Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

akkor mázli, hogy nem 600 métert mondtam
Ezért kaptál csak 5ös csekket Pipi!
Szia,
Tegnap volt alkalmam tesztelni a Kiyo parkolósegédemet, és sajnos semmit nem csinált az új cucc ellen. Pedig működött mind a kettő...
Ezeket a kérdéseket kinek teszed fel te vagy a rendőr
Tőlem megkérdezte a faszikám messze lakok-e? Mondom neki vagy 300 méter még Na ennél a mondatánál kezdtem egy kicsit reménykedni, hogy futni hagy
De rábasztam

Apropó húsvétkor voltam hollókőn volt ott egy rahedli motoros rendőr Úgy emléxem a közelben lax esetleg lehet te is ott teljesítettél szolgálatot?
Az a helyzet, hogy kitalálták a nagyok, hogy ezért ne legyen baxtatva senki, tehát sima ellenőrzéskor van nálad eü csomag de lejárt a kötszer azért nem büntetnek, de ha baleset van és e miatt nem tudsz megfelelő segítséget nyújtani, mert nincs eü csomagod akkor elővesznek. Nagyjából ennyi a logika benne. A lejárt kötszer is jó baleset esetén. Érthető. A felesleges vegzálást kizárták, de legyen nálad meg minden ha kell.

Az izzókészlet nem kötelező hivatkozva az új autók bonyolult lámpatestjeire és égőcseréire. De ettől még nem lehet világítás nélkül cirkálni a közúton. Megállít szól, hogy nem megy csináltasd meg. Innentől kezdve tudsz róla. Vajon elindulsz szabályt szegve és akkor 1 méterrel feljebb jogos a csekk vagy trélert hívsz ezért? XD Hát érdekes elgondolás.

Amikor a bal oldali tompított és helyzetjelző sem megy vagy mindkét féklámpa az kiemelt szabálysértés "biztonságos közlekedésre alkalmatlan" a jármű ilyenkor. Hát ez azért már elgondolkodtató.
Csekk jogos.....vagy sem?
Tovább mehetsz így vagy sem másokat veszélyeztetve?
Rendőr visszatarthat e vagy sem?
hát más volt a helyzet
Az igazság az, hogy azon az oldalon a helyzetjelző is ki volt égve
Az éppen 5 éve. Nem gondoltam, hogy az valami qrva fontos dolog Mondtam is a faszinak, hogy elinduláskor még jó volt
Aszt, mondja legalább a helyzetjelző világított volna meg se állít
Asztán utánnajártam, mert bosszantott az 5000 csekk
Nos az derült ha mind a kettő ki van égve az bizony nagyon-nagyon balesetveszélyes és azért bünti jár, mert olyan állítólag nem fordulhat elő, hogy mind a kettő ki legyen égve
Másnap mérgembe vettem bele egy helyzetjelzőt is 60 forintért, miután a postán befizettem az 5 ezret
Ne trollkodj te lyány!
Laser Interceptorhoz már van frissítés, valamelyik webbolt már hirdette, hogy ingyen frissíti bár gondolom csak a tőlük vásároltat.
Nem jól kezdted.
Ha azt mondod, hogy mielőtt elindultál ellenőrizted és működött. Ennyi.
Így nem büntethet meg.
Ha beismered, hogy tudtál róla, akkor jogos.
nemtom. Múltkor megbüntettek, hogy az autón nem világít az egyik oldali lámpa. Mivel nem kötelező az izzókészlet a rendőr fel sem ajánlotta, hogy cseréljem ki a helyszínen. Régebben ezt felajánlották és nem baxtattak. Most csak irkálják a csekket és nyálazzák kitépés előtt Nálam mondjuk van izzókészlet, saját érdek, ha valahol éjszaka messzire beszarik. Persze a mostani autócsodáknál van amikor egy izzócseréhez komplett villamossági műhely szükséges
Csak a használatuk
De kidíszíthetem vele az autó elejét
De már állítólag olyan rejtőszettek vannak hozzá, hogy nem látható Nos az enyém még jól láccik, még nem szólt eddig érte senki
Annyit tudok, hogy nekem nem fogja az interceptor
Egy ilyen forgalmazó félével beszéltem és azt mondja az összes többi sem
Állítólag csak egy szoftvert kell rátelepíteni és minden okés. Amikor még én beszéltem vele februárban aszt mondta március közepe környékén lesz elérhető a szoftver. Majd amikor lesz időm én is utánnajárok, mert nyugtalanít engem is a dolog.
Az biztos, hogy most az enyém meg sem nyikkan az új csodák láttán
Pedig a használatuk tudtommal illegális.

Sziasztok!

Tudja valaki biztosan és tapasztalatból (mendemonda és szájhagyomány nem számít annak), hogy a LED-es blokkolók (mint Kiyo, Blinder) tényleg nem érnek semmit az új vízipókokkal szemben? (CAM-S1)

Aki csak azt szeretné közölni, hogy használatuk illegális kérem ne koptassa a billentyűzetét, ez csak egy elméleti kérdés.
Miért kell ehhez rendőr?
Vicces az, hogy csak akkor kell érvényesnek lennie ha használni kellene.
Ki tudja ezt előre? Marhaság....
Ennyi erővel a forgalmi, jogsi...stb. mindennek csak akkor kell érvényesnek lennie ha a rendőr ellenőrzi, egyéb esetben nem?
Lejárhatnak a papírjaid, otthon. De ha használod, akkor érvényesnek kell lennie. Ennyi.

Érvényes KGFB
Érvényes forgalmi
Érvényes jogosítvány
Érvényes személyi igazolvány (ezért nem büntetnek ha lejárt, csak szólnak....de közügyeket nem lehet vele intézni ha lejárt)
Érvényes EÜ készlet
Láthatósági mellény

Ami lejárt az nem érvényes, ergo nem az előírásnak megfelelő.
Gino érvelése logikus, de én a tsanyi féle verzióra emlékszem (nem büntetnek, ha lejárt csak ha használni kellene). tényleg tisztázhatná egy idetévedő rend őre
Nem egészen, egy furcsa rendeletet hoztak vagy két éve ezzel kapcsolatban kb. mint az izzókészlettel, az sem kötelező, de azért ki kéne tudni cserélni ha nem világít, mondjuk egy rendőr jó lenne ha idetévedne ezügyben.
Hát nem tudom.....
Ami nem érvényes, az nincs.

Ugyanúgy büntethető a lejárt (érvénytelen) jogsi, forgalmi, roxy kártya...stb.
A nem érvényes, az nincs. Hiszen akkor értelmetlen, hogy legyen érvényessége.
Azért nem büntetnek csak akkor ha használni kéne, de nincs.
Ha lejárt, akkor nincs érvényes. Tehát nincs.
Nos akkor büntethetnek?

Kell még láthatósági mellény is.
Sziasztok! Kérlek foglaljátok össze, hogy mik a kötelező tartozékok motorra. EÜ csomagnak kell lenni, de nem büntetnek, ha lejárt? Ez igaz?
Előre is köszi!
inkább egy 0-át tettem volna mögé még
elhal a topic....egy kis motiváló kép....
remélem Te is úgy kaptad a neved,hogy aprítod a fekete embereket...