Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Munkába járáshoz a robogó lenne jó választás.Persze ha nem több tucat kilométerre van a munkahely.Kényelem,fogyasztás, rakodhatóság,ár et cetera mind mellett szól.
Érzem én a két tábor közti ellentétet....tény és való, hogy mind a két tipusból amint egy jobb felkerül és reális áron akkor annak nagyon hamar gazdája lesz. Eddig robogóztam, lehet ezért érdekel még a Gs500 ... nekem napi munkábajárás amire használom, mert autóval 40-50perc motorral 17perc ...ha nem tolom neki akkor 25perc.
De ugyan akkor megbízható gépet szeretnék, és ez mind a két márkára igaz.
Gs500?Hát motorozni akarsz vagy robogózni?
Üdvözlet Szaktársak!

Volt már dolgotok LED-es indexel? Az ellenállást (6,8R 25W) hova kell kötni?
Erről az olajszűrőről mi a véleményetek? http://motoralkatresz.eu/termekek/2702/
Szia fisi.
Megkaptam a "leírást", igazából a népitélet/motorok -on hasonló hozzászólások és leírások vannak de így valóban iszonyatosan jól egyben van. Lehet átállok a sötét oldaéra és GS500-am lesz. Ami visszatart az hogy léghűtés mert Bp. araszolás van bőven még ha kocsisor között megyek, (mert ott megyek) akkor sem olyan a légáram ami kedvezne a léghűtésnek. Er5 hátránya, hogy valóban kevés van és bontott alkatrész e-bay-n kívül elérhetetlen, de árban veri a suzukit. Vasárnap volt egy hirdetés nagyon szép ER5 győrben este 10-kor tették fel írtam egyből mail (csak nem hívom 10-kor) délben már nem volt fent....elkelt :-( Szóval még bizonytalan vagyok, de köszönöm a leírást sokat segített.
köszönöm a válaszod! :) kicsit meg is nyugattál vele, hogy másnak is ciripel picit a motor. igaz kicsit sok km-el vettem , de szerintem nagyon jó állapotban van. (63e km)
Nem sokan guruluk már gyári dobbal.Viszont a Handó Peti által gyártottakról sokat megtudhatsz innen.Már mindent leírtunk többször is.Lényeg:ajánlani tudom mert nekem bevált.Akinek még ilyen van az is ezt mondta.De olyan is van akit nem zavar a ciripelés ezért hagyta a gyárit. Japunak meg még nem ciripel.Ennél többet nem tudok mondani hirtelen.Majd a Fisi.
Na látod ha optimistán fogod fel a dolgot mindjárt nem olyan szörnyű!
Az enyém is teljesen gyári minden rajta ráadásul papíron csak 25kw.
Olajat nem eszi. De idén nekem is volt már gond vele. Tűszelepcsere meg benzincsap felújítás. Az önindító odabaszást nem viccnek szántam az elvégzett munka minőségéért qurvára háklis vagyok!
Sziasztok , újra! Látom szép kis bulit csaptatok a hétvégén :) esetleg valaki tud hozzáfőzni valamit a kipufogós kérdésemhez, vagy mindenki gyári dobbal gurulgat ? (bocsánat a türelmetlenkedésért, csak kissé bolygat a kérdés).
Az első keréken már radiál vagyok.
A 0 kilométerest nem volna türelmem bejáratni! :) -na meg pénzem se volna rá...
Egyébként most már csak röhögök az egészen(az előző önindító odabaszós hsz-ed felvidított),de ez tényleg kúvára nem az én hónapom!
De azért még tudom űberelni a dolgot,ugyanis mindezek mellett még összeszedtem egy defektet is! -szerencsére csak lassú,1 nap alatt kb.0.5bar-t ereszt,de nem foglalkoztam vele mondván holnap úgy is megkapja az új gumikat,de most még egy hétig fújkálhatom. :)
Persze azért nem adom fel olyan könnyen,főleg,hogy motorikusan,futóművileg stb... azért bizonyított.Olajat nem eszi,jó erőbe van,pöccre indul hidegen-melegen(mondjuk most pont nem ,illetve igen csak másképp kell pöckölni).Meg tetszik,hogy külsőre teljesen gyári rajta minden.
Köszönöm a segítségedet :)
Ha ilyen bizalmatlan vagy akkor sétálj be egy szalonba és hozz ki egy 0 kilométerest. Néha én is így vagyok ha valamit javítottam az első második út kicsit feszült h minden rendben van-e? De általában utána minden rendben! Volt már nekem is olyan h leraktam a motort minden fasza 2 nap múlva meg nem megy mind a 2 henger. Szétszedtem megnéztem nem találtam semmit összeraktam és megy. Vagy a 800 km-et futott gyertya megadja magát ez mind idegesítő! Ez pech mert szezonba minden nap számít de ha ez vigasztal erre a hétre elég sok esőt mond.
A kedves villamosságis nyaral,úgyhogy csak pénteken tudom visszavinni neki.Már a melóból is úgy jöttem haza,hogy egy kolléga tolt be.
A szervizes srác rendes volt,átraktuk az egész procedúrát jövő hétre.
A villamosságis meg csak bontogasson le mindent megint,ha már elkúrta.-nem tudom mi lehet a baja de mikor hazaértem éreztem,hogy igen csak égett szaga van valaminek,telefonon értekeztem vele,szerinte az egyik forrasztása olvadt le
Az a baj,hogy olyan típus vagyok,ha nálam így mutatkozik be egy jármű(lehet az autó-motor),onnantól már nehezen tudok benne megbízni a továbbiakban,attól függetlenül,hogy tudom ez nem a motor számlájára róható fel. -pedig amúgy ezen a néhány apróságon kívül nincs vele gond,de akkor is...
Hali!

Told be a motort meny el vele a szervizbe ott vetesd le az önindítót vidd el a villamosságihoz baszd hozzá jó erősen mond meg h van rá egy napja! Addig a szerelők a szinkron kivételével mindent megcsinálnak vagy ha betolják akár még azt is! Én ezt tanácsolom!
Nem való a 125 4t semmire! Nem kell az neked! A fiatal motorral is lehetnek gondok ez ne szegje kedved!
Szia hiei!

Nehezen indul a kezdet nekem ezzel a motorral!
Holnapra be voltam jelentkezve gyertyacsere,karbiszinkron,sz.hézag állítás,gumicserére,erre ma fújhattam le az egészet,mert a 2 hete frissen felújított önindítóm megadta magát,úgyhogy vihetem vissza a villamosságishoz.
Na ilyenkor vagyok úgy,hogy vettem volna inkább egy YBR-125-öst. -na de persze,ha azt vettem volna,akkor meg ez után csorgott volna a nyálam és előbb-utóbb úgy is ez lett volna belőle
Elküldtem !

Jelezz ha megkaptad!
Szia,
Semmi gond...
Ezek után gondolom jól hangzik, hogy tudok várni.
Mail címem feltöltöttem, oda ha írsz akkor nagyon köszönöm!
Kedves F.G. !

Elôször is ne haragudj, hogy nem reagált senki fél napon belül a kérdésedre, mint látod a banda találkozon volt. Amúgy is kb minden héten ide vetődik valaki ezzel a kérdéssel..

Adj egy mail címet oda elküldöm azt amire szukseged van!
Köszönöm a segítséget :-/
Cseszneki kép:
Ó már megint buzul ez a szar sportmotor
nem tudok képet felrakni..
Lemaradt a nyikorgós kanyar!
Illlen vóót éé!
Hát Lockenhausnál bebizonyosodott hogy jó az a futómű!

Hogy Pumukleet idézzem aki utánam jött:

"Fisi- te egy állat vagy!"

És erre azóta is büszek vok!

Ott nem volt kérdés- visszafordító előtt első hátsó kerék egyszerre nyikkant- Er- a meg kb. valahol a derekam, hátam közepe felé volt felkenődve rám, de tetszett neki az őrültködés!