Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Te újonnan vetted az Opelt?

Én még soha nem álltam úgy anyagilag, hogy akár megpróbálhattam volna / meg mertem volna próbálkozni egy új kocsival - utólag kiderült, hogy szerencsére.
amikor az első opelt vettem(2003) akkor svájci frank kölcsön volt kemény 0 orintos önrésszel valami 800 ezer kölcsön összeggel
minden hónapban jött az értesítő hogy ennyi az árfolyam ennyi frank a törlesztés ez ennyi forintban
aztán a büdös dízelnek menni kellett a háztól mert egyrészt a dízel szar, másrészt meg akik igérték mégsem hoztak gázolajat
utána jött ez a király 1.4 benzin 2005-ben rádobtam a fos dízelre egy 300 ezres roki utalványt és a kölcsön át lett vezetve a benzinesre
egy ismerős intézte ezt aki már 2005 ben mondta ne vegyek fel frank hitelt ha hosszú távra akarom mert baj lesz hamarosan
amúgy a frank alapú( ami nem az mint előtte volt) és a forint alapú között 3 ezer volt(20 a frankos 23 a forintos)
nem emlékszem milyen volt a forintos de fél évente jött egy értesítő hogy ilyen kamat meg olyan és mindig az lett a vége hogy 2-4 ezret pluszban fizetni kellett ami a vége felé még csökkent is
tököm tudja már mi volt ez pontosan akkoriban állítólag ez volt a kamat-kockázat szintem a leg optimálisabb 4 éves futamidőre 20 alatt volt a + fizetnivaló
szóval aki ebben benne volt már 2005 ben látta hogy ez a deviza alapú kölcsön bukó lesz, csak ugye nem mondták mert erre jött nekeik a magasabb jutalék
többnyire meg sem említették hogy létezik forint alapú is ha igen csak annyiban hogy a legrosszabb konstrukció ki lett emelve hogy ehhez képest a deviza alapú mennyivel jobb
"...Nem azért vagyunk a földön, h fizessük a számlákat és meghaljunk...
...hanem hogy rengeteget szívjunk is közben...."
Melósnak a joga befogni a pofáját.
Vettem anno kettő új autót is kipróbáltam. Többè már nem veszek. Pajd egy egèsz fiatalt 3-4 èvest eccer kp-ra. Amikor hitelre vettem akkor is 1.6miska volt az önrèszem.
Ez teljesen igaz.....a mai szemmel és egy viszonylagos jólétből nézve így van viszont akkoriban ahogy most is úgy nézett ki, hogy elképesztő fellendülés van, a fizetések egyre magasabbak és egyre biztosabbak fejlődőek a munkahelyek (én is alig találtam sofőrt és targoncást akkoriban majdnem úgy mint mostanában) így ha valaki végre feljebb jutott anyagilag akkor a jövőben bízva miért ne vehetett volna fel hitelt akár kis kezdővel is főleg devizában hisz az jóval olcsóbb volt mint a forintos ( a vicc, hogy még az árfolyam elszabadulás után is jobb volt a devizás mintha alapból forintosat vettek volna fel, nekem a devizás indult 80-ról míg a forintos rögtön 130 lett volna és a devizás a legrosszabb időkben sem érte el a 130-at), honnan kellett volna tudni, hogy pár év múlva bedől a jóság hisz még a nagy szakértők sem tudták (nem a faszt, szerintem pontosan le volt játszva előre az egész) előre? A jobb életre nem csak a jómódúak vágynak hanem a melósok is és erős elitizmus ezt a jogot megkérdőjelezni.
én szivesen kiülnék a kertbe nézelődni de eddig még lusta volta a kerti hintát megcsinálni, a tervezés feléig eljutottam már
amúgy sosem mondtam hogy a küszöböt rágom, csak azt hogy csóró vagyok, csak olyan patent költségvetési tervet eszeltem ki hogy emiatt nem halunk éhen
amúgy még a vasutas végkielégítésem van a takarékban, az van néha-néha megtoldva amikor beesik valami ajándék pénz
szerencsére a gyerek önálló lett így néha marad egy kis lé amit erre-arra félre lehet tenni
nekem a kevés is elég.....sosem voltam nagyravágyó
osztrkok helyett románba megyünk ott ia a fapados utakra aztán szinte alig több mint a benzinpénzből megússzuk
legutóbb is 4 nap 3 éj félpanzió+ utazás+ robogózás nem volt egész 35 ezer
Ebben most egyetértek veled. Másrészt meg 10 vagy 20 %-kal sosem szabad uj autót venni. Minimális de jol átláthato rizikót meg mindig vállalni kell,vagy hagyni a fenébe és mindent készpénzben kell számolni.
De akar, miért ne akarnak valaki újat venni? A csórót megvezették azzal, hogy örökké fog tartani a a jólét és elhitte így persze, hogy bevállalt amennyit lehetett, hogy végre jobban éljen, most is ugyanez van, aki elhiszi, hogy ez örökké tart az bevállal megint aki nem az meg nem mer. ......és igazad van, én pl. szeretek élni és biza bármilyen kevés pénzünk is van azért csak igyekszem wellnesre, külföldre vinni az asszonyt, gyereket, normális kajákat enni stb. mert nekünk ez az élet, nekem kevés, hogy minden nap munka után kiülök a kertbe oszt nézelődök ki a fejemből hátha rám nyit valaki, hogy beszélgessünk, ismerek ilyen szomszédot, de nem akarok úgy élni viszont te sem élsz ilyen egyszerű életet hisz motorozol, autót akarsz venni és nyilván nem a küszöböt rágjátok mégis ezt hirdeted.
az a gond hogy nem egyről beszélünk
a csóró régebben se akart új autót venni és most sem akar
ellenben régen a csórókat megvezették és ezért vettek új autót, jól meg is szopták
az hogy nincs félretéve az más dolog az az életvitel miatt is van mert az sem tesz félre aki tudna inkább ha összejön 1-2-300 pénz "feleslegbe" elmegy wellneselni vagy ilyesmi
Pontosan, elgondolkodhat rajta mert jelenleg megengedheti magának, de biztos, hogy így marad ez 2-3-5 év múlva is? Épp régebben volt könnyebb új autót venni meg is lett a böjtje, könnyen felejtünk, de te arról beszélsz, hogy úgyis kevés hitelt vesz fel mert hát van 3 millája félretéve én meg azt mondom, hogy nincs tehát megint csak 20-30%-kal hozza el az autót legalább 5 évre vagy többre. Akikkel én dolgozok együtt ott a melósoknak nem azon fáj a fejük, hogy mikor milyen új autót kéne venni hanem kissé próziabb dolgokon agyalnak.
sanyi vazzeg........
aki új autót akar, vagyis aki reálisan elgondolkodik rajta, az azért nem olyan csóró hogy napi megélhetési gondjai vannak
egy új autó nem az amit bárki megengedhet magának
de pl egy jobb cégnél egy átlagos co hegesztő már simán elgondolkodhat rajta ha nem épp a 6.gyerekkel terhes az asszony....

én csak azt mondtam hogy mostanában egy új autó vásárlás nem annyira nehéz mint régebben volt
A gond ott van, hogy ugye nincs 4 év spór mert akinek kell az autó annak azonnal kell nem 4 év múlva viszont ha 4 évig használ egy öreget akkor arra rákölti azt amit spórolni tudna így nem lesz spórolt pénz melós fizetésből ha csak nem olyan igénytelen az asszonnyal együtt, hogy az önkoritól és szeretetszolgálatoktól ruházkodnak-bútoroznak, azt eszik amit segélyként ki bírnak kuncsorogni valahol meg ilyenek, de ha valaki élni akar akkor annak ára van.....meg lehet élni akár 47000-ből is, de az nem élet, azt nem megélni kell hanem elmúlni.
úgy gondolom aki új autót akar venni az az átlagtól merészebb ember és leszar olyan kockázati tényezőket amiket más nem
és nem 10% önrésszel kell venni bármit is......
amúgy a 4 év spór 2 év hitel teljesen járható út így 6 évesen ismét lehet elkezdeni a spórolást 10 évesen cserélni a kocsit ekkor jó eséllyel már nem kell következő hitelt felvenni mert a maradék 1/3-1/4 részre ott a lecserélendő kocsi
már ha mindenképp új kocsikat akar venni az ember.......
Nem vitatom. De inkább az a jellemző, hogy a kötelező kiadásokra teszünk félre (ide értve a hitelt) a többi pedig feléljük.

A hitelnél arra kell figyelni, hogy pl autó v. motor esetén ha 10 % a saját erő és kitoltad a szalonból (még be sem indítottad) de már nem tudod eladni 90 %-os áron.Egy lakás esetén (válságot kivéve) erre jóval kisebb az esély, hogy a vételáron nem tudod továbbadni (kivéve ha nagyon drágán vagy olyan helyen vetted, ahová senki se akar költözni.)
otthon is lehet csinálni közös költséget
nekem pl van havi csekk 3 havi csekk meg éves csekk, ezen kívül egy 10 es megy félre az autókra hogy ha valami elromlik ne essek kétségbe
mondjuk ez inkább ilyen mozgó tőke mert most pl ebből lett vásárolva egy mosogatógép de apránként visszakerül az a összeg amire kell (idén voltak a műszakik jövőre nem lesz sok költés rájuk)
de mondhatnám a kutyára félretett pénzt is amiből tápot veszek, mert egy tenyésztő hozza kedvezményesen nagyobb tételben csak ugye 50-70pénz egyszerre
szóval mindent meg lehet tervezni egy családi házban is, csak akarni kell
Pontosan, de itt arról volt szó, hogy egy átlag melósnak kéne lennie 3 esetleg több millának is félretéve.....erre mondtam, hogy kevés ilyet ismerek persze lehet, hogy csak mindenki titkolja. ......amúgy meg nem 3 millának hanem legalább a duplájának kéne lennie mert hát ha már ilyen takarékos a melós akkor nem olyan hülye, hogy az utolsó spórolt filléreit autóra költse.
20 éven keresztül ott volt a chf árfolyam. Az autóbbi 10 évben nem.

https://stooq.com/q/?s=chfhuf&...
Egy fizu semmit nem határoz meg. Ha van két család és mindkettő nettó 250-et keres együtt.

Az egyik panelházban lakik, kiszámítható közös költséggel a másik családi házban. Mindkettőnek ugyanannyi a vizszámlája, fűtés számlája, áramszámlája. Családi házban elromolhat a kazán, a villanybojler stb. Társasházban ezt a társasház fizeti.

Mindketten olyan munkahelyre jártok dolgozni, hogy adják a munkaruhát (nadrág, póló, cipő.. A másiknak ezeket magának kell megvenni.

És még sorolhatnám..
nem emlékszem pontosan de volt valami beszólás-elszólás ami miatt órák alatt lement a forint ár, én úgy emlékszem a bohóc ideje alatt volt aztán lehet nem ő volt a kijelentő ember hanem valamelyik pénzügyi embere
nekem volt anno chf kölcsönom akkor még 160 körül volt és ha jól emlékszem 2% kamat
mert mindig mindenki "elbassza" a pénzt
amúgy ezt megfigyeltem hogy aki eddig megélt 120 ezerből és mondjuk lett másik meló vagy munkakör és a 120 helyett 160 lett annak ugyanúgy nincs pénze a 160 ezerből sem
persze az a +40 a mai világban nem sokat ér, de ha csak ezt félre tenné akkor az már éves szinten fél milla, és ugyanúgy élt mint előtte
Kevés melósnak van meg 3 milla egyben, legalábbis én csak egyet ismerek, de annak a másik állása valami házkezelő ahonnan még kap fizut a nejével együtt no meg a vállalkozók tolják rendesen, hogy őket hívja jelentős túlszámlázással ha valami javítani való akad a lakótelepen, 6-8 lépcsőháza van és minden héten jön valami szaki, no neki van fiatal és jó autója a nejével együtt.......,de valahogy ez nem jellemző a gyárban.
egy árfolyamot két tényező határoz meg illetve ezek kombinációja (az egyik valuta erősödése vagy gyengülése és a másiki).

amikor az snb kiáll (svájci jegybank) chf mögül akkor a hufchf árfolyam 260-ról 320-ra ment fel. Eurban ugyanez az idő pedig 305 és 315 között volt.

És akkor emlékeim szerint már nem Gy volt.
gyurcsány idejében voltak erőteljes ingások , nem emlékszem pontosan az okokra
de vicces figura volt ehhez nem fér kétség
most nézegetem hogy 1 milla kölcsön 2 évre 45 ezer 3 évre 30 ezer
kb 110ezer a kamat a 3 éves konstrukcióra, ha nem is ennyit de legalább felét veszítené a megtakarítás
szóval ha a 4 millás kocsira megvan 3 milla az a maradék egy hitel már nem az ördögtől való
azért ez nem csok ahol 20 meg 25 évre 60-70 ezer a törlesztés