Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha 'vagy' akkor nincs hiba
de ha kitétel a fél évnél idősebb akkor bukta az áfakülönbözet
hja :)
viszont a csavo a VAGY-ot hasznalta.. szoval kicsit megint elbizonytalanodtam :)
elirtam:
*fel even belul
akkor szerzel egy műszerfalat amiben több mint 6 ezer van
na, kozben beszeltem a NAV-val.

Ha 6000 km-nel kevesebb vagy fel evnel korabban helyeztek forgalomba, akkor uj motornak szamit es meg kell fizetniitthon *IS* az AFA-t. Meghozza a magyar AFA-t (27% jelen pillanatban).

A nemet AFA viszont elvileg visszaigenyelheto, ezt nemtudom, h hogy mukodik...
Udv!

Igen, ez teljesen jogos kerdes.. Ha az eszemre hallgatnek akkor nem piros motort vennek. Mar honapok ota ezen gondolkozok es most, h kezd osszeallni a penzugyi resze a dolognak es mar donteni kell, egyre nehezebb :)
Viszont dontottem, es csakis erzelmi alapokon :)

Lehet, h mindenki hulyenek fog nezni, de nem erdekel, a csizmam is piros, az eddigi 3 db CR-rel soha semmi bajom nem, ugyhogy a szivem visszahuz.

Mivel nem versenyzek ezert nem basz oda az sem, ha 5 loerovel kevesebb es az sem, ha 5 kg-mal tobb :)
Szia!

Kawasaki KLX-450R nem édekel inkább?
Komolyabb teknika Forgalomba helyezhetö 3 év garis!
Adatlapomon elérsz!
Sziasztok!

Uj CRF 450 X-et szeretnek venni nemeorszagban. Mielott kitepitek a szivem amiert van pofam kint venni, elmondom, hogy mar vegso elkeseredesemben teszem.
Osszevissza kerdezoskodttem mindenhol es sajnos magyarorszagon nem lehet forgalomba helyezni CRF X-et csak ugy, hogy megveszem itt, kiviszem olaszorszagba vagy nemetbe, ott tudom levizsgaztatni, aztan kivonatom a forgalombol, behozom, regisztracios adot fizetek, majd levizsgaztatom itt.
Hhetetlen !
Ebben az orszagban furcsan mukodnek a dolgok.
A fenti proceduraval pont ugyanott lennek mintha megvennem kint az ujat, raadasul nem kell aprilisig varnom, hanem van 20 db raktaron, odamegyek, fizetek es viszem.

Szoval ezert szeretnem kint megvenni.
Tobb dolog viszont nem tiszta:
1)
Mi van az AFA-val ?
Azt mondjak, hogy ha uj motort hozok be, akkor itthon ki kell fizetnem a 19% AFA-t (mert nemetben 19%).
Igaz ez ? De akkor ott kint ugye nem kell kifizetni ?

2)
Mit jelent az, hogy uj motor ? Egy krosszmotornal pl hogy dol el, hogy uj-e ?

Kosz a valaszokat !
Sziasztok,
Egy veterán motor behozatalát tervezném saját részre Angliából és szeretném megtudni mielőtt bármit is fizetnék hogy mi a behozatal menete. A motor jelenleg nem működőképes viszont az eladó szerint rendelkezik a V5 papírral, ami gongolom jó hír az átírással kapcsolatban. Mi az itteni kijelentés menete, ez az én feladatom vagy az eladó kötelessége? Valamint fontos-e hogy az eladó (akivel megírom az adásvételit) és a V5-ben regisztrált tulaj ugyanaz a személy legyen (tulajdonosi lánc folytonosság). Egyéb észrevételt, segítséget is szívesen meghallgatok az ügyel kapcsolatban.

Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok, Olaszországból (Milánó környékéről) szeretnék behozni motort. Amit tudok, kint kifizetem a motort (ezt ugye csak átutalással lehet megtenni 1000 eur felett) hazahozom a papírjait, itt megcsinálják amit kell (csak azt nem tudom, hogy motor nélkül mit, meg hogyan) , visszamegyek a papírjaival, ott kivonatom, és csak valami külön szállítmányozó céggel hozathatom haza a kiszemelt vasdarabot. (és ezt kifejezetten a román nepperek miatt módosították így, sajnos mi is a keleti blokkba tartozunk ezért szankcionálják így) Hogy a papírokkal kapcsolatban hogyan kell eljárni , kint ill. itthon, meg mire figyeljen az ember kint, azt nem tudom....köszi, Tamás
nincs kisteherre regadó...

2003. CX.
Én is annyinak számoltam pedig...
1,9 d
Na ne mondjátok már, hogy egy 11 éves Euro 3-as kishaszonra 145 e ft a regadó

Szerintetek?
http://kalkulatorlap.hu/regisz...
Románia 2007 óta EU tagállam.
Sziasztok

Olyan embert keresek aki Milánó környékéről haza tudna hozni nekem egy motort.

balazs.lukacs46 kukac gmail.com

Köszi
sziasztok
oly kérdésem lenne ha például Romániába (vagy más unión kívüli országban) szeretnék motort venni akkor ennek mi a menete és költsége?
egyáltalán megvalósítható?
leginkább 50ccm-es motorról lenne szó vagy esetleg nagyobb ccm-es aminek nincs papírja vagy lejárt okmányokkal rendelkezik
előre is köszönöm
Ez nem lehet igaz! Hogy földig ér egy térd!
Már semmit nem tehetsz, mielőtt műszakira vitted akkor kellet volna + pár ajándék km. adni az órának!
2001-ben Olaszországban forgalomba helyezett X9-et vásároltam szeptember 1.-én. Honosítás során t. Vámhatóság újként a várt költségen túl 65000 forint forgalmi adót írt elő, amit kifizettem, hogy tovább tudjak lépni. Voltam már a közlekedési Felügyeletnél, véleményeznék reális-e a 4000 km amit a számláló mutat. Együtt érző sajnálkozás. Benyújtottam a Kormányablakhoz a teljes anyagot /Öt olasz műszaki az eredeti forgalmiban/, három hét iktatás után nem illetékes. Tanácsolták, forduljak a Vámhatósághoz. Onnan jövök. Félek benyelem e csekélyke ÁFÁt hacsak Ti sporttársak nem tudjátok mitévő legyek? Kösz hogy elolvastátok. Üdv Mindenkinek. Bózsa Gyuri
Kell a pénz stadionra és eltartani azokat akiknek büdös a munka. A Kolompártól nem tudják beszedni.
Huhh en anno 11 ben ketevest regeztem tokkal vonoval muszakival 180 ert.
Most azzal dragabb hogy van ra illetek pluszba de negyeves motornak a regadoja olcsobb lehet.
2010-es.
Új volt a járgány?
A regadó odabaszott mi? Biztos tudták, h kint éltél, és jól kerestél...