Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát ja, most ez bezavart sok önkormányzatnál nálunk még nem baszakodnak vele szerencsére. De tudok én is olyan települést ahol minden második lámpát leköttették.
Ezt a kikapcsolgatást a rezsibalhé óta kezdték itt, az önkormányzatok eléggé szarban vannak a villanyszámlájukkal.
Hogy ezen kívül halványítanak-e rajta vagy sem, nátrium avagy LED adja-e többségében a közvilágítást, azt nem tudom, nem figyeltem különösebben.
amúgy egy ilyet bárki össze tud szerelni?
https://iotcentrum.hu/termek/4...
ez már kicsit összetettebb feladatnak tűnik
sosem csináltam még ilyet, de szerintem a hardver rész összeszerelése nem okozna gondot, esetleg az sw beállítás nem menne
csomó helyen már előtte felderítés van, nem ritka hogy videóra felvesznek mindent
ha van kutya, ráadásul több is az már egy pont mínusz, a kutya mindig rizikós dolog még ha kicsi is
Nagyobb városokban már joideje müködik az intelligens világitás, gyérebb idöszakban, általában éjfél és.hajnal 3-4között visszaveszik nagyjábol felére a közvilágitást. Ez csak a LED közvilágitásnál megoldott.
Kikapcsoljak. Ugyan nalunk eleve nincs, mert varoshataron kivul lakunk, de a kozeli helysegekben pl. a kivilagitott nagyobb korforgalmak lampait es az ott lakok szerint a gyerebb forgalmu utcakban lekapcsoljak a kozvilagitast minden este/ejjel nehany orara.
Igen. Fején találtad a szöget.
Mikor téma volt írtam, hogy "hozzáértő" haver mit mondott, a kutya legfeljebb a hirtelen felindulásból elkövetett kerítés átugrás ellen véd, de a felkészült ellen gyakorlatilag semmit, a kamera és riasztóhegyek már inkább elgondolkodtatják őket.
szerintem nem kell nagy kutya, kibaszott drága a táp
1000+ft egy kiló táp ami etethető, a full prémium 3x ennyi is lehet
egy amstaff bőven elég kutyának, meg mellé valami kis vakarék aki ébren tartja
20méter széles a porta de ha meg akarja a házat közelíteni akkor közelebb kell jönnie
hátul is kb ennyi a háztól a fészer ahol pl a bicikliket meg a fűnyírót tároljuk
szóval nem kell messzire néznie
Ezt jol látod.
Nyilván az se árt ha tudják hogy müködik. Nekem alulétra réz meg ilyenek tüntek el aztán bekameráztam. Azota semmi. De nyomatékositva is lett mert egyszer jo régen a cigány kölkök elvittek a keritésröl egy kismacskát, aztán az akkor igencsak kis lányom nyigozott hogy nincs meg. Asszony visszanézte a kamerát aztán látta melyik purdé vitte el. Elballagott hozzájuk aztán kérte a macskát amit simán letagadtak. Erre mondta ott a kamera meg lehet nézni mondta melyik milyen ruhában mikor szedte ki. Azonnal elökerült a házukbol. Azota a kapu elöl se visznek el semmit. Mondjuk már cigány se nagyon van a faluban.
Na ja, ezért raktunk ki a betörés után mikor még csak a felújítás zajlott kamu kamerákat, most már van valódi is, 2 hete voltak a h tarifás mérőnek a dobozt telepíteni a szerződött figura emberei két cigó, amúgy normálisan dolgoztak meg ilyenek, de asszony nézte a kamerákon, hogy néha felnéztek és a kamerákra mutogattak, ezért agyalunk a nagyobb kutyán.
Ellátsz a napig is, csak mit akarsz látni 15 méter mulva? 🙂 ember még onnan felismerhetö.
nekem az is számít hogy látható legyen
mert ugye ha 6 szomszédból 5 helyen van kamera akkor a 6. helyre mennek be a hívatlan látogatók
Fogalmam sincs csak azt látjuk, hogy nem látunk, párat lekapcsoltak, de a maradók is alig világítanak, míg 2 éve fényárban úszott a környék (rengeteg lámpa van a ház körül) most vaksötét van illetve 3 hete önkorinál reklamáltunk mire azt mondták, hogy az mvm-hez tarzozik, ott is reklama és aznap kijöttek, akkor minden lámpa világított másnap a fele és azóta felváltva pislognak így nekünk kell bevilágítani a telket.
közel mennyi ? 15m? ha ennyit tud az már kb elég lenne
Kibaszni csuzlival a picsába.
Minden ki van számolva, nem hasra ütés szerüen tesznek höszivattyura se tárolót.
Hogyan lehet a közvilágítást csökkenteni? Kisebb izzóra cserélik?
A víznél a tizede lesz a deltaT, bármiben merek fogadni. Egy víz puffertartályban amiben csőkígyóvan, annak szerinted mekkora a felülete?
Ki mástól, én is kértem csak ugye a távolság, az sok mindent behatárol. 😒
Pont tölem?
Szeretnék tanácsot kérni.írtam privátba.
Ez nem rossz otthonra, kérdés milyen messzire akarsz ellátni vele. Közeli képek aránylag jók. Kocsméba szereltünk fel valami ilyesmit, ott egész fasza képet adott
Melyik az az ordas nagy felület? A hatos rézcsöre gondolysz, vagy az alukasirozott valamire mert azt pont ne számold, csak a rézcsövet. Az a százszoros durva tulzás azért.
Levegönél a deltaT 12-14 fok minimum, de ez viznél nem fog teljesülni ezzel a felülettel ha belemártod egy doboz vizbe, ahol szintén fontos az ottani áramlási sebesség és tömegáram.