Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

otp számla nekem legalább 15 éve nincs, egy undorító patkány banda
csak azért hogy felvegyem a fizetésem egy csomó pénzt levett

amúgy aki értett hozzá az már sejtette hogy baj lesz, nekem már 2005-ben amikor az astrát vettem akkor mondta egy ismerős hogy vegyek fel inkább változó kamatozású forint kölcsönt mint valutásat (előtte frank hitel volt amit ismerős intézett, csak kocsit váltottunk)
mondjuk még pont belefért volna a devizás mert 4 éves volt a futamidő, azóta sem volt kölcsön a családban
Volt nagyon rég hitelkártyám pont ez is olyan 22-es csapdája. azt mikor vissza toltam és leadtam (otp) mondta a hölgy mért adom vissza, a többszörösére lennék jogosult. Erre kérdeztem van egy ollója? Vágja már ketté ezt a szart. Idén 11-ik éve nincs hitelem és nem is lesz.
Kivételesen teljesen egyetértek. Persze, mindenki maga felelős, de azért ment az amit te mondtál hogy keményen megvezették az embereket, és aki nem értett hozzá az be is szopta.

Nekem az volt a szerencsém, hogy még középiskolában az OTP-nek felvettem ezt az automata hitelét. Nem túl magas kamat, nem túl sok pénzre, szóval kölyökként csábító volt hogy ennyi pénzt elkölthetek, és nem túl magas törlesztőkkel visszafizethetem.
Ráadásul úgy volt hogy 1 év alatt kellett visszafizetni, de amit visszafizettél újra felveheted mint friss hitel.
Na ez volt a csapda. Egyszer elköltöttem, kurva jó volt és soha nem volt visszafizetve mert mindig elköltötte az ember minden pénzét hiába csak egy nem túl fájdalmas összeget kellett volna beletolni. Szóval ugyan az volt, mint amikor a drogdealer beeteti az ügyfelet. És mivel jó adós voltam, időnként meg is emelték a keretösszeget.

Aztán egyszer utána számoltam, hogy tulajdonképpen évek óta a nagy büdös semmire fizetek az OTP-nek és már régen az egyszer elköltött összeg többszörösét beszedték tőlem. Ez kurva jó üzlet...nekik. Így rájöttem hogy nekem is jó üzlet lenne ha nem fizetném tovább.
Akkor nekiduráltam magam, minden filléremet beletoltam hogy visszafizessem. Még az OTP számlámat is megszüntettem hogy soha többet semmi közöm ne legyen hozzájuk. Aztán azóta kurva óvatos vagyok én a hitelekkel, és mindig utána számolok az apró betűsnek is.
Ennek köszönhetően nem szoptam be a frankhitelt, illetve még előtte a diákhitelt, amit rajtam kívül minden főiskolás csoporttársam nagy lelkesen felvett, csak aztán szar volt fizetni kezdő fizetésből még ezt is, hiába volt kedvező.
Így van és ezt kezelte sokkal jobban a mostani, akkor mindenkinek elengedték a kezét oszt meg is lett az eredménye.
Na,az tényleg kormányzati felelősség.
Már 2006-ban szarul álltak,a válság meg letolt gatyával érte őket,full eladott államháztartással.
Én is ezt mondom, felvételkor a svájci 79000 a forintos 132000 lett volna, mikor a legvadabb svájci árfolyam volt akkor volt max 125000 így még mindig jobb volt mintha az akkori sszintén nem fix. forintos lett volna. Ahogy évek óta írom nem az volt a baj, hogy emelkedett a törlesztő hanem a hirtelen jött munkanélküliség ami még annak is csökkentette a fizuját akinek maradt melója.
Szar szerződést írt alá.
volt munkatársam 2 millát vett fel 5 millát visszafizetett, és egy csomó volt még hátra erre már nem emlékszem mennyi de még sok, utána adták el a lakást
amúgy ha ki tudta volna fizetni akkor most kb érne a lakás annyit mint amit beletettek, csak akkor hárman dolgoztak és egyiknek se lett munkája, így esély nem volt a fizetésre
Ezt úgy mondod, mintha lett volna választás, milyen szerződést írjon alá... orra alá dugták, viszi személyire a Buzukit, vagy nem - ez volt a "választás" Akkoriban volt kisebb botrány is, mert egyes szalonok nem adtak, csak hitelre autót
Te ki tudtál ugrani, amíg jó volt, azért nem szidod őket. Na nem az eszed miatt, hanem a lehetőség miatt 😁 de sokan voltak, akinek nem volt "lehetősége" kiszállni. Bizony, ez kormányzati felelősség 🙁
Akinek elúszott a viskója, annak ellenére, hogy már kb. 2x kifizette - annak más a véleménye 😠 (mármint az egálról)
Faszt 😅 egy "Milyen topicot nyissunk?" topic kéne inkább 😂
ez is igaz
akkor még bízott az ember a hitelügyintézőkben......
nem volt forintosítva csak százalékban megadva, csak ugye nem gondolja az ember hogy pár százalék mennyi tud lenni egy több millás összegnél
amúgy szerintem magyországon fele embernek nincs annyi esze hogy ezeket maradéktalanul felfogja
A hitelek után csakis kp. 😉
Nem kérek már semmit, mert meglincsel valamelyik dzsoggingos... 😂
Szar szerződést irt alá 😂
ismerős is így volt a kocsival, egy évig fizette a törlesztést, utána kifizette a maradékot egyben, meg 500 ezret szerződésmódosítási költségnek
👌
😆
Inkább egy szélütött orángután topik,blődi elbeszélgetne magával. 😂
Egyszerű volt ez, mint a faék 😂 nekem is volt ilyen hitelem, ahogy elindult a hülyeség, abban a pillanatban kifizettem… Olcsóbb volt a svájci frank hitel, mint a befektetés 😂
még mindig az tehet róla, aki felvette fedezet nélkül. észt nem adnak a hitel mellé… 😂
mindenki evvel a dumával jön......
persze igazad van
de
-egy átlag ember nem feltétlen fogja fel a jogi szövegeket, valljuk be elég kacifántos egy nyelvezet, néha az ember a mondat végén nem tudja mivel kezdődött
-mivel eddig még ilyen átbaszás nem volt nem is gondolta volna hogy lesz az apró betűsben olyan ami miatt ekkorát szophatna
- a banki ügyintéző 110% ban tolta a frank alapű köcsönt, előnyeit jelentősen kidomborította, a hátrányairól nagyon keveset beszélt, jellemzően az árfolyam kockázatot ami előtte nem volt jelentős
-ha kérdeztél más típusú kölcsönről egyből az lett mondva hogy ez nagyon nem jó, (ha nem kérdeztél egy szó sem volt arról hogy létezhet más típusú is)
egyből jöttek a diagramk hogy evvel ennyi a törlesztő avval annyi.....és a forint mindig is sokkal szarabb volt
ennek tükrében azért szinte mindenki a frank alapút választotta
és
igazándiból nem az árfolyam változás volt a fő gond ezekkel, hanem az hogy durván megemelték a kamatot(amit az igazi svájci frankos hitellel nem tehettek meg)
ezért lett 2 millás kölcsönből 12 millás visszafizetés
Szerintem mindenki saját maga felelős a hitelért amit felvett. Senki fejéhez nem raktak fegyvert, hogy ugyan már adósóggyámáe... 😇
Kéne egy hitel vs kp totik! 😅
Egy akkori bankban dolgozo vasarlo mondta anno hogy meg a legvadabb emeles utan is egalra jott ki mintha forint hitelt vett volna fel kezdesnek.
Nekem 03-08 kozt volt svajcifrankos,a 07 novembertol kovetkezo marciusi vegeig ment fel az atlag 15-18e rol 23-25e re.Nem volt egy öngyi. osszeg.Bar anno a munka utani szereles penzbol az elejen rohogve fizettem,ezek a vegere durvan visszaestek az aruhazi forgalommal egyutt.
Az mar szarul esett.