Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A szivargyújtó rövidebb szó, mint a 12V-os csatlakozó... De cigizni nem cigizek, úgyhogy tényleg a GPS-hez kell. A RAM nem tom micsoda, biztos valami márkajelzés...
Viszont ma voltunk motorozni, és mindenki panaszkodott, hogy megfagyott, kivéve én... He-he... Utálom, ha lefagy a mancsom, de ilyen mostantól ritkábban lesz.
A németek meg irígykedhetnek, mert itt a környéken az én motorom a legszebb... Annyian voltak az utakon, mint a nyű, de Z egy darab se (illetve csak egy...).
Szívem szerint mentem volna, de nem akadt rá idő. Sajnos. Majd holnaptól. Amíg nem esik az eső. Meg az enyém egyébként is fekete. Meg olyan magas sem vagyok... :-)

üdv
knapet
Sziasztok Fiuk!
Szembe "jott" / allt ma velem csepelen egy kek Z, magas tulajjal, kek ruhaban. Ismeri valaki?
egyaltalan voltatok ma motorozni?
najó, megint keresek pár alaktrészt

ha valakinél fekszik otthon szerszámosláda a z hez (az a fekete müanyag fiók a hátsó ülés alatt) akkor azt megvenném :)
Egyetértek . Én is ebben nőttem fel. Már kölyök koromban is ott forgolódtam a Fater mellet, amikor a Panni robogót bütykölte, aztán Danuviát, Pannóniát, MZ-t, Simsont, NSU-t, CZ-t, stb. Sokat tanultam belőle én is. Igaz a Z-hez hozzá se tudnék szagolni. Mármint a motor részéhez. De nincs is rá időm. Nem is azért írtam. Itt jó a társaság. Olvasgattam más fórumokat is, el kell mondanom, hogy a Kawa Z topic az egyik legbarátibb hely. Örülök, hogy a Z-t választottam.

Na megyek a sárvédőmért a Csabához. Szép az idő.
Hi Robis!
Nem nem értettem valamit , csak nem akartam a "befecskendezős" témára írni mert nem szeretném ha Cápa azt gondolná, h vele szórakozok, távol áll tőlem.
Mellesleg világ életembe magam szereltem szinte minden motoromat, autómat ez családi vonás
nem csak a saját de még a feleségem családja is tele van műszaki emberekkel.
/Egyetlen dologot nem tudunk megoldani a gépmunkát pl. henger fúrás illetve hónolás esetén, és csak azért mert elég komoly gépek kellenek hozzá./
Nem vagyok annyira fanatikus, de azt gondolom elég sokat tudok a motorokról és motorozásról is, és hogy nem törekszem a maximális műszaki ismeretekre, az csak azért van mert ha mindennél az életbe amit csináltam, illetve csinálok afull MAXIMUMRA törekednék a gyakorlat helyett még mindíg csak tanulnom kellene.
CSá FIGU
És mindenki száljon le a magas motorról!

.coRo
Ne essetek már át a motor túlsó oldalára....
FIGU, a Cápa mester nem olyan. Szívesen segít megérteni a dolgokat. Meg különben is nyugodtan írd le, hogy mit nem értessz, aztán max. jót röhögünk rajta. De ez nem vérre megy. A Z találkozón meg majd jól kibeszélünk mindent.
Ok!
Nekem ez nagyon úúúúj..

.coRo
Én Ma is dolgozok, úgyhogy nem érek rá, bár mindennél jobban esne most egy kis lightos gurulgászás valahol...
Viszont a héten szerdától szabad vagyok!

.coRo
Hali!

A RAM felirat szerintem a GPS tartójához tartozik. A szivargyújtó meg teljesen komoly, amúgy csak megszokásból hívják így a 12V-os csatlakozót. A GPS nem működik áram nélkül.

Üdv
knapet
Nekem hamutartót hozz!

Ez komoly? Ez a Szivargyújtó, vagy csak valaminek a gúnyneve?

.coRo
Ahhh, hát ilyenem se lesz soha!
Egyébként mi az a bazinagy izé "RAM" felirattal a fűtéskapcsoló mellett?

.coRo
Szasztok!
Én nem merek semmit írni Robis mert az olyan Cápának mint bikának a vörös posztó.
A szakszerűség kedvéért a bika színvak, de a közmondás még is csak így mondja.

Megy ma valaki valahova ? Mikor? Spontán valami?

Mizu KINGmidas, csak érdeklődöm hogy áll a cucc, nehogy stresszeld magad, nem azért kérdeztem
De ma tuti kitolom a gépet csak ezért .
Üdv FIGU
Ja bocs, azért mert befecskendezős, nem diesel. Mellé ütöttem.
Visszaolvastam, Cápa mester írta. De visszaolvasva, már értem, hogy miért kell az elektronika. De a dieselség magyarázata akkor is hibás Mesterem. Szóval azért mert valami nem befecskendezős, azért még nem hívhatjuk dieselnek. Az öngyulladás a lényeg. Nagy nyomáson, hő hatására berobban. És nem szikra gyújtja. . A többi stimm.
Na most kapunk Cápitól. ja a befecskendezésre visszatérve. Valaki, lehet, hogy Cápa írta, hogy a befecskendezős motorokat akár hívhatnánk dieselnek is, mert az is befecskendezős. Nos ez így nem helye. A Diesel azért diesel, mert öngyulladásos elven működik. . Aki ezt írta, attól több guglizást várunk. . Egyébként mi a tököt keres a Z "porlasztóiban" elektromos csatlakozó? Úgy tudtam, azokba semmit nem tesznek.
Pont így!
piros bizbaszt a piros bizbaszhoz, fekete bizbaszt a fekete bizbaszhoz
OK. Hát én a szereléshez nem értek... Lehet kötni egyenest az aksihoz, a pirosat a piroshoz, a feketét a feketéhez... (úúúúha, ezért kapni fogok Cápától...) Vagy a tank alatt van egy kábelköteg, oda is be lehet kötni.
Drága Csutika, és hová kell bekötni a végét?
Csuti, akkor hozz nekem is egyet kérlek. Megdumáljuk, hogy mikor és hol találkozunk.
HELLO!

Én Emaxos plexit néztem a Z-re szerintem az néz ki legjobban ! De azt nem tudom hogy furás nélkül fel lehetne e tenni?
15 euro. Ha a kormányra teszed, nem fog elérni az aksiig a drót, meg kell toldani. Vagy rá lehet kötni a lámpára, de ahhoz le kell szedni a tankot. Vagy az ülés alá kell tenni, de én a GPS miatt inkább a kormányra raktam. Adnak hozzá mindent, egyszerű.