Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

oksa, adtam volna ingyé...
hogy volna..ne viccelj már...
Rosszul írtam gasoline&diesel.Egy autó olajnak nincs olyan minősítese mint egy 4t olajnak.
Elég marhaságnak tűnik: fiatalabb GS 500-hoz teljesen alkalmatlan olajokat javasol, a "tökéletest" (Moto Street 10W-40) nem is említi.
Sziasztok! Segítsetek olajválasztásban. Teljesen elvesztem a témában. Motultól,. a shell teherautó olajig láttam minden videót... Suzuki RMZ450 2006os. MIlyen márka, milyen viszkozitást érdemes? Köszi!
Nézd meg, hogy van-e JASO MA minősítése. Ha van akkor jó motorkerékpárba.
A gasoline angolul (amerikai szó) benzint jelent...
Köszi de most vettem repsolt
eneos 10w40 4t.... van nálam ha kell...
Az én motorom öreg motor, és mivel sokat dolgoztam rajta mire rendbe tettem, ezért én általában nem használom 5500 fordulatnál gyorsabban. Féltem. 4250 fordulatnál megy 100 km/h-val. Az eredeti szakmám villanyszerelő és tudom , hogy a 3000-es szinkronfordulat is elég nagy, és az én hátam mögött nem áll szervizkocsi, hogy gond esetén beavatkozzon. És annál jobban szeretek motorozni, hogy széjjelhajtsam! De ugye különbözőek vagyunk.
Csak az autó olaj nem biztos hogy bírja a 10000 es fordulatszámot.
Remélem nem csak az árában "motorkerékpár olaj" az amit akként eladnak Neked! Rá van írva a flakonra, hogy "motorkerékpárolaj"?? Bár azt írnak rá amit akarnak, Belül pedig csapágy csúszik acélon! Egyedül ami különbözik az autótól az olajban futó kuplung! Egyedül arra kell az olaj vásárlásakor figyelemmel lenni. De a motoromhoz való kezelési könyvben fel vannak sorolva az olajok amiket alkalmazhatok az 5-30-as-tól a 20-50 -esig legalább 5 féle. Én a középértéket teszem bele.
Ami kell bele 4t olaj.A márka nagyjából mindegy csak ne autó olaj legyen.
milyet akarsz bele??? az eneos jó!!!
Én azért ha ugyan annyiért van motorkerékpár olaj azt rakok bele.Aki meg nem panaszkodik rakjon bele autó olajat.
Azért kérdeztem , hogy tudjam ha van valamilyen furcsaság a kenőanyagok tekintetében, mert szeretek tájékozott lenni ilyen dolgokban is!
Valaki azt használ több 100e km-en keresztül, és nem panaszkodik, sőt...persze nem buzdítanék senkit ilyesmire
A motor GSF 650 k5. A kuplung és a váltó miatt nem jó bele az autó olaj.Meg. a fordulatszám miatt sem.Egy 4 ütemű robogóba ahol nincs váltó meg kuplung ami az olajban áll még elmenne.
Bemegyek, az olajboltba, amelyik kenőanyagokat forgalmaz, és veszek amelyiket szoktam, egy 4 literes 10-40-es flaskával. Nem szoktam különösebben válogatni.
csak úgy nézegettem az olajos flakont,mert a maradék fél litert el hoztam és rá van írva hogy petrol & gasoline.Mondom magamban hogy dízel motorkerékpárról még nem hallottam.Oda még egyszer nem viszem még guminyomás ellenőrzésre sem.Úgy néz ki megúszta a kuplung.
természetesen...
tiédbe nem??
azigen...
hétfön menet vissza cserélni...
örülj ha nem fog csuszni a kuplungod örökre ezután...nem erre a fordulatra van tervezve az auto olaja...
hogy derült ez ki amugy???
ezt komolyan kérdezed?