Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Haza. Tegnap este. Motort kéne kimosni a koszból az új gazdájának majd. Meg gumit szerezni rá mert kopásjelzőig ment. Viszont ma meglett a friss műszaki rá.
Hazaertel mar? 😄
Alkalmas. Nekem sincs komolyabb. Nagy tévedési lehetőségek nincsenek benne
Nekem nem lenne bizalmam.
Valamikor dolgoztam a Szèkesfehérvári Ausztria Betonnál , ott valami 100e ft-os weidmüller érvéghüvely prés fogóm volt ! Céges , nem sajàt ! Nagyon sokat használtam ! 😉
ha már rendelek ebből a gagyi boltból gagyi érvéghüvely szorítót akkor ez a krimpelő olcsó lenne
utp kábelhez kellene kb 3-5 évente meg kellene tűzni 2 véget
így nem kellene órákat baszakodni a forrasztással
alkalmas erre ez a lófasz értékű fogó?
https://webszazas.hu/termek/ut...
50-ig még van korrekt kézi nyomó. Olcsóbb mint a hidraulimus. De hát itt nincs egyenszerszám......
Nem azt mondtam hogy ilyet vegyen, mert kevesebbért mint egy érvéghüvely prés gondoltam hogy hulladék, csak hogy ilyen bélyeget csináljon.
Rendes satu azért tud elég erőt hozzá, csak Ini volt gyenge 😆
Okj-s.....
Volt kollégáim mentek rá nagyon a mennyiségre, ketten elmentek a biatorbágyi halastavakra és hálóval álltak neki amíg az egyik be nem baszott mint állat mert az akkor elővett egy szigonyt és azzal üldözte a pontyokat a térdig érő vízben, mondjuk a szigonnyal párszor a másik felé is bökött mikor elesett és halat nem is tudom, hogy sikerült-e neki szúrni viszont az audi 100-as nem kis csomagtere 1-2 óra alatt tele volt. 🙃
400w páka nem tèveszt zsiguli hűtőket forrasztottam vele anno
kis saru nem ellenfél
Mert akkorát már hidraulikussal szoknak nyomni, az tud vagy 2-3 tonnát... Olyan vastagot már leforrasztani se könnyű, viszi a hőt nagyon.
Na, pont ez a prés, ami kalap szart sem ér... ha használod is.
2 hét után kikopnak a csapok, aztán a 16 alatti kábeleket nem tudod megpréselni akkor sem, ha elforgatod a betétet kisebbre...
A második ilyen szar kidobása után inkább rendeltem bélyegeket a hidraulikus présekbe 6mm2-ig lefelé...
ilyen van https://www.autovillcentrum.hu...
jobb lett volna az ónozott de egyenlőre megteszi
jaaa
ez nem fér el nincs annyi hely
a saru plusz 1-2mm ami elfér
csináltam ilyet és eltört a lemez
utána parasztba megnyomtam satuban majd jött a nagy páka és az ón
10es vezeték volt ingyen 😁
sokkal olcsóbb az ingyen 10es mint a vásárolt 6 os
igazándiból az inverter környékén meg az elosztóban van 10es. a pv vezeték hatos 10 amperhez bőven elég
az a csavaros bilincses saru milyen? 8 as furattal van 35-ösben
Fogsz két 8mm-es acéllemez darabot, befogod satuba, belefúrsz egy akkora lyukat amire szorítani akarod aztán azzal megnyomod.
Lehet kapni ilyen 10ezres préseket, azok is pont így működnek.
https://www.szerszamkell.hu/g00920_96853
Alapvetően ezeket is lehet sima kombifogóval 😆 csak ha ezzel foglalkozol akkor elég szarul néz ki ez a gányolás, viszont ininek jó lesz úgy is 😂
vegyél csavaros bilincses sarut, kicsit drágább, de nem kell hozzá semmi spáci szerszám.
Nekem is ilyen kinézetű van, de az csak 6-osig jó, bár megnézem mert lehet hogy 10-ig is elég.
Napelemhez minek 10-es? 6-os vezeték is túlzás szerintem.
A saruzáshoz meg másmilyen kell.
A villanyszerelő akivel dolgoztam csak ilyeneket vesz, mert mondta hogy volt neki Wiha, de nem bírta annyival tovább mint ezek a noname cuccok. Szóval ha ritkán használod, akkor tökéletes.

Na megnéztem. Tényleg bele megy a 10-es. Bár a szorító erő lehet kevés lesz már hozzá, mert csak 6-osig van ráírva.
baszki
a 35öst satuban nem tudtam úgy megszorítani hogy a közepe ne mozogjon
nem csúszott ki akárhogy húztam de hajlításkor mozgott a közepe
aztán leforrasztottam a végét 😁
A paki meg odabasz kettőt a kalapáccsal a betonvasból köszörült vésőnek és jóvanazúgy.
Persze a földön papucsban guggolva. 😂
Na igen, ez a dolog rákfenéje...
Mindenhez IS más szerszám kell...
Saruhoz is legalább 3-féle, kiviteltől függően. Tehát jól nézd meg, hogy milyen sarut veszel és ahhoz milyen prést kérsz kölcsön 😅