Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csak érdekel: Direkt speciál motorkerékpár motorolaj kell bele!? Milyen típusú?
Ma vettem észre hogy az RMC ben autó motorolajat raktak /eneos/ a banditba.Felhívtam őket meg akarták magyarázni hogy az jó bele.
elkélt...
van 3l eneos citymax olajam...akinek kell,vigye...
unixban most akciós a durablend...
nálam az sv650ben 4600km körül kezdte feladni a harcot az 5100es motul.
Tegyuk fel, hogy nem a szenlanc degradalodott le, nem az olaj higult fel a sok benzintol, stb. Ha tenyleg az adalek hianyatol eszi egy motor az olajat, akkor is jobb bizonyos szempontbol az az olaj, amibol kesobb fogynak ki az adalekok.

Nalam a peldaban a Motul 5100 es a Repsol Racing szerepelt. Mindegy markas olaj, megfelelo minositesekkel. Ha ennek ellenere az egyikkel pozitivabb a tapasztalat, azaz nem fogy annyira, akkor inkabb azt fogom hasznalni. Nem fogok venni a csereperiodus vege fele meg egy liter 3-4e Ft-os olajat ratolteni, ami ben sokara amugy is le lesz engedve.
havernak is japán kocsi van mégis töltögeit és nincs is sok benne ráadásul új kora óta nála van a vtec honda
amikor elkezdi "enni" az olyan gép ami olajcsere után nem fogyassza az azt jelenti eddig tartottak az adalékanyagok
Ebbe én most nem mennék bele!.
Mindenkinek megvan a maga véleménye erről,az enyém más!
Oke, de akar a f..m ratolteni 4000 km utan. Nekem japan kocsim van. Megszoktam, hogy maxra toltom es ugy is engedem le 10e km utan. Nekem nem kell olyan olaj, amire ra kell tolteni 2 csere kozott.

Azert valahol mutatja a minoseget szerintem, hogyaz egyik 2x annyi km utan kezd el fogyni. Valoszinuleg kesobb higuk fel benzinnel es kesobb kezd el elnyirodni a szenlanc az olajban.
Pontosa! XX nem eszi az olajat! De ez állitalában elmondható az összes Hondára,és a Yamahára.
Nem attól jó vagy rossz egy olaj,hogy mikortól kezd el fogyni!
Nekem sose evett egy cseppet se semmilyen olajból,és most se eszi! Tizenkét ezrenként cserélem és száz ezer van a moccba! Épp be van járatva!
Motulól a 7100-est használtam!
Most pedig az Eneos 15W-50 van benne!
Xx -en nincs mérhető olajfogyasztás ! De ahogy nézem a Zzr nivószintje sem változik... a fazer és a busa minimálisan ette
Amikor megvettem a Zzrt hirtelen vettem bele Elf moto road 4 et...mert a fél szezonban már úgyis csak 3-4 e km-t fut ,hibátlan ...
Melyiket hasznalod pontosan? Es mennyi volt?

Az, hogy most jo, az nem jelent semmit sem. Nekem a Motul 5100 4.000km utan elkezd fogyni, addig egy decis sem. A Repsol Racing 8.000 kmig nem fogyott, de utana intenziven elkezdett.

Az 5100zal jobb a motor hangja es jobban is ugrik, a Repsol Racing viszont a valtonak jobban tetszik, a kuplung utassal csuma gazon sem csuszik sosem.

Ennek oka szerintem az, hogy az 5100as higabb, a 10W30hoz all kozelebb, a Racing meg a 10W50hez az adatlapok alapjan. Emiatt kisebb a Motul ellenallasa a motorban, a valtoba viszont egy picit surubb jobb, amilyen a Racing.
Az enyémbe most van először Eneos!
Tuti helyről,biztos nem hamisítvány!
Semmi különbséget nem veszek észre rajta,teszi a dolgát!
Nem rosszabb,nem jobb mint a előtte hosszú évekig használt Motul. Viszont kevesebb mint a felébe kerül!
Ja még valami! Amennyire utána tudtam nézni,a modern Japán rizskályha gyártók is ezt teszik a moccokba,csak saját fantázia néven! A Honda például,míg volt úgy mond Honda gyári olaj,ezt adta G4-néven!
Ennyi ini. Ez is még sokkal jobb annál aki még olajat sem cserél.
Mivel nem tudod bevizsgálni bármi lehet a flakonba
A hamisítás általában nem bolt szintű (persze van aki átcimkéz vagy épp mást önt az eredeti flakonba, de ez a ritkább)
Már a nagykereskedelembe érkezik a hamis cucc aztán kb mindenhol ugyanaz lesz....
De az átlag nép nem is veszi észre, mert ugye a motor (kocsi traktor Stb) megérdemli címszóval 1-2 besorolással jobb olajat tesz bele így amikor beleönti az alap olajat avval is vígan elmegy
Vagy max ekkor vannak azok hogy az enyém motor nem szereti az xxx olajat de az xyz olajjal mennyivel jobb
az elmult 8évben nemvolt bajom velük...
étolajat meg nem használunk..
Kerdes, hogy mit hoznak hazhoz? Etolajat vagy azt, amit kell?
Korrekt bolt eddig nem lehet panaszom rájuk.
nekem is házhoz hozzák!!!
Szia itt néz körül, mindig vannak akciók... http://olajcentrum.hu/ igaz nekem még annyiból jobb, hogy megrendelem itthonról azt bemegyek érte vagy az asszonyt szoktam megkérni neki úgyis útba esik.
4literes motul7100 van 15e ft, eneos 2000ft, mol 1500ft... mind 10w40
Köszönöm!