Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Senki nem mondta hogy sok.Megkértek hogy kérdezzem meg mire kell.
Ne értsd férre nem rosszindulatból kérdezték csak érdeklődtek.Nyílván 300-500ft nem vág földhöz egy motorost,de tudni akarták mire megy a kiadás.Ettől még jönni akarnak.
Amit viszont még nem írtam, keresek szponzorokat a rendezvényhez, és úgy gondoltam, hogy az 500 Ft ellenében, mindenki kapna egy tombolát, és a felajánlott dolgokat szétosztanánk a jelentkezők között.
pl.: motoros kesztyű, maszk, olaj, láncspray, stb............
Nekem az is jó, ha jelentkezik 5 olyan tapasztalt motoros aki csinált már ilyet és önként vállalja, hogy segít, de persze ez eddig nem nagyon sikerült, kivéve 1-2 embert.

Semmi gáz nem lenne, ha lenne elég segítőm, de sajna pl Keki te is jelezted, hogy idén nem vennél ebben részt, ami nem baj megértelek, de nekem gondoskodnom kell másról...........
De nekem az is jó ha vki tud ingyen rendezvény biztosításával foglalkozó motorost, mert akiket én hívok azok ezzel foglalkoznak, pl: maraton futásokat biztosítanak, futóversenyeket, kerékpárversenyeket stb............

Hát mindegy várom a felajánlásokat
Bocsánat, javítanom kell! Nekem is belefog kerülni ez 500 forintba! Úgyhogy kezdek is spórolni!
Ez most komoly.....?
Tényleg van olyan, aki sokall 500 forintot egy jól szervezett túráért?
Még ha valami komolyabb összegről lenne szó, érteném a kérdést, de így....
De végülis Dió leírta a lényeget: nem kötelező a túra!
Nekem személy szerint az a véleményem, hogy (számomra) egy ismeretlen ember önzetlenül szervez egy motoros túrát, ami pénzébe és idejébe kerül, nekem semmibe, de mégis jól fogom érezni magam!
Tegye már fel magának a kérdést, aki sokkalja az 500 forintot, hogy mire nem sajnálná, ha erre igen? Vesz rajta 1 liter benzint, vagy fél doboz cigit....? És hogy venné e a fáradságot, hogy leszervezzen egy ilyen túrát?
Tyű deszar ezakanyar.
Na látod 50-en ez lehetetlen.
10-en voltunk akkor is elveszítettük egymást
Pedig milyen jó lehet papucsban vonulni gyökettővel a búbomra tolt sisakban.
Nem értem ezt a 40-50 motoros egymás után vonuljon végig az országon "túra" értelmét Én biztos nem szerveznék ilyet de minden tiszteletem hogy megcsinálod
nem valószínű.......
Egyébként szavazásba adtam, maradjon 40 fős, vagy nagyobb,,, ezt egyhangúan megszavazták.....
Hogy miért kell fizetni? Nem kell csak aki részt akar venni rajta rendezett formában, persze aki azt gondolja, hogy én az ő 3-500 Ft ján akarok megtollasodni az válasszon másik túrát, ezt azért kikérem magamnak, mivel nem vagyok rászorulva a pénzre........
És leírtam 40 főig tudom biztosítani a felvonulást, viszont tavaly voltak hiányosságok a nem-vár nagy létszám miatt ...........
Én voltam már profin szervezett rendezvényen, ahol nem kellett az elejének megállni, hogy a vége utolérje, és minden kereszteződésbe jutott egy biztosító, hogy egy kamion nehogy oldalról
meglepjen........
Másként ami a legfontosabb ha valaki ilyen hiba miatt balesetet szenved rendőrként tudom, hogy én felelek érte gondatlanságból elkövetett (súlyos, könnyű, stb) testi sértésért.......
Na erre nekem meg nincs szükségem, idén minden kereszteződésben kell hogy zárjanak, ezzel kiiktatva a balesetveszélyt.
Másrészt a túra szervezők nem jönnek el ám ingyen, Citadella találkozóról ismerek 1 párat akiknek ez a munkájuk, és elég nagy szó az is hogy azt elértem, hogy üzemanyag költségben eljönnek, mivel nekik ez nem szórakozás hanem főállású meló...........

Az időpont az tavaly is szombaton volt, amikor feltöltöttem akkor, én hibáztam nem néztem meg, hogy az milyen napra esik, de ezt pár nap után orvosoltam...

Ha valaki úgy gondolja, hogy felelősségteljesen meg tudja szervezni a túrát, az nyugodtan megcsinálhatja.

Másrészt kiemelném, hogy nem kereseti célból van a nevezési díj, hanem azért mert én nem fogom saját zsebből ezt is fizetni, pedig sokan nem tudják egyéb költségeim is felmerülnek.... ( nekem és a szervezőknek a túra előtt végig kell mennünk az útvonalon....,)
Nekem ez 500 km 10 literes fogyasztással, de mivel szeretek motorozni ez engem nem zavar, de a szervezőt aki jön az nem fog puszira eljönni, és úgy nem is vállalja, ha előtte 1x nem látja az útvonalat.......
Pár kérdés felmerült mellyet több motorotól tolmácsolnék:Miért változott az időpont?Miért kell fizetni?Ami tavaly ingyen volt,most miért kerül pénzbe?Oké lesznek szervezők de tavaly is megvolt oldva viszonylag zökkenőmentessen.Ezek a kérdések merültek fel a környezetemben.
Az útvonal amit ajánlottál megnéztem és jobbnak találtam, én viszonylag kevés ideig laktam szekin, tehát ti jobban képben vagytok az ottani útviszonyokkal, ezért az értelmes tanácsoknak örülök, bármiről is szól.........
A nagy létszám az nem gond, már biztos, hogy sokkal többen leszünk 40 főnél, ráadásul most nem valószínű, hogy egybeesik a pécsi szezonnyitóval, ami azt jelenti, hogy onnan is sokan jöhetnek majd..........
De a városban a felvonuláson ott 100% ig rendben lesz minden, rendőri felvezetéssel nem lesz gond........
Ami a további útvonalat illeti, úgy lesz mint tavaly, két oldalról hermetikusan zárni fogjuk a lámpás kereszteződéseket.........

Mivel ismered a terepet, elől lesz rád szükségem, közvetlenül mellettem, mert valószínű, hogy én 1-2 kereszteződésnél le fogok válni zárni, és majd te viszed tovább a többieket, de ezt majd időben átrágjuk, a túra előtt kb 2 héttel én végigjárom az útvonalat, akkor ha lesz kedved csatlakozhatsz majd.....
Illetve majd akkor már tudom, hogy mekkora helyet kell nézni orfűn a kajához....
Pecsi szezonnyitoval egybe lesz vonva megint ?
Ha Orfű felé megyek motorozni, akkor ezen az útvonalon szoktam menni, mert nincs nagy forgalom, az úttest minősége még elfogadható. Kisebb településeken kell áthajtani, ahol nagyon gyér a forgalom, és közlekedési lámpák sem akadályozzák a folyamatos haladást. Ami kérdéses hely, az Bonyhád. Ott vagy bemegyünk a központba, és úgy Nagymányok felé, vagy tovább megyünk a 6-os úton kb 5-6 km-t, és le kanyarodunk jobbra, tábla szerint Dombóvár felé. Remélem pár motoros azért kicsit beleszól, és leírja a véleményét, és hogy mennyi nem regisztrált ismerőse jön, mert lesz ilyen . Már így is miattam lett átvariálva az útvonal, ez a Te bulid Dió, Te vagy a boss!

Még van 2 hónap, nem sürgős a dolog, de azért jó lenne tudni, hogy ki mit gondol, hiszen ahogy Te is írtad, még képlékeny a túra.
Csak nehogy úgy járjunk, mint a Pécsi szezon nyitó, hogy első évben 100-an, a következőben 400.
Számíthatsz rám!
Igen tudom, Szekszárdon lesz nagy hajcihő, ott számítok akkor rád ,majd később kereslek is telón, vagy valamin........
Hát hidd el biztosítani a többi motor útját nem olyan élvezetes mint szimplán, hömpölyögni........
Ráadásul a tavalyi évből kiindulva egy 40 km-rel mindenkinél többet mentem, folyton hátúlról előre és vissza, aztán zárás stb fel alá kellett mozognom a sorban, és elég fárasztó....
Emiatt van, hogy aki segít azt ennyivel honoráljuk, és nem én hanem a többi motoros, akik egy kicsit hozzátesznek az egészhez...
De akkor Szekitől számítok rád

Helyismereted milyen a túrát illetően?
Ne viccelj már!
Még szép, hogy segítek ha tudok! Ha Benned van annyi, hogy megszervezel egy ilyen túrát, akkor az a minimum, hogy ehhez egy kis segítséget is kapjál! Az "útiköltség térítést" köszönöm, de nem élek a lehetőséggel. Gondolom"segítőként" nem lesz különösebben nagyobb kiadásom, mint bármelyik másik motorosnak, azt pedig nem várom el Tőled, hogy egy kis segítségért fizess. Ez a motorozásról szól!
Ja, és még annyi, hogy azzal számolj, hogy én Szekszárdtól tudok segíteni, nem Pest-től.
Úgy van ahogy írtad, kilátóról indul majd a felvonulás,előtte egy gyors névsor ellenőrzés, illetve tájékozódom ki jön tovább Orfűre aztán
indulunk egy kört a város körül.............
Segítség az jól jön, ha komolyan gondolod és részt vennél segítőként, cserébe honorálnám az üzemanyag költségedet, a 300-500 Ft részvételi díjból........
Az az összeg direkt szervezési célra lesz fordítva......
Nyilván jönni fog minden motoros, aki részt vesz a túrán, az pedig szerintem már egy szép létszám lesz
Ha jó lesz a szervezés, nem lesz gond!
Gondolom az a terv, hogy a kilátóból indulnánk a városi körre, és a városból kifelé már mennénk Bonyhád felé. Tehát, mindenki jönni fog, és rendőri segítséggel nem lesz semmi gond. Bonyhádon 2, és Komlón van 1 lámpás kereszteződés, ahol esetleg ketté szakadhat a csapat. Esetleg ezt kell megbeszélni, hogy ezen a 2 helyen hogy legyen.....?
De gondolom mivel tavaly is megoldottátok, ezért most sem lesz ezzel gond. Egyébként ha szükség van valamiféle segítségre, akkor azt jelezd itt, én ha tudok, segítek szívesen.
Helló!Én részemről lehet :)
Én nyomok egy igent