Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gyanitottam, hogy igy van, az 56-os retteges a felfegyverzett lakossag gondolatatol elegge meghatarozta a fegyverjogi szabalyozast.

A faszit nem nagyon fogja jelentgetni senki, igen gyeren lakott hely, a dombnak ezen a felen 5-6 csalad lakik eletvitel-szeruen.
Hogy a sok butapesti legalább egyben leérjen 😀
Ha meg közben kapnak el akkor lőfegyverrel való visszaélés, plusz orvvadászat, az könnyen lehet letöltendő.
Vezetőség nagyon fél a fegyvertől ezt még a kommunista elődöktől tanulták Szóval bármilyen fegyveres témára komolyan le fognak csapni
Pont valamelyik nap olvastam hogy az M7est meg akarják csinálni 3sávosra a balaton felé.
ezért kell inkább egy hw100as aztán azon már van hangtompító, plusz az 40j tud alapból amivel azért a 2 grammos 5.5ös lövedék is egész jó röppályán repül
az a nyulakat is simán megfekteti
aztán a vadászat végén csak be kell tenni a 7,5j szelepet és mindenki bekaphatja
Erre jelenleg 2-8 év közötti a büntetési tétel... 😄
Egy ilyen lövés teljesen szét tudja baszni a tömítést... el kell kerülni az olajat. normális puska szárazon fut szinte mindenhol
Vannak páran, de érdekes módon pl. sok cégnél nem mehetnek wc-re, fürdési lehetőségük alig van eu szerte meg egy halom nőellenes megnyilvánulás bár nálunk is van két nő, de azok hazajárnak, akik bevállalják a bennalvást azoknak szarabb az élete mint a fasziknak.
Távoli lövésre jó, de semmit nem fogsz vele eltalálni, mert más lesz a röppálya.
Ja? én meg aszittem, h egy kis izgalmat hoznak a fuvarozásba a füstölt húsú nőstények.
Van egyébként egy fiatalkori cimbinőm, aki nyergesen dolgozott hosszabb ideig. Ő szervezi a kamionos találkozót szaboszlóra. Mi csak Benzintyúknak hívjuk 😃
Ez így van, legalább az M5-M1-nek 3 sávosnak kéne lenniük, de igazából az összesnek még az értelmetlenül épült M6-nak is.
a legfőbb gond az hogy egy autópálya 2+1 sáv csak, ez a 80as években még elég is volt, de ekkora kamion forgalom mellett minimum 3+1 sávnak kellene lennia
Volt itt anno némi polémia arról mikor bevezették 11'-ben a tgk-val előzni tilost, hogy a szerveknek azokkal is csinálni kéne valamit akik 60-nal mennek a pályán mire rendőr mondta, hogy a 60 a minimális megengedett így szabályosan megy 60-nal ezért nyugodjon bele minden tgk sofőr, ne merjenek előzni és szopjon élete végéig az úgy jó. Ezért akár 61-el is lehet belül előzni a 60-nal haladot szgk-nak mert az biza szabályos ls hiába villog, dudál vagy fejreáll aki gyorsabban akar menni mert nem az ő dolga a szabályokat betartatni.
Az, hogy te ne önkéntes rendőrködj a belső sávban a gyorshajtók ellen.
Húzódj ki a picsába ha van hova. Ha előzésben vagy, és nincs hova kihúzódni vagy csak intenzív fékezéssel tudnád megtenni, tiszta sor. Akkor nincs jogalapja villogni, de a belső sávban kint felejteni magad, és akadályozni másokat ok nélkül, pont akkora bunkóság a KRESZ-től függetlenül, mint előzésben lévőt levillogni.
Így már érted? Ez nem KRESZ, hanem józan emberi ész és erkölcs kérdése.
40-ven azért van idézőjelbe mert iróniát tartalmaz
Ha azt írom hogy 134-el megyek a belső sávba és utol ér a akkor már nincs jogalapja villogni de még is meg teszi hivatkozva KRESZ szabályára hogy jobbra tartás van persze a ő gyorshajtása felet szemet kell hunyni .
És fanyar gúny annak szolt a (40-ven )
A rossz hogy senki nem akarja megérteni hogy nem arról beszélek hogy mi szabályos és mi nem ,hanem hogy mi dönti el hogy egyik ember a másiknak mondja meg, hogy ez igaz nem szabályos de belefér(160-nal menni ) ,ez nem szabályos nem fér bele (128-al menni belsősavba) .
Amikor én olyat nem tanultam a KRESZ-be hogy rangsorolva lennének a szabálytalanságok hogy kicsi vagy nagy
Régi hír........nemzetközizni kellenének itteni telepehyű, de külföldi cégeknek és az eddigi 20 év tapasztalata alapján jó hab1 évet maradnak mielőtt továbbállnak nyugatra. V9lrak itt már tömegével, románok, donbaszi ukránok, moldávok, bolgárok és mind elhúztak ahogy bekínálták őket a nyugatiak. Itt csak az marad akit elzárnak mindentől mint ahogy egy halom paki és indiai dolgozik itt csak nem engedik ki a telepekről.
Sanyi! Jönnek az indiai nők teherautót vezetni. Mehetsz nyuggernek. https://transpack.hu/2023/03/1...
nekem volt anno egy egész jó gamo puska, abból az időből amikor még anyag is volt benne(újabb kivitelen műanyag csőfar meg ilyenek) persze nem volt 50 méterre olyan pontos mint egy hw de élhető volt
kibaszott erős és gyors volt, egy minimális kis tuning után, ha elég idős vagy emlékszel arra hogy régen a higító 1 literes vastag üvegben volt azt simán átlőtte ólommal is úgy hogy csak lyuk lett rajta nem tört el az üveg
na szóval az durrant akkorákat mint egy ,22es
el is kellett adni mert morcosak voltak a szomszédok
nekem is van négy hasonló, az egyik napelemes, nem kell neki táp se
De ez mindent is tud(megsértődős)
Ismerem hát, két birtokkal felettünk egy pali 5.5mm-es csőletörős lengyel légpuskával ritkítja a kertje végében randalírozó fácánokat. Idáig lehallatszik, amikor elsül. Tavaly kilőtt vagy négyet.
elég bazári kinézet, a xiaomi sokkal szebb
na ilyen lett(gondolkodós)
erre voltam kíváncsi ismered-e a jelenséget
egy kurva nagy hátránya van hogy teljesen kiszámíthatatlan lesz miatta a lövedék útja, szóval a legfaszább puska is produkál olyan szórásképet mint a fos izs légpuska
Öngyullad a hirtelen nyomástól és berobban. Mint a dízel. A jenkik így is hívják, "dieseling". A dugattyú levegőnyomása mellé kap egy kis pluszt.
Nyilván nem tesz jót a puskának, ha állandóan így van használva, de alkalomszerűen egy-egy távolabbi lövésre elbírja.