Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Valakit keversz valakivel ....vagy nem?
Nekem érne, 4 új autót vettem eddig mindig hitelre és szeretek beleülni elsőnek no meg az sem mindegy, hogy vagy 12-15 évig igazából csak beleülni kell, aki fuvarozott már tudja, hogy megfizethetetlen, hogy amikor el kell indulni akkor nem izgalommal eltelve indítózok, hogy na ma miért nem megy és hol mikor robbanok le hanem csak az utat kell megtervezni. Most keresek annyit, hogy egy új vitarát simán kihozhatnék, de nem merek, 2 hete derült ki véletlenül (főnökök beszélgettek egymás közt), hogy a biztos jó melóhely legkésőbb jövő ilyenkorra megszűnik mert elviszik és automata rendszert állítanak be az új csarnokban, hát ennyit a biztos jövőről, nem merek semmit bevállalni, még az is sok ami van ha beüt megint a gebasz.
szerintem ezeket a pénzügyi elemzéseket nekünk sok értelme nincs csinálni
egy olyan világban ahol a gyurcsány bohóc egyetlen buta megjegyzésére majd 10% veszített a forint az értékéből ott sok értelme nincs okoskodni
"hogy 80100 körül lehetett keresni," ......nyilván 80-100 körül.
Pontosan erről van szó - az "új autóm van" érzése nem érhet ennyit.
A hitel nem ördögtől való viszont itthon a kiszámíthatatlan gazdasági környezet miatt értelmetlen felvenni, igazából az sem biztos, hogy holnap mi lesz nemhogy jövőre, öt-tíz vagy húsz év múlva. Nincs biztos munka, vállalkozás ami nem omolhat össze bármikor, sokszor írtam régebben, de újra, 2009-ben sem az volt a baj, hogy megemelkedtek a törlesztők hanem, hogy bebuktak a cégek és hirtelen elfogytak a melóhelyek. Akkor kerestek a melósok a gyárunkban 180-250 körül, volt lakáshitel 60-80000/hó és ez fizethető volt, ugye megemelkedett a törlesztő mondjuk 100-130-ra és akkoriban ha minden marad a régiben még ez is kinyöghető lett volna, de sajna a melóhelyek vesztek el és ha valaki visszanézi mik voltak az átlag fizuk akkor láthatja, hogy 80100 körül lehetett keresni, no abból viszont még az eredeti törlesztőt sem lehetett volna kifizetni és hiába kezdett el pár év múlva jobban keresni a melós addigra már végérvényesen eladósodott a kamatokkal meg ilyesmikkel no meg a bankok is szívesen ebrudaltak ki mindenkit akit lehetett, és ma is bármikor eljöhet ez újra, ez a kegyelmi éllapot ki tudja meddig tart, hogy munkaerőhiány van? Bármikor változhat.
"Ha meg félév mulva olyan mértékben változik hogy vállalhatatlan"

Akkor nagy baj van.Ha a 6 havi kamatperiódus fél év alatt vállalhatatlan mértékben változik (úgy, hogy marad a munkahelyed, nem csökken a család jövedelme és váratlan kiadások sem jönnek csak a hitel emelkedik) akkor a nagy kicentizés mellett itt az újabb válság...
nézd meg az usa-ban (ami mint tudjuk nem annyira fejlett mint MO) most hol tart az alapkamat és nálunk mennyi (nem a thm, hanem az alapkamat amire a marge rakódik). Egy biztos. Innen sokkal lentebb már nincs és általában fáziskésésben vagyunk mind a csökkentésben mind az emelésben..

http://www.tozsdearnyek.hu/kam...
a fix annyiból jobb hogy azt ki tudod számolni mennyi, most is meg 3 év múlva is és a legvégén is
bár nem ez a legelőnyösebb a megkötéskor, és az is lehet hogy végig többet kell fizetni de ez egy tervezhető költség
persze hogy 12 van 15 ezer nem sokat számít de egy nagyobb összegnél már elég jelentős költségvetési hiány léphet fel egy 20% emelkedéskor ami azért egy 5 éves futamidővel is simán elképzehető
Ugyanez 25 évre biztosan nem lesz kedvezöbb verzio egyik esetben sem. A két ötéves közt is választani kell, figyelembevéve mimdent amire számitani lehet. Ha meg félév mulva olyan mértékben változik hogy vállalhatatlan akkor tudjak kiváltani, lezárni futamidöt modositani, stb.
Ez is egy szempont a hitelnél, ha vettem fel. Idö függvényében hogy változik a törlesztö. Aztán a mérleget megtalálni a részlet és lejárat közt. Meg aztán hogy lehessen költségmentesen elötörleszteni, végtörleszteni, milyen garanciák vannak és ki adja (állam, bank, eu forrás) meg néhány apróság amik befolyásolják a folyamatot.
"rövid lejáratúak sokkkal előnyösebbek"

ezt kimondta? Van két 5 éves hiteled. Az egyik 6 havont árazódik át a másik 5 évente (vagyis az fix).

Ember nincs aki megmondja, hogy melyikkel jársz jobban.

Az egyik esetben végig fix a törlesztő részleted, a másik esetben most kevesebb, de nem tudod, hogy 6 hónap múlva vagy 2 év múlva hol lesznek a kamatok.
még 2008 előtt egyik ismerős lecserélte a trabantot egy 1.0 suzukira
akkor rábeszélték a 10 éves hitelre, fizetett 10 ezer felé, de ha 5 évre veszi fel akkor 13 lett volna a törlesztő
az volt a mákja hogy eladta az rs traktort meg a szőlőt és egyben visszafizette az egészet mert 2008 után beszopta volna még azt a kis hitelt is
na ilyen helyzetekben az értelmes ember nem is gondol új kocsira.....
az új kocsi nem jár alapból mindenkinek
Ez igy nagyjábol igaz. Tiz évnél hosszabb idöre nem célszerü hitelt felvenni több okbol se.
Érthetö, én is igy gonolkodom. Ha lehet én is kerülöm, a házra meg soha semmit nem teszünk fedezetként.
a rövid lejáratúak sokkkal előnyösebbek, csak a népet megetetik a bankok hogy a hosszabb törlesztője mennyivel kisebb, de ha utánaszámolnak nem csökken annyira
sok ember nem képes kiszámolni mennyi pénzt tud úgy kivenni a költségvetéséből hogy hosszú távon ne hiányozzon, ezért érdemes avval kezdeni hogy félreteszek egy x összeget aztán ha ez egész évben tartható volt akkor esély van arra hogy a következőben se hiányozzon
Most láttam 5%-os THM-es forintalapú fix hitelt.30% önrésszel.
Itt több tényező van.
-1 a mai hit az hogy az új mind fos,és rákölthet az ember 2 autó árát
-2 az a nézet hogy én okos vagyok bukjon más a kocsin ha eladja
-3 hitel az ördögtől való
-4 a márkakereskedő csakis átver

Szóval ma az a menő aki németből levetett áttekert órával jól átbaszott öreg felsőkategóriás autót vett 1,5 milláért.
Ha két emberre nézed, akkor is necces....
De ahol 3-4 ember van, amiből anyu-apu (akik keresnek) és két iskolás gyerek. No way
55 éves vagyok és beteges, ha elveszteném a munkahelyemet, ki tudja találnék-e másikat? Vagy a betegség miatt esek le a lábamról, akkor ki fizeti a törlesztőt tovább és miből? Viszik a házunkat a tartozás fejében? Szóval én hitelt SOHA TÖBBÉ nem fogok felvenni, pláne nem egy nem létfontosságú dologért. (A kocsi létfontosságú, de az hogy új legyen, az nem az).
200ból?
nekünk most se kerül ennyibe, nem is kerülhetne mert nincs ennyi
ha minden hónapban lenne 200 pénzem akkor baszki itt arany kanálból ennénk a kaviárt
80 felé vannak a csekkek, ebben nagyjából minden benne van az is ami évente 1x jön
aztán marad 50-60 felé amit lehet költeni amíg sulis volt a gyerek addig jött a családi de ettől többet el is vitt a gyerek

amúgy a sör meg a cigi szerintem nem műszaki dolog, simán lehetne mindenkinek a költségvetésében 10 ezreket spórolni
A hitel se mindig ördögtöl való, csak tüzetesen körbe kell járnia feltételeket, hagyni menekülési utvonalat ha,gebasz van és nem centire kimérni egy csilivili tárgyért a törlesztést. A deviza jól indult, csak azt se körültekintöen vették fel. Nekem a,házra volt anno, de aránylag jol kikeveredtem belöle,sikerült átváltani.
Még mindig csak műszaki dolgokról beszélsz.....

Enni, ruházkodni, rezsi....és még sorolhatnám. Az élet szükségletei. Ezek nem létező költségek?
Ha van is házad/lakásod..... nem jön ki havi 200-ból.
nekem sosem volt új autóm mert nem látom célszerűnek
ha lenne 4 milla vagy kicsit alatta olyan kocsi ami kibírna különösebb ráfordítás nélkül 20-22 évet és mondjuk 300 ezeret akkor biztos vennék egyet az kb az én életem kibírná
mivel ilyen kocsi nincs és már nem is lesz így nem lesz új autó
Nem elérhetetlen manapság az uj autó, akár kedvezö hitelre is, ha van egy jó munkahelye a delikvensnek. Viszont nagyon sokan,azért nem vesznek ujat, mert nem akarják elbukni azt a nem kevés pénzt az autó árához viszonyitva, amit az elsö 4 évben vesziti. És teljesen igazuk van. Viszont az uj auton van garancia, nem tekert az óra, nem vokt céges autó, etc.