Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

igy van lehet beragadt a láncfeszítő... most hogy összeraktam elinditottam is meg kelett kocogtatni hogy kiugorjon és jó lett!
Nekem meg olyat csinált a 300-as,hogy a vezlánc csere után pár száz km-el elkezdte, közepes fordulat felettről visszaengedve a gázt lánchang volt hallható! kibaszott idegesítő volt, időm nem volt szerelőre, ezért nem nagyon használtam felső tartományban a gépet, már hogyha nagyritkan motorra kerültem! Most hétvégén karbantartás volt és alapjáraton pötyögött a motor, amikor kétszer fémes kattanást/csattanást lehetett hallani! Azóta mentem vele és megszünt a lánchang, minden tartományban olyan a hangja, mintha most toltam volna ki a szalonból! Esetleg a láncfeszítő akadhatott be és most kiakadt és feszít rendesen?
én 35 ért vettem komplettan.. a régibe viszont jók a szelepek. bára hengerfejet is megcsináltam teljesen használható:) egyépként ma összeraktam uj vezláncal minden patent és ugyanugy fullad :S :S nem tom mit csináljak.. kéne egy karbi amit rápróbálok hátha az a baj..
vittünk egy kis életet bele :D
hát, 50dollár/ db ha ebayről kéne,amit találtam,de a méret alapján egy japán gyártótól ,ha találok akkora méretűt,akkor kevesebb,vagy ha esetleg lenne 1 komplett hengerfej bontva,az is jó,de nem nagyon látok most azt sehol.
te mennyiért vetted a h fejet?
Szia, hol van a klr helyileg?
Üdv. Tibor.
Jól bepörgettétek a fórumot :)))
az tuti.. :D de amugy mindig körbeforgatom ha összerakok egy motort .. nézted amugy mennyi a két szelep hozzá ha megveszed?
sok levegőt kap vagy farsot szív szerintem.
vagy szorul a gázbovden :D de gondolom azt nézted azért :D
hú akkor még jó hogy nem vert bele a dugó a szelepekbe,tudott volna gondot okozni:S
Hát az a durva hogy arra állitottam a vezérlést is szóval mivel a lendkerék odébb volt a jel se ott volt ahol lennie kelett volna :D holnap megjön a lánc,remélem éket is kapok osszedobom és kiderül.. kiváncsi vagyok milyen lesz a kawa amit nézel:)
Üdv. van egy 1993-as kawasaki klx 650-em az a problémája hogy ingadozik az alapjárat és gáz elengedésekor nem esik vissza a fordulat hanem 2500és 3500 között marad a fordulat van hogy visszaesik alapjáratra de egyre többször marad magasabb fordulaton,ha már valaki találkozott hasonló tünetekkel akkor azt leírhatná.
ez a legjobb amúgy ha az ember otthon szervízeli a motorját,egy tudja hogy mi van benne,olyan igényességgel rakja össze,hogy az tényleg jó legyen,meg rengeteg mindent lehet tanulni vele,mire pl te is rájössz a rejtélyes hibára:)
bár én az elektromos hibát utálom,azt nem lehet látni :D én gépészmérnöknek tanulok,így a mechanikai dolgok érdekelnek,inkáb legyen rossz a vezérlés vagy szelep vagy akármi,mint nincs szikra :D
hát az simán lehet probléma,mert akkor összevissza állt a lendkerék a főtengelyen, hol jó hol rossz helyen gyújtott.
én meg beszéltem a sráccal,akiről itt beszéltünk tegnap a másik klx, szerdán megyek megnézni:)
Szia.nem tudom hogy milyen,elvileg nem ette az olajat,én már darabokban vettem,megakartam csinálni magamnak,a hengerfejet kész,szelepek becsiszolva,csak pénz és idő hiányában nem tudom befejezi!
üdv ezeket már végigjáttszottam.. nem füstöl egyáltalán olyan ha ráhuzom a gázt mintha lehuznád a gyertyapipát lefullad .. egyépként én is szerelő vagyok bár nem főállásban :) de ez most feladta a leckét :)
Szia, ellenőrizd a vezérlést, levegőszűrő állapotát.
Füstöl amikor durrog? Kéken,vagy feketén?
Gyertya állapota?
Ha nem mész vele semmire keress. Motorkerékpár szerelő vagyok.
Üdv. Tibor. tibi0902@freemail.hu
csá,hát igen máés is tönkremehetett volna.. de szerencsére ez.. egyépként ma szétszedtem hogy kicserélem a vez láncot és a lenditökerék elnyirta az éket .. szóval lehet ez volt a baja.. vagyis nagyon remélem:)
Szia, tibi0902@freemail.hu.
Milyen állapotú a motorblokk nem csipegeti az olajat?
Küldj képeket.
Üdv. Tibor.
írjál ha megfejtetted,mi volt a baja a gépnek:)
amúgy semmi más baja nem lett a motornak a fagytól csak a hengerfej? az nagy szerencse, a hengert,vagy hűtőt vagy vizpumpát akármit tönkretehetett volna a megfagyás
üdv srácok nincs valakinek egy bontott kilóméteróraspirálja klr 650 hez
vajon mennyi lehet az új ára
jol teszed:) na mentem skacok kösz az eszmecserét :)
megnézem jövőhéten szerintem,holnap rácsörgök :)
az pille :D mint egy exc ktm :D
aha néztem én is .. ha annyi a baja amit irt akkor megéri csak nekem messze van én győri vk. igy kép alapján egybe van.