Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.Egyébként nem újat,hanem max.2-3 éves mocit akarok venni,ami már 2 milla körül (alatt) van. A plexit mindenképpen le fogom cserélni, a Banditon is elég jó volt a szélvédelem, de így,túraplexivel tökéletesebb.
Üdv.
Szia nem Kappa hanem az egész rendszer Givi
Szia Gábor XX

Nekem sötétitett van,és örülök neki.Elösször is baromi jol néz ki a kék motoron,másodszor árnyékolja a vekkereket a nap elöl.Bebujni ugyse szoktam,igy nem zavar hogy nem átlátszo.A márkáját nem tudom,de valoszinüleg,eredeti honda(akitöl vettem nem volt szegény,és mindenböl gyárit vett).Az ára valahol,a csillagászati és a megfizethetetlen között lehet.
Üdv! Amint a képeken is látszik (az oldalamon) volt egy Puig márkájú sötétített ami sztem nagyon jól mutatott rajta, és használható is volt pedig csak a teteje volt kicsit megtörve, átlagmagassághoz bőven elég az ilyen is. A jelenlegi egy Givi átlátszó (ami kegyetlen csúnya, de nagyon hasznos ). Azt hiszem 15 és 20 pénz között vannak itthon , de érdemes megnézni az ebay-n mert mindig van kb25 db eladó mindenféle márka és tipus ott biztos találni megfelelőt.
http://search.ebay.de/search/search.dll?sofocus= bs&sbrftog=1&from=R10&satitle=cbr+1100+Verkleidungsscheibe&sa cat=-1%26catref%3DC6&sargn=-1%26saslc%3D3&sadis=200&fpos=Post leitza&ga10244=10425&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&fsop=1%2 6fsoo%3D1&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search&fgt p=
Szia!

Sajnálattal olvasom hozzászólásod... Kérdéssel tartanálak fel: Ha jól látom a a hátsó top case tartó az kappa. Az oldalsó rendszer is az, vagy az más típus?

Válaszod előre is köszi
Sziasztok!
Ha már a magasságoknál tartunk... én 172 cm "magas" vagyok, de a tapasztalatom, hogy a túra plexi nem szép, de hasznos én erre a szezonra szeretném lecserélni, de semmi képpen nem sötétítettre. Van tapasztalat, kinek melyik túraplexi vált be?

Infókat előre is köszi
Én "csak" 187 centi magas vagyok,de kényelmesen elérem,a markolatokat,meg a kerzelöszerveket.Én tura plexivel vettem a vasat és 260-ig hibátlan a szélvédelem.Probaképpen vissza tettem a gyárit(mert meg kaptam a vashoz),hmmmm... mit ne mondjak,200 fölött nagyon gáz.De ha megnézed az adatlapomat,ott rajta ülök,talán ad valami kiindulási pontot.Egyébként ha XX mellett döntesz,ne fogd vissza magad.Én vacilálltam az XX,és az FJR-1300 között(utobbi mocskos drága közel 4 milla),de hál istennek az XX mellett döntöttem,az elöbb emlitett ok miatt.És nem bántam meg.Már emlitettem nem ma kezdtem a motorozást,és volt szerencsém,az összes modern rizskályhával menni,FZR,R-1,GSXF-600,GPZ,stb.De eddig a csucs ez a honda.Pedig például az R-1-be is bele volt szuszakolva egy kevés paci,de mégis valahogy az XX,az XX.
Sziasztok sajna ugyalakult hogy megkell válnom a mocimtol ha valakit tudnátok akit érdekelne szoljatok.A motor adatai:CBR 1100 XX,évjárat:1998. Km:42000.Megkimélt szép álapotu.Iár:1.25M
Hy!! Én is 193 cm vagyok és kb 115 kiló, nekem is teljesen megfelel az enyémen túraplexi van és 200-220 ig teljesen jól el lehet csücsülni rajta még hosszabb távon is, és sok ismerőstől hallom akik mondjuk 175-180 cm körül vannak hogy túlságosan nyújtózkodniuk kell, meg hosszú a tank meg ilyesmi. Uh szerintem az ilyen colosok is mint mi, jól érezhetik rajta magukat. Sztem elég nehéz benne csalódni mert a Bandit után sem lesz nyomaték szegény (haver vtr 1000-éhez tudnám hasonlítani). Sok sikert a vásárláshoz.
Szia Ta-La!

Az üléspróbát mielőbb ejtsd meg valamelyik márkakereskedőnél és ha valóban beleszerettél.. akkor keményen alkudj, de ezt jobb, ha szezon előtt elkezded, mert utána nem lehet bírni a kereskedőkkel, vérszemet kapnak és nem nagyon engednek az árból. De a titok, hogy új XX-et keveset adnak el ezért lehet az összeget közelíteni az elképzeléseid felé...
Szia JuniorXX!
Nagyon köszönöm a válaszod! A "beleszeretésnek" a nagyrésze már megvan, a többi, azt hiszem egy próba után meglesz.Megpróbálok tavasszal a márkakereskedőknél tesztelni egy mocit.
üdv: Ta-La
Szia Ta-La

Én 195 centi vagyok. 110 kiló. Nekem az XX elött egy 400-as kawám volt. Ahhoz képest ég és föld. De szerény véleményem szerint nem fogod megbánni ha az XX mellet döntesz. 200 felett szoktam csak a plexi mögé bújni, az alatt még elviselhető a szélvihar. Állítolag túra plexi meg csodára képes. De nekem nem igazán tetszik. Amúgy lábtartó, meg az egész ülés pozicíó szerintem első ostályú. Csak akkor probálj ki egy ilyen motort ha tényleg tetszik, mert úgy jársz mint én, és beleszeretsz.
Szevasztok !
Szívem vágya egy XX !!! Jelenleg egy nagy Bandittal közlekedem. Az egyetlen felmerülő kérdés,hogy mivel 1,90 cm magas vagyok és a súlyom is jócskán megvan hozzá mennyire férek el ezen a csodás gépen. (térd,szélvédelem,kényelem) Sajnos nincs az ismerősi körömben senkinek ilyen mocija,hogy legalább egy "üléspróbát" tudnék eszközölni.Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata-megköszönném. Esetleg-valaki Miskolc /Borsod/környékéről?
Az TREPNI. :)
Szia Sanyi

Fékbetétet még nem cseréltem,de én itt a Motorradba szoktam venni(mert két utcányira van).Minden motoromhoz ugy kértem,a gyárival megeggyezö minöségüt adjanak,se rosszabbat,se jobbat.A lényeg ne gyári legyen,mert az megfizethetetlen.Az XX-en amugy is hiresen jo a fék,söt talan a legjobb a vasak között(talán az R-1 ellenfél ilyen téren,de az szupersport vas 175 kiloval).Ugyhogy nekem jo a gyári minöség,nem gyári áron.
JuniorXX

Hiztam vagy husz kilot!De komolyan nagyon jol esett,amit irtál.Hozzá teszem mindenféle képpen talizni kéne egyszer,már csak azért is,mert ahogy nézem nem csak a tipus azonos,de a szin is.Ha meg segitteni tudok,mért ne tenném.
Üdv Milka!!
Igazad van nem tom mivel kevertem össze de így emlékeztem, hál"stennek még az enyémhez nem kellett nyúlni, mármint a belsejéhez. Lassan nálam is cseréssé válik ez a feszítő, uh lehet hogy csoprtos életmentő lehetnél . Ti milyen fékbetéteket használtok ill mennyibe fáj a gyári nissin?
Szia milka!

Én asszem már azért érdemes volt bekötettnem a netet, hogy ilyen kaliberű emberekkel megismerkedhetek. Igaz csak fizetéskor, de biztos megrendelem utánvétellel. Te már igy is sokat segítettél rajtam. Remélem azért egyszer majd összefutunk és találkozhatunk személyesen. Én is járok Pest felé, igaz ujabban egyre ritkábban. De az is igaz XX-el nem igazán távolság. Most már csak jó idő kellene,de arra még várni kell egy pár hónapot. Ilyenkor csak döcögni lehet, viszont nem kopik a gumi.
Szia JuniorXX

Szerelödnek igaza van,nem tud elugrani,csak marha idegesittö a hangja(csörög).Viszont némi telljesitmény vesztéssel jár,mert a laza lánc miatt,ha századokat is,de el megy a vezérlés.De ezt neked mint szerelönek nem kell ecsetelnem.Szerintem akár postai utánvéttel is elküldik(kb.1500FT),de ha gondolod rendeld meg,én átveszem és eljuttatom hozzád.Valamelyik kollegám csak megy arra fuvarba.

Honda Szallerbek:XVIII.Üllöi ut 812/a
Tel:06-1-291-5555
Szia milka!

Nekem nem a cserével van gondom. Elvileg nekem is ki kéne tudni cserélnem a feszitőt, mert autószerelőnek tanultam valamikor. Inkább itt Szombathelyen a Honda márkaképviselettel. Ezek a kis aranyosak 27 000-ret mondtak csak a házra, rugó, fogasléc nélkül. Azt már meg se vártam, hogy mennyit mondanak a komplettra. Szerintem ez egy kicsit irreális nem??? Ha tudsz tényleg 13-ért erösitettet az valami megváltás lenne nekem. Most az az igazság eléggé elhalkult, de nem szivesen hajtom igy a vasat, föleg az én stílusomba. Bár azt is halottam motorszerelő ismeröstől, hogy nem tud elugrani a vezélés semmiképen. De nem szeretném megvárni, hogy igazuk volt-e.
Szia JuniorXX

Szerintem nem éri meg kimenni ezért.Én a Honda Szallerbeknél vettem,de ne engedd hogy kicseréljék,mert többe kerülhet a leves mint a hus.Ha gond a csere erre vetödsz,és én pár perc alatt kicserélem neked INGYEN.
Szia Sanyi.

Azt kell hogy mondjam,az infod téves,legalábbis a vezérmülánc feszitöt illetöen.Söt valoszinü a szaki is téved.Én személy szerint cseréltem ki az enyémbe,Sima (bamba) egyszerü,rugo feszitésü,racsni ellenébe(ez gátolja meg hogy vissza lazuljon) és ez szokott tönkre menni.Nincs ott semmi féle olajnyomás,meg mindenféle fityfene.
Helló!

Köszi a tippet. Nem tudom még mihez kezdjek ezzel a rohadt feszitővel. De asszem megreszkírozom rá az újat. Lehet kinézek Ausztriába, hátha ott még olcsóbb lesz a cucc. Álítólag Bécsbe van olyan nagyker ahol elég barátságosak az árak. Ha esetleg lesre futok még visszatérünk a dologra. Meg ha már ott vagyok rákérdezek a gyertyákra meg a többi cullangra ami itt nálunk horibilis pénz.
200 kilónál ilyen faszságot...heeh szóval 200-nál, bocs elkúrtam.
HY Albert! lehet tudok neked egy plexit, átlátszó magasított túra Givi plexi, egy minimális hibával egy pici karc nem zavaró helyen, 200 kilónál is csak üldögélek rajta uh nagyon jó cucc. Képet találsz az adatlapomon az utolsó képen az van rajta, másfajtát szeretnék azért adom el.