nemreg volt valakinek ilyen gondja. Az olaj hajlamos beledogleni a rendszerbe es bekopi a gyertyat.
Ha alapos gyertyapucolas utan beindul, akkor lehet nalad is az lesz a bibi.
Sziasztok, abban szeretnék segítséget kérni, hogy a tél folyamán nem járattam a motorom (Aprilia SR 50), de az aksit kivettem belōle. Tegnap visszaraktam feltöltve, de nem indult be. Az aksival nincs gond, mert új és kapott is áramot a motor, viszont nem indult, sokszori szivatás után sem. Mit javasolnátok, miket ellenōrizzünk le és mi lehet a baja?
Válaszotokat elōre is köszönöm!