Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sztem "nyilván nem piaci" ár lesz, hanem alacsonyabb - akkor viszon érdemes lehet... egy 5 éves, amit ismersz, még sokáig szolgálhat - és még az is lehet, öreg korodra többet fogtok asszonkával csavarogni...
autó
azt a típust(árkategória) engedheti meg magának az ember amit ha összecsuk szerdán akkor csütörtökön elmegy venni egy másikat
a többi csak duma
amúgy meg a németeknél is kurva sok kétkezi melós vesz bmw kocsit, leginkább kombit hogy össze tudja köti a hasznossággal is a kivagyiságot
Tavasztól őszig a robogóval járok dolgozni-ügyintézni.
Ha a rönót (ami 23 évesen is újszerű volt) nem adtam volna el 10 éve (amit racionális döntés lett volna megtartani, csak hülye voltam) akkor az most 33 éves lenne. (jó, abban nem volt szervókormány, abs, központi zár, villanyablak-tükör, légzsák, klíma és egyéb felesleges kacatok, de nem is kellett küszöböket cserélgetni pár évente) 😸
Most tavasszal lehet hogy változik a helyzet (mert az asszony piszkál vele) cserélődik a céges flotta egy része (5 évesek lesznek) köztük az is amivel járok. Lehet választok egyet közülük, persze csak ha nekem is tetsző árat mondanak. (ami nyilván nem a piaci, szóval jó eséllyel marad a pözsó)😸
Mi az a talpastik? 😆
Igen, sztem is már rég kellett volna egy normális autót venned - bár ennek ellent mond, hogy te nem mész sokat és messze. Bejárni melózni 6 km-re pont ez is megteszi, fillérekből (üzemanyag+amortizáció)
...plusz tudom, hogy mániásan ragaszkodol az öreg vackokhoz 😁
"Először is a jövedelemhez kell választani (ez nálunk nem megy, itt túlkölt mindenki) másodszor a társadalmi helyzethez (nálunk ez se műxik)"
A pözsó idén lett 24 éves, és az értéke most kb. 2 heti fizetésem. (májusban lesz 10 éve hogy megvan, és a verdáim közül egyik sem volt 13 évesnél fiatalabb) És én is csak mindig próbáltam egyre jobbra váltani. 😹
Ezt megint oda tehetjük azon dolgok közé, amit nem értesz. Az autó választásnak etikettje van, legalábbis a fejlett világban. Először is a jövedelemhez kell választani (ez nálunk nem megy, itt túlkölt mindenki) másodszor a társadalmi helyzethez (nálunk ez se műxik)
Kint a munkás Golfot vesz, Astrát, Hyundájt stb. A középvezető már Passátot, Mazda6-ot. Kicsit fentebb lévők veszik a 4 prémiumot. A bankárok, pénzemberek a 4 prémium tetejéből választanak. Az arisztokraták Aston, Bentlt, Rollszt... ezek persze nem vannak kőbe vésve, de valamennyire mégis látszik. Eddig új, újszerű autókről beszéltünk, de ott vannak ugye a használtak.
Szted mit szólna Jürgen osztályvezető, ha a fiatal beója A8Long-al vagy Rolls-al járna dolgozni? még ha 15 éves is az az autó.. nyilván semmit, mert az a világ annyira liberális és PC, hogy nem szólna - és pont ezek az okok miatt a beónak eszébe se jut ilyennel járni.
Nálunk meg: megveszik a 12 éves luxusverdát az új ára tizedéért, aztán parádéznak benne, mintha urak lennének 😅 és lesajnálják azt, aki ugyanannyiért új Hyundájt vesz - na ez a legszebb az egészben 😁
Mindezen kívül a "patika állapot" is nyilván mást jelent neked. Nekem a tizenéves az öreg, elavult, leginkább elhasznált. Nem, ez nem nagyképűség, csak én már jártam azon az úton... rengeteg öreg szarom volt, jártam azokkal is - csak mindig próbáltam egyre jobbra váltani.
Pont azt tesszük,helyén kezeljük,itt aki nem kezeli helyén az a mamlas.
Haver bassz.
Kezdjük az elején,patika felsőkategóriás youngtimer autó?
Lehet kapni?
Szabadpiacon?
Nem kapkodják el belsősök?Haser,ismerős,cimbi haverja?
Nemáááár.
Muhaha.
Én hol frankóztam te
Mikor olvastál tőlem ilyet???
Annyit írtam, hogy 90 literes aa tankja.
Vagy esetleg mikor olvastál tőlem olyat, hogy a BMW-t milyen autónak tartom? Na akkor ne belém aggasd a körmödet!!!!!!!
Persze hogy jó, én is simán járnék vele... csak azt nem bírom, mikor frankózzátok, sőt, mindennél IS jobb 😅 - főleg a kollégád. Csak helyén kéne kezelni.
...mert azt már az öreg Henry Ford is megmondta, melyik a legjobb autó 😁 bár neki más szempontjai is voltak 😅
Szerinted engem érdekel, hogy Én 6 olyan BMW-t tudnék venni mint az övé egy lakásom árán????
Gyerekes faszméregetés. De ha ő így méri, én tisztelettel fejet hajtok rakló előtt.
Két olyat kapnál de nem ér kétszer annyit.tizenéves patika állapotú autó semmilyen formában nem gáz.Szerintem te többet fizetsz szervizre mint ő,de hogy kevesebbet nem az tuti.Egy patika állapotú első gen.A8 kuriózum.
Én azt írtam, hogy örülök,hogy olcsóbb le az. Nem azt, hogy idegelem magam ha emelkedik.
Nálam félig tele a pohár, másnál félig üres. Egyébként gondolkodtam egy, hogy mit vegyek, egy drága, nagy BMW-t vagy egy lakást. Rád bízom, hogy hogy döntöttem. 😂
Nekem jó az az öreg, földet megkerült lom. 😂
Most nezem, neutron reflektorral 5 kilora csokkentheto az amugy 10 kilos kritikus tomeg. Gomb forma veszi korul a fuzios magot, a kifele szokni vagyo neutronok visszapattannak a gombhej belseje iranyaba. Ez a titok nyitja.
Pedig ennyi volt a Fat man-ben papiron. 6400 gramm.
Most néztem meg az árait a hahun - mert az számít, nem az, amit a tulaj mond 😁 Ma az én autómért 2 olyat kapnék...
Egyébként tizenéves luxusautó az elég gáz... félre nem érthető üzenete van - meg horror szervíz számlái.
De bizony.
Télleg nehéz elhinni, mert az a kritikus tömeg alatt van. És ez még csak a minimum, 22 MT-hez jóval több kell. A cár bomba (50 MT) 27 tonna volt, ezt már én is a Wikiből tudom 😃
A bal2... az a főnök! 😁
Ja, vágom, én is annak örülök - de mivel erre semmi befolyásom nincs, akkor sem idegelem magam, ha felmegy. Én pont ugyanannyit megyek most is, mint ezelőtt - nem azért, mert gazdag vagyok, hanem mert makacs 😃
Azert a bkk egesz jol elkarcol mashol is.
De nem ur aki nem herdal,szoval lehet autozni de akkor ne nyomorogjon mer draga meg dugo van.
Az azonos korú mellett igen, de biztos nem egy földet 10x megkerült, lehasznált lom mellett.
igazság szerint az ősrobbanás utáni dolog teljesen érthető
na de ami előtte volt... ez a semmiből valami azért nem semmi 😄
itt már ugyanaz a hit kell mint a mennyei atyához