Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én sem úszom meg olcsón. Tavaly Augusztusban vettem egy Kawasaki Versyst Angliában. (Kint éltem majd 3 évig.) Hazagurultam a járgánnyal, természetesen beleszerettem, eladás meg sem fordult a fejemben. A hideg zuhany akkor jött, amikor megtudtam, hogy 200 darab ezresbe fog fájni, mire magyar rendszámom lesz. Mit mondjak... fincsi!
itt
utána lehet olvasni, járni.
Nekem olaszból volt, de amit leírtam kb annyi dolgom csupán.
Osztrák papírjai vannak a motornak. Af1 volna a motor.
NAV(reg.adó)+biztosítás+műszaki vizsga.
Melyik külföldről? az se mindegy
két nyelvű adás-vételi szerződés, forgalmi engedély, kivonó papír( igazolja, hogy kivonták végleg a forgalomból és leadták a rendszámát)

Kb ezek tömören.
Sziasztok szeretnék venni külföldről egy 1993-as 125-ös sportmotort.
Mik a teendők a magyar forgalomba helyezéshez és mennyibe kerülhet?
Köszönöm.
Sziasztok! papíros xr650r-t vennék max 800-900 ezerért! hirdetnek eggyet Siófokon de egy hete nem veszik fel a telefont:/ aki tud olyan embert aki árulja a motorját légyszi irjatok, esetleg aki külfödlről hoz be ilyen tipusokat az is érdekelne! Köszönöm előre is!
Sziasztok, Olaszországból szeretnék behozni motort, mint magánszemély, nem kereskedő vagyok.... egyik barátom mondta, hogy változtak a behozatallal kapcsolatban a szabályok, ill. szigorodtak....tudtok esetleg erről valamit, vagy van-e valami hivatalos szerv, ahol erre pontos választ adnak...Tom
Sziasztok!

Valaki tud olyan embert, aki motorok behozatalával foglalkozik, 125 köbcentis 2 ütemű motorok érdekelnének, mint pl.: husqvarna sm 125 ktm exc 125, aprilia mx 125 stb...
Üdv!
És megkérdezhetem, hogy mi lesz a helyzet? Szeretnék képben lenni...
Az osztráknak nincs külön papírja a forgalmijába pecsételik be, ABGEBELDED szót.
Amiket én vettem a tavaszal kb. 10 perc és minden okmánya a kezemben volt mindegyiknek! Most már más lesz a helyzet.
semmi gond. az en szemem se a régi már..
Jaaaa, azt mondod, hogy nem tudok olvasni?!
Bocs, benéztem. Azt olvastam, hogy olasz kivonásit keresel.
Nem tudom, hogy az osztrák milyen. Bocsi.
köszi.. ez olasz.. az osztrák ugyan így néz ki ?
Itt van. Másról is van.
Sziasztok.

Valaki nem tudna véletlen egy képet az osztrák kivonási papírról, ami exportra megy ? Csak hogy tudjam minek kell a kezembe lenni..
köszi
üdv
zoli
Azt sajna nem tom dojcséban mennyi idő alatt zavarják le a bürokraták...
Gondolom.Megvolt a motor, és nem használhattad...

Akkor nem kapkodok a vétellel. Hátha télen olcsóbb lesz...
Vajon Németországból is ilyen hosszú idő?
Április 14-én lett behozva, utólag láttam a papíron, 24-én jelentették ki digóban, és következő hó asszem 20-a körül ért ide címre a forgali és a kulcsok. Azt hittem má szétb.sz az ideg gondolhatod.
Több mint egy hónap?
Kicsit el voltam tévedve, ez ügyben. Azt hittem hogy pár nap alatt megvan...
Ez így van, kivonják és ami lényeges, exportra ez legyen a papíron rajta. Aztán valamivel több mint 1 hónapot vártam a forgalmira plusz a többi kulcsra és az immo... kódjára, de megérkezett. ;-)
Üdv!
Én azt hallottam, hogy magánszemélyként, ha a nevedre írjátok az adásvételit, akkor ugyanúgy kivonják ott a forgalomból. Ezt évente állítólag 2 motorral lehet megtenni személyenként.
Hogy így van-e biztosan, sajnos nem tudom. De engem is érdekelne a kérdés, mivel kinéznék valami gépért...
Ha lesz infód, kérlek oszd meg....
Üdv érdeklődni szeretnék, van-e itt valaki aki tudna nekem segíteni. Osztrák motor forgalomba helyezésével kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy forgalomba helyezhető-e a motor, ha a blokk kilett cserélve benne magyar blokkra amiről adásvételi és forgalmi másolat van valamint, ha a motor színe eltér az osztrák forgalomiban bejegyzett színtől?
Sziasztok!

Pontos információra lenne szükségem.
Olaszországban megváltoztak a kivonási szabályok, július 15.-től. Ez alapján, amit én tudok, nagyon körülményes a motor behozatal, mint magánszemély. Ha jól értettem, nem vonják ki a motort olaszországban magyar exportra, csak akkor, ha elhozom a rendszámot, forgalmit, itt magyarországon forgalomba helyezem a motort, majd visszaviszem a rendszámot olaszországba, ahol kivonják.
Ez két hibás dolgot vet fel.
1. Magyarországon csak akkor helyezik forgalomba, ha külföldön már kivonták.
2. Egy olasz magánember sem fog ebbe belemenni.

Tudtok kiskaput? Hallottatok már valamit erről?
Valamilyen szállítóleveles történetet is hallottam.

Kérlek segítsetek!

Előre is köszi!