Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen, a gyárira gondoltam, remélem meg lehet oldani.

Jól láttam, hogy Te használsz 1 foggal kisebb lánckereket elöl? Mennyivel lett dinamikusabb? Mostanában elég sokat megyek 2 személlyel és lomhának érzem, ezért amíg friss a láncszettem átgondolom a 16 fogas első lánckereket.
Hali!

Köszönök mindent! Ma beszéltem Handó Petivel és emlékszik Rád....minden méret megvan semmi akadálya.
Arra gondoltam, h szívesen meghallgatnám a motorodat élőbe persze ha csak van rá lehetőség és nem zavarok! :) Ha jól tudom Te kalocsai vagy mert ha nem tévedek megtaláltalak Facebookon! :)
Szóval Én mohácsi vagyok és arra gondoltam ha nem zavarok stb. akkor vasárnap elugranék Hozzád vagy találkoznánk valahol ahogy Neked jó.....már ha egyáltalán benne vagy a dologba! :) Nekem sajna csak vasárnap jó. :(
Ha benne vagy akkor légyszíves add meg a számod és Rád csörgök holnap.

Üdv Szabolcs
Mutasd meg egy kárpitosnak!Hátha nem reménytelen. Am milyen üléshuzat?A gyári borításra gondolsz?
Kiszakadt egy kicsi részen az üléshuzatom. Javítható, vagy csak cserével orvosolható?
Ocsmány a térded kalácsa.
De azt csak az össze dugos bilincsessel tudja az meg ocsmány !
Anulu !

Felejtsd már el a gyári dobot ,láttad az enyém alig tér el tôle nem akarod te azt vissza tenni többé !
Nyugodtan hivatkozhatsz !Ha kell kuldok képeket!
Csak, úgy hogy ha megcsinálja nekem csavarosra....vagy bilincses megoldás de az nekem nem tetszik. Nem tehetek róla ilyen bogaras vagyok! :)
De ha levágom a régit,h tudom vissza tenni?
Nem! ezt a gyári dob alakítgatást szerintem felejtsd el! Handó Peti megcsinálja neked a kipuffodat ugy hogy ha kell a régit is vissza tudod tenni! Bízz benne!
Köszönöm! :)

Mire írtad, h "És igen vissza tudod tenni a gyári kipuffot."
Arra, h át lehet alakítani a gyárit úgy, h fel tudjam tenni?
Handó Peti száma helyesen: 06302430034. És igen vissza tudod tenni a gyári kipuffot.
Nekem is visszadurrog.Főleg hegyről lefelé motorfék üzemben.Nem érdekel.Talán nem csinál problémát.
Üdv mindenkinek.

Már egyszer emlétettem a témát amit most szeretnék kérdezni minden kedves ER-5 tulajtól. Az lenne hogy nem tud nekem valaki eladó használt, komplett működőképes műszerfalat a gépemre. Mert nekem van rajta digitális de valahogy hiányoznak a mutatók
Idáig minden motrom mutatós volt és erről meg hiányzik. Még annyi hogy benzinmérős kellene.
A segitséget előre is köszi.
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. És igazából teljesen igazatok van.....nem kell ide rendszert venni, csavarosra kell megoldani! :) Eddig is volt szó a csavaros megoldásról csak arra nem gondoltam , h a régi dobot is át lehetne alakítani csavarosra és akkor ah egyszer eladom vagy ki tudja mit hoz a jövő akkor vissza tudom tenni! :)
Még azt szeretném kérdezni, h ez még stimmel? Itt elérem?
Handó Péter 06302340034

Fisi Tőled azt szeretném kérdezni, h én ugyan olyat szeretnék mint ami Neked van....tehát szinte olyan legyen külsőre mint a gyári. Hivatkozhatok Rád? Arra gondoltam hátha megvannak neki a méretek stb. és akkor működne a dolog.
Szóval?

Köszönettel: Szabolcs
Engem zavart a vissza durrogas úgyhogy allittattam rajta .Ennyi.
Én meg semmihez nem nyúltam a dobcsere óta(előtte se nagyon).
Se szelep se szinkron mégis megyen a ketyere.Motorszerelő meghallgatta filhallásilag és aszontahogy ne piszkáljuk.
Az előzőek olvastán a teleszkóp olajcserét is felejtem.Majd ha muszáj.
Ezt írtam folyamatosan- hogy karbi szinkron, és nálam az alapjárati keverék csavaron ki kellett tekerni kissé hogy ne durrogjon annyira vissza! Ezeket biza rá kell szánni, ahogy mondod!
Plussz egyet még ne felejtsünk el ebben a kipufogó dologban, ha fel van szerkesztve a "rendszer" hozzá kell lőni a karburálást is, mert ha nem elég érdekes dolgok jöhetnek ki belőle. Tehát ha csak a hang a lényeg, nem hiszem, hogy annyit megérne a dolog, hogy esetleg + 8-10-15e Hufot szánjál még a behangolásra, ja és nem is lesz jobb, mert ez még csak a kipuf oldal, mivel ez egy komplett rendszer, ezért ha valamibe bele nyúlsz az egyensúly megváltozik. Ez a hozzáértés hiányzik sajnos a sportdobos mocik 70-80%-nál! Nem okoskodni akartam, csak hozzá szólni!
Úgy is van
Teljesen hülye ötlet amit tervezel- bocs érte!

1- gyári új rendszer ezelőtt 6 -7 évvel volt 190 ezer ft- tehát ez a dolog már eleve halott...
2- ha fent lesz a sportdob eszed ágában nem lesz valaha is vissza csinálni! Erre mérget vehetsz- főleg ha olyan lesz mint az enyém, a kutya nem fogja figyelni- saját tapasztalat már ezzel a dobbal 2 műszakin mentem át azt se mondták fapapucs...
3- beszélsz HAndóval meg tudja neked a gyári dobot is úgy csinálni szerintem, hogy azzal a 3 csavarral bármikor cserélgetheted a sport, illetve gyári dobot...

Tehát feleslegesen ne költekezz!
Nekem jó egy daraban is! :) Nem koccoltam le..... szeretnék sport dobot....csak a hang miatt mert amúgy makulátlan a rendszerem! Szóval tervem az, h veszek egy komplett rendszer (vagy csak a leömlőtől a dobig) és arra szépen ráhegesztetem a Handó dobot! És akkor ha megbánom vagy ilyesmi, fogom vissza csavarom a gyári rendszert amihez nem nyúlok hozzá és minden a régi! :)
Szóval ez a tervem....biztos más a helyembe fogná levágná a gyári dobot rá egy bilinccsel az újat s viszlát! :) Én ezt e megoldást nem szeretném.
Egy darabban van az egész.Külön nem kapsz szerintem.Mi lett a csővel.Lekoccoltad a járdán mint én?
Sziasztok!

Úgy néz ki ha minden igaz akkor szükségem volna egy ER-5 kipuff rendszerre........dobra nincs szükségem csak a leömlőtől a dobig. Tudtok ebben segíteni nekem? Ja és mindképp savállós érdekelne tehát a 2005 után gyártottak!

Köszönettel: Szabolcs